השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

אולטרסאונד שד פרטי: מה המחיר ומתי חשוב לקבוע בדיקה פרטית? | 360 מעלות שיא

אולטרסאונד פרטי

בדיקת אולטראסאונד שד פרטי, נחשבת לאחת מבדיקות ההדמיה המתקדמות והחשובות ביותר. זו בדיקה שנשים רבות נדרשות לעבור במהלך חייהן מסיבות שונות והיא מאפשרת לראות מה מתרחש בתוך השד במקרים מסוימים, בהם זה הכרחי וחיוני לצורך המשך הטיפול.

במאמר זה אנחנו נסקר היבטים שונים שקשורים לבדיקת אולטרסאונד שד, זאת על מנת לספק לכן את כל המידע הרלוונטי בנושא. כך תוכלו לדעת כיצד, מתי ובאיזה אופן הבדיקה יכולה לשרת אתכן ומדוע הרופא שולח אתכן לבצע אותה.

מה זו בדיקת אולטרסאונד שד

בדיקת אולטרסאונד היא בדיקת הדמיה, אשר נעשית ללא פעולה פולשנית. בעזרת שימוש בגלי קול היא מאפשרת לייצר תמונות של אזורים פנימיים בגוף.

היתרון של בדיקת אולטראסאונד שד, להבדיל מאפשרויות אחרות, כגון צילום רנטגן או בדיקות CT, או בדיקות MRI שזו בדיקה אשר איננה חושפת את המטופלת לקרינה מייננת. כלומר, הבדיקה איננה חושפת את המטופלת לחומר שעלול לייצר תאים סרטניים או לפגוע בעוברים בעתיד.

הבדיקה, כאמור, מאפשרת לראות בצורה ברורה וחדה מה קורה בתוך השד, ועל פי תוצאותיה יכול הרופא להחליט כיצד להמשיך את הטיפול. הוא ינתח את התוצאות ויבנה עבורה תוכנית טיפול בהתאם.

מתי עושים בדיקת אולטראסאונד שד?

ישנם מספר מקרים בהם הרופא ישלח את האישה לבצע בדיקת אולטראסאונד שד:

  1. ראשית, כאשר רוצים לבצע בירור לגבי בעיה מסוימת שהתגלתה, בין אם זה גוש בשד, הפרשה או ממצאים חשודים שהתגלו בבדיקות אחרות.
  2. שנית, כשיש צורך לבצע בדיקות משלימות לממוגרפיה, בפרט בקרב נשים צעירות.
  3. שלישית, נהוג לבצע ביופסיה בעזרת אולטראסאונד שד.

כיצד מתקיימת הבדיקה?

אולטרסאונד שד מתבצע כאשר המטופלת שוכבת על המיטה, ללא בגדים בחלק העליון של הגוף וכן ללא תכשיטים. הטכנאי ימרח ג'ל על אזור החזה, זאת על מנת שיוכל להעביר את המתמר ולייצר את גלי הקול הנדרשים, על מנת שיהיה ניתן ליצור תמונה באיכות טובה. מעת לעת, הוא יבקש מהמטופלת לשנת תנוחה בשביל לקלוט אזורים נוספים.

זמן בדיקת אולטרסאונד שד הוא קרוב לחצי שעה, היא מתבצעת ללא הרדמה ולא חשים תחושת כאב. חשוב לציין, אין לבדיקה תופעות לוואי, ומיד בסיומה אפשר לחזור לתפקוד רגיל.

מה מלמדות התוצאות של אולטראסאונד שד?

תוצאות אולטראסאונד שד מתחלקות בין תקינות ללא תקינות:

במצב תקין, הרקמה של השד נראית תקינה, אין בה גושים או כל דבר שמלמד על גידול אפשרי.

במצב לא תקין, התוצאות ילמדו על גידולים שפירים, דוגמא ציסטות, ליפומות, גידולים שפירים מוצקים או שומניים. כאמור, אפשר גם לאתר בעזרת הבדיקה, גושים סרטניים.

בדיקת אולטראסאונד שד מומלצת לנשים בכל הגילאים, בפרט לנשים מתחת לגיל 40 וכן לנשים עם מבנה שד צפוף או לנשים שנמצאות בזמן מעקב בתקופת הריון.

איפה אפשר לעשות אולטרסאונד שד פרטי?

ישנם מקרים בהם עדיף לבצע את בדיקת אולטרסאונד שד פרטי. על מנת לעשות זאת יש לפנות אל מכונים שמתמחים בביצוע בדיקות אולטראסאונד פרטי ועושים זאת באופן פרטי או נמצאות בהסדר עם חברות ביטוח, דרך פוליסת ביטוח פרטית.

מה היתרון של בדיקת אולטרסאונד שד פרטי על בדיקה דרך הקופה?

  •  אולטרסאונד שד פרטי יתן לנו אפשרות לקביעת התור מהר יותר, ועל כן אין צורך לחכות עד שיתפנה מקום במסגרת קופת חולים. יש מקרים שזה הכרחי לבצע את אולטרסאונד שד כמה שיותר מהר ולכן, מוטב לפנות לשירות פרטי. באופן פרטי אפשר לקבל תור גם בין 12 ל-72 שעות.
  • התהליך עצמו, לא רק הבדיקה אלא התוצאות ושאר הטיפול יכול להתבצע באופן מהיר יותר. כאמור, יש מקרים שבדיקת אולטרסאונד שד פרטי היא דבר הכרחי ולכן זה גם משתלם יותר.
  •  העלויות של בדיקת אולטראסאונד שד פרטי הן זולות לאין שיעור, מאשר בדיקות שנערכות באמצעות הקופה. לכן זה משתלם, בוודאי אם יש צורך לבצע מספר בדיקות במסגרת תהליך טיפולי כזה או אחר.

כמה עולה בדיקת אולטרסאונד שד פרטי?

בממוצע, המחיר של בדיקת אולטרסאנד פרטי יכולה לנוע בין 1,300 ש"ח ל- 2,500 ש"ח.

מחפשים לקבוע בדיקת אולטרסאונד שד באופן פרטי?

השאירו פרטים כאן וקבעו תור לבדיקה בתוך 12-72 שעות

מאמרים אחרונים

גסטרוסקופיה

גסטרוסקופיה

בדיקת גסטרוסקופיה היא בדיקה המאפשרת לבדוק את דרכי העיכול העליונות. בבדיקה ניתן להתבונן בוושט, בקיבה

קרא עוד »
בדיקת EMG

בדיקת EMG

בדיקת EMG היא בדיקת הולכה עצבית הנעשית כדי לאתר מחלות אשר פוגעות בשרירים כגון פגיעה

קרא עוד »
to top
מתקשים להגיע למרפאה? יש פתרון!

חדש! שירות אולטרסאונד עד בית הלקוח 🏠

תור מהיר - תוך 24 שעות מרגע ההזמנה
דילוג לתוכן