השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

אולטרסאונד שד פרטי: הליך הבדיקה, תוצאות ומחיר | 360 מעלות שיא

אולטרסאונד שד פרטי

בדיקת אולטרסאונד שד פרטי, נחשבת לאחת מבדיקות ההדמיה המתקדמות והחשובות ביותר. זו בדיקה שנשים רבות נדרשות לעבור במהלך חייהן מסיבות שונות והיא מאפשרת לראות מה מתרחש בתוך השד במקרים מסוימים, בהם זה הכרחי וחיוני לצורך המשך הטיפול.

במאמר זה אנחנו נסקר היבטים שונים שקשורים לבדיקת אולטרסאונד שד, זאת על מנת לספק לכן את כל המידע הרלוונטי בנושא. כך תוכלו לדעת כיצד, מתי ובאיזה אופן הבדיקה יכולה לשרת אתכן ומדוע הרופא שולח אתכן לבצע אותה.

מה זו בדיקת אולטרסאונד שד?

בדיקת אולטרסאונד שד עושה שימוש בגלי קול בתדירות גבוהה בכדי לזהות צורות מבניות שונות בשד. בניגוד לשיטות דימות אחרות, בבדיקת אולטרסאונד לא נעשה שימוש בקרינה אלא בגלי קול, דבר ההופך את הבדיקה לבטוחה מאד. בדיקת אולטרסאונד שד נעשית על פי רוב כהמשך בירור לממצאים מחשידים שהתגלו בבדיקות אחרות – בין אם מדובר בגוש חשוד, ריכוז נוזלים או כל ממצא אחר. בנוסף, ניתן להשתמש בבדיקת אולטרסאונד ככלי מסייע בעת ביצוע דגימת ביופסיה מהשד.

מתי עושים בדיקת אולטראסאונד שד?

ישנם מספר מקרים בהם הרופא ישלח את האישה לבצע בדיקת אולטראסאונד שד:

  1. ראשית, כאשר רוצים לבצע בירור לגבי בעיה מסוימת שהתגלתה, בין אם זה גוש בשד, הפרשה או ממצאים חשודים שהתגלו בבדיקות אחרות.
  2. שנית, כשיש צורך לבצע בדיקות משלימות לממוגרפיה, בפרט בקרב נשים צעירות.
  3. שלישית, נהוג לבצע ביופסיה בעזרת אולטראסאונד שד.

מה ההבדל בין ממוגרפיה לאולטרסאונד שד?

לעיתים נוצר בלבול מסוים בין בדיקת ממוגרפיה לאולטרסאונד שד – בדיקת ממוגרפיה היא סריקה באמצעות גלי רנטגן, ואילו בדיקת אולטרסאונד נעשית באמצעות גלי קול בלבד. הבדל יסודי זה מתבטא בבטיחות הבדיקה – בדיקת ממוגרפיה נעשית באמצעות קרינה מייננת (ברמה נמוכה מאד), ואילו בדיקת אולטרסאונד נעשית ללא קרינה, והיא נחשבת לבטוחה לחלוטין. בנוסף, טכניקת הבדיקה גורמת לכך שבדיקת אולטרסאונד מבדילה בדיוק רב בין גידול שפיר (ציסטה) לבין גידול מוצק. חשוב לזכור שבדיקת האולטרסאונד נעשית על פי רוב כבדיקה משלימה לתוצאות הממוגרפיה, והיא אינה מגיעה על חשבונה של בדיקה זו.  

כיצד מתקיימת הבדיקה?

אולטרסאונד שד מתבצע כאשר המטופלת שוכבת על המיטה, ללא בגדים בחלק העליון של הגוף וכן ללא תכשיטים. הטכנאי ימרח ג'ל על אזור החזה, זאת על מנת שיוכל להעביר את המתמר ולייצר את גלי הקול הנדרשים, על מנת שיהיה ניתן ליצור תמונה באיכות טובה. מעת לעת, הוא יבקש מהמטופלת לשנת תנוחה בשביל לקלוט אזורים נוספים.

זמן בדיקת אולטרסאונד שד הוא קרוב לחצי שעה, היא מתבצעת ללא הרדמה ולא חשים תחושת כאב. חשוב לציין, אין לבדיקה תופעות לוואי, ומיד בסיומה אפשר לחזור לתפקוד רגיל.

אולטרסאונד שד

תוצאות אולטרסאונד שד

תוצאות בדיקת האולטרסאונד מועברות לפיענוח אצל רופא רדיולוג, ולאחר מכן מועברות התוצאות המפוענחות לידי הנבדק. התוצאות מתייחסות לכל שד בנפרד, והן מסוכמות תחת מדד BIRADS (Breast Imaging Reporting and Data System). כאשר תוצאת הבדיקה היא BIRADS-1, משמעות התוצאה היא שהבדיקה יצאה תקינה. BIRADS-2 פירושו שהתגלו ממצאים, אולם הם שפירים או שהם כבר ידועים. כאשר התוצאות המתקבלות הן BIRADS-3 ומעלה (4A, 4B וכדו'), המשמעות היא שהתגלו ממצאים חשודים בעלי סיכויים משתנים להפוך לסרטניים. במקרים אלה תינתן על פי רוב המלצה לביצוע ביופסיה, ולהמשך טיפול בהתאם לתוצאות הבדיקות הבאות.

תוך כמה זמן מקבלים תוצאות אולטרסאונד שד?

זמן הפענוח במערכת הציבורית הוא ארוך ולפעמים מאוחר מידי לנבדקת. במכונים הפרטיים התוצאות מתקבלות בדרך כלל בסיום הבדיקה ונשלחות אל הרופא המטפל.

איפה אפשר לעשות אולטרסאונד שד פרטי?

ישנם מקרים בהם עדיף לבצע את בדיקת אולטרסאונד שד פרטי. על מנת לעשות זאת יש לפנות אל מכונים שמתמחים בביצוע בדיקות אולטרסאונד פרטי ועושים זאת באופן פרטי או נמצאות בהסדר עם חברות ביטוח, דרך פוליסת ביטוח פרטית.

מה היתרון של בדיקת אולטרסאונד שד פרטי על בדיקה דרך הקופה?

  •  אולטרסאונד שד פרטי יתן לנו אפשרות לקביעת התור מהר יותר, ועל כן אין צורך לחכות עד שיתפנה מקום במסגרת קופת חולים. יש מקרים שזה הכרחי לבצע את אולטרסאונד שד כמה שיותר מהר ולכן, מוטב לפנות לשירות פרטי. באופן פרטי אפשר לקבל תור גם בין 12 ל-72 שעות.
  • התהליך עצמו, לא רק הבדיקה אלא התוצאות ושאר הטיפול יכול להתבצע באופן מהיר יותר. כאמור, יש מקרים שבדיקת אולטרסאונד שד פרטי היא דבר הכרחי ולכן זה גם משתלם יותר.
  •  העלויות של בדיקת אולטראסאונד שד פרטי הן זולות לאין שיעור, מאשר בדיקות שנערכות באמצעות הקופה. לכן זה משתלם, בוודאי אם יש צורך לבצע מספר בדיקות במסגרת תהליך טיפולי כזה או אחר.

כמה עולה בדיקת אולטרסאונד שד פרטי?

בממוצע, המחיר של בדיקת אולטרסאנד פרטי יכולה לנוע בין 1,300 ש"ח ל- 2,500 ש"ח.

מעוניינים לקבוע אולטרסאונד שד פרטי?

מוזמנים ליצור קשר עם 360 מעלות שיא – שירות קביעת בדיקות רפואיות דחופות ומהירות. אצלנו תקבלו תור לבדיקה תוך 12-72 שעות בלבד מרגע הפנייה שלכם!

מאמרים אחרונים

בדיקת SIBO

בדיקת SIBO

בדיקת SIBO, היא בדיקה שנועדה לבחון את כמות החיידקים במעי, על מנת לאפיין כאבי בטן

קרא עוד »
to top
מתקשים להגיע למרפאה? יש פתרון!

חדש! שירות אולטרסאונד עד בית הלקוח 🏠

תור מהיר - תוך 24 שעות מרגע ההזמנה
דילוג לתוכן