השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

קיבלתם בדיקת MRI? כנסו לקרוא את המדריך המלא והמקיף לבדיקת MRI

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
MRI | אולטרסאונד | CT ֻ| רופאים מומחים

התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי עד 24 שעות, מהיום להיום!

או שילחו לנו הודעה:

חדר MRI פרטי

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי לביצוע, עד 24 שעות, מהיום להיום!

שירות קביעת בדיקות רפואיות
מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי
לביצוע עד 24 שעות, מהיום להיום!

המדריך המלא והמקיף לבדיקת MRI

אחת הבדיקות הכי חשובות ואיכותיות שיש בעולם הרפואה, היא בדיקת MRI (Magnetic Resonance Imaging)  או כפי שהיא נקראת בעברית "בדיקת תהודה מגנטית". מדובר בבדיקה מאוד פופולארית, אשר רופאים רבים נוהגים להשתמש בה ולהפנות מטופלים שלהם לבצע אותה, על מנת שיוכלו לקבל אבחון טוב. 

במאמר זה אנחנו נסביר לעומק מה זו בדיקת MRI, כיצד מתכוננים אליה ואיך אפשר ליהנות מתור מוקדם ומעלות בדיקה נמוכה, באופן יחסי למה שנידרש לשלם אם נפנה אליה בצורה רגילה, דרך הקופה או באופנים אחרים. 

מה זו בדיקת MRI?

בדיקת MRI, היא בדיקה המאפשרת לסקור איברים פנימיים בגוף ללא צורך בפעולה פולשנית, ברזולוציה מאוד מתקדמת, ומבלי להעמיד את הנבדק בסכנה. הבדיקה מתבצעת באמצעות מכשיר אשר סורק אזורים מסוימים בגוף על פי בחירה, ובסופה אנחנו יכולים לקבל סט צילומים המציגים את אותו בפרוסות שונות, באופן כזה המאפשר לראות בצורה מדויקת וחדה מה בדיוק מתרחש באותו אזור, באיברים הפנימיים ובכלי הדם הממוקמים במקום. 

במקרים מסוימים, אם מעוניינים בכך, הרי שאפשר לחדד את תוצאות הבדיקה באמצעות הזרקת חומר ניגוד אל אזור הבדיקה. מדובר על חומר גדוליניום אשר נחשב מאוד בטוח ואפקטיבי לשימוש. 

קיבלתם בדיקת MRI - כנסו לקרוא את המדריך המלא והמקיף לבדיקת MRI - חברת 360 מעלות שיא

באילו מקרים אפשר לבצע בדיקת MRI?

בדיקת MRI, ניתן לבצע במקרים שונים בהם יש חשש לבעיה באחד האיברים הפנימיים ומעוניינים לבחון את המקום ולאבחן את הבעיה, בשביל שיהיה ניתן להחליט כיצד לטפל בה. 

רופאים ישלחו מטופלים לבצע בדיקת MRI במקרים הבאים: 

  • במקרה של אבחון מחלות ובעיות בעמוד השדרה
  • במקרה של חשד לפגיעות ומחלות הקשורות למוח
  • אבחון מחלות בכלי דם ועורקים
  • אבחון מחלות ופגיעות פנימיות באיברי הבטן (לבלב, כבד, כליות ודרכי השתן, מעי הדק ומעי הגס)
  • אבחון מחלות ופגיעות במפרקים
  • בדיקת שדיים בקרב נשים עם חשד לסרטן השד
  • בירור מצבו של העובר בעת הריון

האם בדיקת MRI מסוכנת?

אחת הסיבות שבדיקה זו נחשבת פופולארית ומקובלת מאוד, היא עצם העובדה שמדובר בבדיקה מאוד בטוחה. להבדיל מבדיקות אחרות אשר עלולות להעמיד את הנבדקים בסכנת קרינה או בסכנות אחרות, הרי שבדיקת MRI איננה כזו. היא איננה מכילה קרינה ולכן, אין שום בעיה לבצע אותה, גם במצבים מיוחדים, הנחשבים מסוכנים באופן רגיל. 

לכן, להבדיל מבדיקות אחרות, בדיקה זו מותרת הן לילדים והן למבוגרים, הן לנשים בהריון ובכל מצב אחר, וכן לאנשים המתמודדים עם מחלות או בעיות בריאותיות אחרות. 

יחד עם זאת, לפני שהנבדק יבצע את הבדיקה, יהיה עליו לציין את מצבו הרפואי על מנת שיהיה ניתן להחליט האם צריך לנהוג בצורה מיוחדת בשביל לבצע אותה. 

איזו הכנה נדרשת לפני בדיקת MRI

בעיקרון, ברוב המקרים, אין צורך לבצע הכנה מיוחדת ויוצאת דופן. על הנבדק יהיה להגיע למקום הבדיקה חצי שעה מראש, והוא יצטרך להסיר מגופו תכשיטים, סיכות לשיער וחפצים מתכתיים כמו למשל מטבעות, מפתחות, וכן כרטיסי אשראי וכדומה.

יש לעדכן את צוות המקום במקרה ויש על הגוף קוצב לב או שתלים מתכתיים שעלולים לשנות את מהלך הבדיקה. במקרים כאלה, הצוות יחליט כיצד לנהוג ויש צורך לבצע שינוי מהותי באופי הבדיקה. 

עם זאת, ישנן בדיקות המחייבות צום במשך מספר שעות לפני הבדיקה (בפרט בדיקות המבקשות לסרוק אזורים הקשורים לקיבולת מזון). ברוב המקרים, אין צורך בצום ואפשר להגיע גם אחרי שאוכלים ארוחה (במקרים מסוימים זה אף מומלץ, שכן זמן ההמתנה במקום עלול להיות ארוך). 

במידה והבדיקה תיערך באמצעות חומר ניגוד, אזי שיש להביא תוצאות בדיקות דם מעודכנות (שלושה חודשים), וכן יש ליידע את הצוות בהיסטוריה רפואית, זאת על מנת לוודא שאין שום דבר שעלול להשפיע על השימוש בחומר. 

נקודה נוספת שקשורה להכנה, היא עצם העובדה שיש צורך להיות בתוך מכונת MRI. ישנם אנשים אשר מתמודדים עם פחד מהימצאותם בחללים סגורים. לכן חשוב ליידע את הצוות מראש. במידת הצורך רצוי להיעזר בכדורי הרגעה שיכולים לעזור. 

איך מתבצעת בדיקת MRI

בדיקת MRI, מתבצעת כאשר הנבדק לובש חלוק או בגד אחר מותאם לבדיקה. במהלכה הוא ישב על המיטה, ללא תזוזה, ובמשך חצי שעה עד שעה, המכונה תסרוק את הגוף שלו, בדגש על האזור בו הרופא ביקש להתמקד. 

לפני הבדיקה, הצוות במקום ייתן לו הוראות כיצד לנהוג במהלכה, בפרט אם הוא מרגיש תחושת מצוקה, וכן הצוות יסביר לו כיצד לשמור על תנוחה דומה לאורך כל הבדיקה. יש לכך חשיבות, מאחר ואם הוא יזוז הבדיקה לא תהיה טובה ויהיה צורך לחזור עליה. 

למעשה, הבדיקה מתבצעת כאשר המטופל על המיטה ואז היא מחליקה אל תוך מנהרה קצרה אשר סביבה המכשיר נע במעגלים ומצלם אותו. ייתכן מאוד ובזמן הבדיקה יישמעו רעשים לא נעימים, אז המטופל יכול לבקש מראש אוזניות או אטמים שיעזרו לו להימנע מהם. 

זמן הבדיקה, כאמור, הוא בין חצי שעה לשעה. זה תלוי בסוג ובמיקום. בכל מקרה, חשוב שהנבדק יפנה לעצמו יותר משעה במהלך היום בשביל לבצע אותה. שכן הוא אמור להגיע אל המקום חצי שעה קודם, ואחרי הבדיקה הוא יצטרך לחכות במקום עוד חצי שעה לפחות בשביל לקבל את התוצאות. במידה והבדיקה לא יצאה טוב, ייתכן מאוד שהוא יידרש לבצע את הבדיקה שנית. 

מה מתרחש אחרי הבדיקה?

אחרי הבדיקה, הנבדק יחכה בזמן שהצוות במקום יפיק את הצילומים וידאג לפענח אותם. המטופל אמור לקבל את הצילומים על גבי מסמך וכן הוא אמור לקבל דיסק עם כל הצילומים. שני הפרטים הנ"ל הוא יספק לרופא המטופל, אשר יבחן אותם ועל פיהם הוא יוכל לאבחן את הבעיה ולהחליט כיצד לנהוג. 

יש משמעות לכך שהבדיקה תתבצע כמה שיותר מהר בשביל שיהיה ניתן לקבל תוכנית טיפול מהירה ובהקדם. לכן גם חשוב מאוד לקבוע תור מוקדם, לבצע את הבדיקה בהקדם ולחזור מיד לרופא המטפל. אם מבצעים את התהליך בזמן מהיר, אז קל יותר לטפל בבעיה ואולי אפילו למצוא לה פתרון. 

מאמר - קיבלתם בדיקת MRI - כנסו לקרוא את המדריך המלא והמקיף לבדיקת MRI - חברת 360 מעלות שיא

איך אפשר ליהנות מתור בהקדם ובעלות סבירה?

אחת הבעיות של בדיקות MRI בישראל היא, שאין הרבה מכשירים ומאוד קשה לקבוע תור בהקדם באמצעות קופת חולים. מעבר לכך, מדובר על אחת הבדיקות היקרות ביותר ולכן כל מי שנדרש לבצע אותה צריך לשלם סכומי כסף גבוהים מאוד. 

הפתרון לכך הוא להיעזר בחברות פרטיות, דוגמא חברת 360 מעלות שיא. החברה מבטיחה לספק תור לבדיקת MRI מהירה, כמו לבדיקות רבות אחרות, תוך 10 עד 72 שעות. יוצרים קשר עם החברה והיא קובעת תור באחד המרכזים הרפואיים או בתי החולים הקרובים אל מקום מגוריו של המטופל. החברה גם מספקת ליווי אישי מהרגע בו הוא יוצר איתה קשר ועד סיום הבדיקה. 

התשלום עבור בדיקה פרטית הוא נמוך יותר מאשר תשלום רגיל, מאחר ואפשר לממש פוליסת ביטוח בריאות פרטי או ביטוח משלים של קופת חולים. צריך לומר, בדיקה רגילה יכולה לעלות אלפי שקלים, ברגע שמשתמשים באופציה של בדיקה פרטית באמצעות הכלים שציינו, אזי שאפשר ליהנות מכיסוי של שמונים אחוז מערך הבדיקה לפחות. 

מעבר לכך, חשוב להדגיש לא רק שאנחנו מקבלים תור בהקדם ונהנים ממחיר זול יותר, אלא שאנחנו גם מקבלים את תוצאות הפענוח במקום ויכולים מיד לפנות אל הרופא המטפל. כפי שציינו יש לכך חשיבות רבה, מאחר ולא היינו רוצים להגיע לסיטואציה בה נבצע את הבדיקה ונקבל את התוצאות אחרי זמן רב, כשהתהליך הרפואי כבר צריך להיות בעיצומו. לכן זה משתלם יותר לפעול בצורה כזו. 

סיכום

בדיקת MRI, כפי שציינו, היא בדיקה חשובה שיכולה לספק לרופאים שלנו מבט מלא וכולל על מצבנו. הבדיקה מאפשרת לאבחן בצורה מאוד מדויקת עם מה אנחנו מתמודדים וכיצד יש לנהוג. אם נשלחנו על ידי הרופא לבצע אותה, אזי חשוב שנדאג לעשות זאת בהקדם ובצורה הטובה ביותר. עלינו להתייחס לכל פרט ופרט בהוראות, הן בהכנות לבדיקה והן בזמן שהיא נערכת. כך אנחנו נוכל לבצע אותה בצורה הטובה ביותר. 

לפני סיום נציין, אומנם ישנן בדיקות נוספות שיכולות לספק תמונת מצב של איברים פנימיים, כמו למשל בדיקת CT או אולטרסאונד. למרות שיש לבדיקות אלו הרבה מאוד יתרונות והן בדיקות מאוד חשובות, אף אחת מהן איננה נחשבת איכותית ומתקדמת כמו בדיקת MRI. לראייה, הרבה רופאים מעדיפים להשתמש בבדיקה כזו ולהפנות מטופלים שלהם לבצע אותה, מתוך הבנה שהיא תספק להם את תמונה בצורה הברורה והחדה ביותר. 

מעוניינים לקבוע תור מהיר לבדיקת MRI?

התקשרו או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
cropped-logo-MAALOT-SI-360-JUN2020-1024x327

לקביעת תור לבדיקת MRI | אולטרסאונד

התקשרו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מאמרים אחרונים

תוכן עניינים

דילוג לתוכן