השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

MRI בהריון

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
MRI | אולטרסאונד | CT ֻ| רופאים מומחים

התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי עד 24 שעות, מהיום להיום!

או שילחו לנו הודעה:

MRI בהריון

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי לביצוע, עד 24 שעות, מהיום להיום!

שירות קביעת בדיקות רפואיות
מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי
לביצוע עד 24 שעות, מהיום להיום!

MRI בהריון – כל מה שצריך לדעת

אחת הבדיקות החשובות והמתקדמות ביותר שקיימות בסט הכלים של רופאים בתחומים רבים, היא בדיקת MRI. בדיקת דימות תהודה מגנטית אשר מאפשרת לסרוק את הגוף ולראות את האיברים הפנימיים שלו, מבלי לבצע פעולה פולשנית וכן מבלי לחשוף אותו לקרינה, לרוב כאשר אישה נדרשת לבצע בדיקת MRI בהריון עולה השאלה האם זה בטוח?

אומנם מדובר מדובר בבדיקה מאוד מתקדמת המשמשת לצרכים רבים, בין אם זה בהקשר של טיפולים רפואיים, מחקר, ועוד. 

אך נשים אשר נמצאות בתקופה זו, נדרשות לא פעם לעבור בדיקה כזו או אחרת, עם או בלי קשר להריון, והן חוששות שמא הבדיקה תסכן אותן או את העובר שלהן. 

אנחנו כאן בשביל לספק את המידע האמין והרחב ביותר בנושא ובעיקר בשביל להרגיע נשים ובני זוגן, בכל מה שקשור לבדיקת MRI בתקופת ההיריון. אך לפני שנכנסים לפרטים, חשוב להבהיר שתי נקודות:

ראשית, רופאים מנוסים ומקצועיים, מודעים היטב אילו בדיקות נכון שנשים יעברו בתקופת הריון ואילו לא. על כן, אם רופא מציע שהמטופלת שלו תעבור בדיקת MRI בהריון, סביר להניח שהסיבה לכך היא טובה ושאכן הוא מבין את החשש שלה. מצד שני, מאחר והבדיקה איננה מסוכנת אז אין שום סיבה שלא לקיים אותה. 

שנית, כשבוחנים את סט האפשרויות, אין ספק שבדיקת MRI היא הבדיקה הטובה והאפקטיבית ביותר עבור נשים בהריון ובכלל. 

MRI בהריון - 360 מעלות שיא

מדוע בדיקת MRI בטוחה לנשים בהריון?

הסיבות העיקריות בגללן רופאים רבים, כן משתמשים בבדיקת MRI במקרה של נשים בהריון הן, ראשית, מדובר במכשיר שאיננו פולט קרינה כלל, בניגוד לאמצעי דימות אחרים או מכשירי בדיקה שונים. לכן, זה מאפשר לבצע את הבדיקה בצורה בטוחה וללא חשש. 

הסייג היחידי במקרה זה קיים, אם יש לנבדקת מתכות בגוף ואז ייתכן שהבדיקה לא תהיה בטוחה עבורה. לכן, אם זה המצב, עליה ליידע מראש את הרופא הבודק וכן את הטכנאים בחדר הבדיקה. 

הסיבה השנייה היא, מדובר על בדיקה לא פולשנית, אשר מתבצעת בתנאים מאוד נוחים באופן יחסי. היא לא בדיקה כואבת ולא מחייבת את האישה לנקוט בצעדים מסוימים לפני או אחרי.

במובן זה, היא היא הרבה יותר פשוטה מבדיקות רבות אחרות, אשר מחייבות את הנבדקת לשבת או לשכב בתנוחה, שיכולה להיות לא נעימה ולא פשוטה עבורן. 

עם זאת, חשוב להדגיש, תהליך הבדיקה יכול להיות לא נעים בגלל משך הזמן שהוא דורש (בין חצי שעה לשעה) ועצם זה שהבדיקה נעשית בחלל סגור. ייתכן מאוד שנבדקות מסוימות אי נוחות, כולל קלסטרופוביה. הפתרון יכול לבוא בדמות אמצעי הרגעה ואמצעים שונים, שיעזרו לה להעביר את הזמן בצורה הרבה יותר נעימה. 

מאמר מקצוע - MRI בהריון - 360 מעלות שיא

מתי נכון לבצע בדיקת MRI בהריון?

כפי שאנחנו יודעים, בעת הריון יש לבצע בדיקות שונות שמיועדות לבדוק את מצב האישה והעובר. מדובר על סט בדיקות קבוע, פחות או יותר. בדיקת MRI, היא לא אחת מהן באופן עקרוני. אך יש מקרים בהם הבדיקה היא הכרחית, זאת גם בהיעדר אופציות אחרות וגם מכיוון שזו הבדיקה הטובה ביותר, אשר מספקת תמונת מצב מלאה. 

יש לבצע בדיקת MRI, במספר מצבים:

ראשית, כאשר יש חשש להתפתחות לא נכונה של העובר וצריך לבדוק מה המצב, לפני שמגיעים להחלטות כיצד לפעול. מאחר והבדיקה אינה פולשנית, אז הרבה יותר נכון לבצע אותה ואז לקבל החלטות. 

חשוב לומר, בדרך כלל מבצעים תחילה בדיקה ראשונית באמצעות אולטרסאונד, אז אפשר לראות אם יש מום או פגיעה אחרת, ובמקרה הצורך מבצעים בדיקת MRI בשביל לבחון את המקרה ברצינות רבה יותר. 

שנית, אם קיים חשש לבריאות האישה, פגיעה באיברים הפנימיים שלה בזמן ההיריון. בשביל לבחון את המצב לעומק ולהחליט כיצד יש לפעול, אז מבצעים בדיקת MRI. 

מאמר - MRI בהריון - 360 מעלות שיא

מעוניינת לבצע בדיקת MRI בצורה פרטית?

נשים בהריון אשר מעוניינות לעבור בדיקת mri פרטית כמה שיותר מהר, מבלי להמתין זמן רב לתור ולקבל פענוח של הבדיקה בהקדם, יכולות לפנות לשירות פרטי של MRI. שירות אשר מספק תור תוך 12-72 שעות, הוא ניתן דרך חברה פרטית, בבתי חולים, מרכזים רפואיים, וכולל ליווי צמוד לאורך כל התהליך, עד אשר מקבלים את הפענוח של הבדיקה, איתו אפשר לגשת לרופא לאבחון. 

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
cropped-logo-MAALOT-SI-360-JUN2020-1024x327

לקביעת תור לבדיקת MRI | אולטרסאונד

התקשרו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מאמרים אחרונים

תוכן עניינים

דילוג לתוכן