השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

MRI לב

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
MRI | אולטרסאונד | CT ֻ| רופאים מומחים

התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי עד 24 שעות, מהיום להיום!

או שילחו לנו הודעה:

MRI לב

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי לביצוע, עד 24 שעות, מהיום להיום!

שירות קביעת בדיקות רפואיות
מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי
לביצוע עד 24 שעות, מהיום להיום!

MRI לב – מהי הבדיקה ומדוע כה חשוב לבצעה?

אחד מגורמי המוות המובילים היום במדינות המערב, הן מחלות לב. גברים ונשים מתמודדים עם מחלות לב שונות, אשר אם הן מאובחנות בזמן ומטופלות בצורה נכונה, יכולות כאמור להוביל למותם של החולים. 

אחת הדרכים לאתר מחלות לב, היא באמצעות MRI לב.

בעזרת בדיקת הדמיה של הלב, ניתן לאבחן בצורה הטובה ביותר את התהליכים שעוברים על הלב ולהבדיל בין לב בריא ללב חולה. הבדיקה מספקת תמונות עם רזולוציה מאוד גבוהה, אשר מאפשרת לקבוע כיצד ייראה הטיפול בהמשך. 

חשוב להדגיש, היום ניתן לקבל בדיקת MRI בכלל ובפרט MRI  לב, במחירים מאוד נוחים אשר מתאימים לכל כיס.

בעזרת בדיקות המתבצעות דרך פוליסות ביטוח בריאות פרטי, ניתן לשלם על בדיקה סכומים של עשרות שקלים בלבד. זאת במקום סכומים של מאות ואלפי שקלים, כפי שהיה נהוג בבדיקות לא פרטיות. 

MRI לב - חברת 360 מעלות שיא

אילו מחלות לב ניתן לאתר באמצעות בדיקת MRI? 

בדיקת MRI לב מאפשרת לאבחן, מחלות לב איסכמיות, כולל זיהוי אוטמים בשריר הלב, אבחון מחלות לב קרדיומפיופאטיות (מחלות הלב הנפוצות ביותר, אשר גורמות לאי ספיקה), דלקות בשריר הלב, דלקות של קרום הלב, מחלות לב מולדות, וכן הבדיקה מאפשרת לזהות גידולים בלב. 

חשוב לציין, בדיקות MRI לב נחשבות לתחום פורץ דרך ואחד מהתחומים הכי מתקדמים היום ברפואה בכלל.

בזכות איכות המכשיר ורמת הידע, ניתן להגיע לרזולוציה מאוד גבוהה, לבצע אבחונים ולפתור בעיות בצורה הרבה יותר קלה ופשוטה.

במיוחד לאור העובדה שמדובר בבדיקות שאינן דורשות פעולה פולשנית ואינן מסכנות את המטופל. מה שכן, הן מחייבות צוות מיומן ומומחה בתחום וכן, יש לבצע את הבדיקה כמה שיותר מהר, ללא דיחוי. 

כיצד מתבצעת בדיקת MRI לב בפועל?

הבדיקה מתבצעת באופן שגרתי. לפני שהנבדק נכנס לחדר, הוא מסיר מעליו את כל התכשיטים שהוא עונד, ולובש בגדים נוחים. בזמן הבדיקה שוכב הנבדק על מיטה מיוחדת אשר סביבה עובד המכשיר. במהלך הבדיקה עולים ממכשיר ה-MRI רעשים חזקים – זוהי תופעה שגרתית ואינכם צריכים לדאוג. במידת הצורך ניתן להרכיב אטמי אוזניים.

משך זמן הבדיקה הוא כחצי שעה עד שעה.

הבדיקה עצמה מתבצעת ללא חומר הרדמה או אלחוש. עם זאת, ייתכן מאוד שהרופא יבקש להזריק חומר ניגוד, זאת על מנת שיהיה ניתן לקבל תמונה ברזולוציה טובה יותר. לעיתים נדירות מזריק הרופא חומרי טשטוש לנבדק, בהתאם לנסיבות השונות. כמובן שההזרקה תיעשה בהסכמתו המלאה של המטופל.

כיצד אקבל את תוצאות הבדיקה?

ברפואה הציבורית מועברות תוצאות הבדיקה לרופא רדיולוג לשם פענוח הממצאים. הליך הפענוח עשוי לארוך כשבוע (ואף יותר), ולאחר מכן מועברות תוצאות הפענוח לידי הרופא המפנה לטובת המשך טיפול. נבדקים המבצעים את הבדיקה באמצעות 360 מעלות שיא יכולים לקבל את תוצאות הבדיקה המפוענחות כחצי שעה לאחר סיום הבדיקה על גבי דיסק, אותו ניתן להעביר לרופא המפנה באופן מיידי. בדרך זו אתם חוסכים זמן יקר, זמן אותו ניתן לנצל לשם בניית תוכנית טיפול מהירה ואיכותית. MRI לב מזהה לעיתים קרובות בעיות רפואיות הדורשות התערבות מהירה, כך שכל שנייה חשובה והיא עשויה להציל חיים ממש.

מי לא יכול לבצע MRI לב?

על אף יעילות הבדיקה והממצאים הייחודיים שהיא מעלה, היא אינה ניתנת לביצוע על כלל האוכלוסייה. הבדיקה מתבצעת באמצעות מגנט ענק, היוצר שדה אלקטרומגנטי עוצמתי סביב גופו של המטופל. מסיבה זו אנשים בעלי קוצב לב או שתלים מתכתיים, וכן אנשים אשר יש להם רסיסים מתכתיים בגופם כתוצאה מפציעות בעבר אינם יכולים לעבור את הבדיקה. במקרים אלה בדיקת ה-MRI עשויה להביא להתחממות המתכת, ואף למשיכתה מחוץ לגופו של הנבדק.

בנוסף, כאשר המטופל סובל מעודף משקל משמעותי ייתכן ורקמת השומן הבטנית תפגע באיכות התוצאות, וממילא יעילות הבדיקה תרד.

לעיתים רחוקות משתמשים מקעקעים בצבעים בעלי רכיבים מתכתיים, ועל כן במידה ואתם בעלי קעקוע קבוע – מומלץ להתייעץ עם הגורם הרפואי שהפנה אתכם, טרם ביצוע הבדיקה.

שימו לב שבכל ההגבלות שצוינו לעיל ישנם יוצאים מן הכלל, ומומלץ להתייעץ עם גורם רפואי מוסמך בכדי לקבל תשובה פרטנית בכל שאלה. אצלנו ב-360 מעלות שיא תוכלו ליהנות מתמיכה אנושית הזמינה עבורכם בכל שעות היום, ולקבל מענה מקצועי מרופא מומחה בתוך שעות בודדות.

מעוניינים לבצע בדיקת MRI לב פרטית מהיום למחר?

חברת 360 מעלות שיא מציעה תיאום תור ל-בדיקת MRI פרטית בתוך 12-72 שעות מרגע הפניה. זמינות התורים דרך המערכת הציבורית היא נמוכה, ואנשים נדרשים להמתין שבועות ואף חודשים לקבלת תור פנוי לביצוע בדיקתMRI  לב. לעיתים קרובות הנסיבות אינן מאפשרות תקופת המתנה ממושכת שכזו, ובמקרים אלה אתם מוזמנים לפנות אלינו, ונשמח לסייע לכם בכל דרך שנוכל. אנו מציעים מגוון רחב של שירותים רפואיים בזמינות מיידית תוך קבלת יחס אישי ומעטפת ליווי מלאה לכל שאלה.

MRI לב - מטעם 360 מעלות שיא

מדוע לבחור ב-360 מעלות שיא לבדיקה שלכם?

  • ליווי אישי מרגע הפנייה עד לביצוע הבדיקה
  • זמינות טלפונית 24/7
  • קבלת דיסק בתום ביצוע הבדיקה
  • אפשרות לפענוח מהיר של הבדיקה בתוך 12-72 שעות מרגע ביצוע הבדיקה
  • אחות רפואית מוסמכת, אשר זמינה לענות על השאלות שלכם

נכתב ע"י המומחה שלנו:

פרופסור בוריס שטרסברג

פרופסור בוריס שטרסברג

מומחה בקרדיולוגיה. לשעבר מנהל היחידה לקוצבי לב בבית החולים בילינסון ומנהל היחידה להפרעות קצב הלב, אלקטרופיזיולוגיה וקוצבים במרכז הרפואי רבין.

לתיאום תור פרטי
03-695-7777

שאלות ותשובות על MRI לב

אקו לב עושה שימוש באולטרסאונד כדי לבדוק את תפקוד שריר הלב והשסתומים. בבדיקת אקו לב, מתקבלות תמונות על צג המחשב באמצעות שימוש במתמר, מכשיר בגודל כף יד, המשמש את הרופא בזמן הסריקה לעומת זאת, ב – MRI לב, הנבדק שוכב על מיטת הסורק, שעושה שימוש בשדות מגנטיים וגלי רדיו ומפיק תמונות תלת-ממדיות חדות ומפורטות יותר באופן משמעותי מאשר אקו לב דו-ממדי מסורתי.

בדרך כלל לא. אלא אם הנבדק חרד או קלסטרופובי. במקרים אלה אפשר לבקש תרופות הרגעה כדי שהנבדק יוכל להישאר ללא תזוזה במהלך כל הבדיקה.

אם הנבדק נוטל חוסמי בטא כמו  ביסופרולול, ( (Bisoprolo, אטנולול (Atenolol) וכו', יש להפסיק את נטילתם יומיים לפני MRI הלב.

מיפוי T1 ו- T2 הן טכניקות MRI ספציפיות, המספקות הדמיה מפורטת וספציפית יותר על הרכב רקמת הלב עצמה. הם מאפשרים לראות פתולוגיות בכל חלקי הלב, באמצעות צבעים שונים, בהתאם לפתולוגיה.  T1 מראה נזקים קבועים בחלקי התא, המוצגים כאזורים כהים בתמונה (חורים שחורים), ו – T2 מראה את כלל הפתולוגיות, שנראים בהירים בתצוגה.

אנשים השוקלים למעלה מ 120 ק"ג יתקשו להיכנס לתוך צינור הבדיקה, וכן אנשים עם כתפיים רחבות (יותר מ – 50 ס"מ). כיום קיימים בכמה בתי חולים ובמכונים מכשירי MRI חדשניים ורחבים יותר, שמאפשרים גם לאנשים כבדי משקל לקיים את הבדיקה.

הסיבות לכך הן מגוונות, ביניהן: קיצור זמן ההמתנה לתור, קבלת תוצאות בטווח זמן קצר, התאמת מיקום הבדיקה לנבדק, פרטיות ותשומת לב לצרכי הנבדק.
חשוב לדעת, כי הבדיקה מוכרת על ידי חברות הביטוח, וניתן לקבל החזר כספי עד לגובה של 80% מעלות הבדיקה, ובהתאם לתנאי הפוליסה האישית.

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
cropped-logo-MAALOT-SI-360-JUN2020-1024x327

לקביעת תור לבדיקת MRI | אולטרסאונד

התקשרו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מאמרים אחרונים

תוכן עניינים

דילוג לתוכן