מה זה MRI ערמונית? ולמה הבדיקה הזו מאוד חשובה לבריאותכם

איך להתכונן לבדיקת MRI ערמונית

אחד מסוגי הסרטנים הנפוצים ביותר, הוא סרטן הערמונית. מדובר על גידול הסרטני הנפוץ ביותר בקרב גברים, אשר רבים מהם נאלצים להתמודד איתו אחרי גיל חמישים.

על מנת לאתר את הגידול וגרורותיו, יש צורך לבצע בדיקות הדמיה שונות. 

מבין הבדיקות שנהוג לבצע, אזי שבדיקת MRI ערמונית נחשבת לאפקטיבית ביותר.

שכן בדיקות אולטרסאונד ו-CT, הן בדיקות מוגבלות שאינן מאפשרות לספק תמונת מצב מלאה ועל כן, יש לעשות בדיקת MRI, אשר מצליחה לאתר את כל הנקודות בהן יש גידולים וכן להדגים את הגידול בצורה ברורה, כך אפשר לקבל מידע מלא על המצב הקיים. 

בדיקת MRI, מיועדת לכל גבר שקיים חשש שמא הוא מתמודד עם סרטן ערמונית.

נהוג לבצע את הבדיקה אחרי שעושים ביופסיה, ואז אפשר לקבוע את הדירוג של המחלה. כלומר, ניתן לקבוע האם הסרטן פרץ את קופסית הערמונית והגיע אל לשלפוחית הזרע. בהתאם לנתונים שמוצגים בבדיקה, אפשר לדעת מה מצבו של המטופל ובהתאם גם לקבוע תוכנית טיפול מתאימה. 

נהוג לבצע את הבדיקה, גם במקרה וקיים חשש שאכן יש סרטן ערמונית, אך כל תהליך אבחון אחר, נכשל. בין אם זה ביופסיה ובין אם זה אמצעים אחרים. במקרה כזה, בדיקת MRI יכולה לעזור בביצוע ביופסיה מדויקת, שתספק תוצאה הרבה יותר טובה. 

כיצד מבצעים את בדיקת MRI ערמונית בפועל?

 

בדיקת MRI ערמונית מתבצעת, כאשר הנבדק שוכב על הגב, ייתכן שיהיה צורך להחדיר אל פי הטבעת של המטופל סליל מיוחד שיאפשר לבצע את הבדיקה.

במידה ויהיה צורך לעשות זאת, אז ידאגו למרוח ג'ל לתוכנת אלחוש מקומי לפני כן. הבדיקה עצמה מתבצעת ללא הרדמה. 

משך זמן הבדיקה הוא קרוב לחצי שעה, בסיומה הנבדק מחכה לקבלת פענוח התוצאות, אותן הוא מעביר לרופא שלו, ואז אפשר לקבוע מה מצבו ואיך אפשר להמשיך מכאן. 

ברמת העיקרון, לפני הטיפול אין צורך לבצע טיפולים או סידורים מיוחדים, אך אם הנבדק מתמודד עם היסטוריה רפואית, עליו ליידע בכך את האחראים במקום, זאת על מנת שיוכלו להחליט האם יש צורך לבצע סידורים מיוחדים לפני הבדיקה.

כמו כן, לפני הטיפול, יסופק לנבדק מידע האם עליו להכין בצורה מיוחדת לבדיקה. 

לפני סיום חשוב להדגיש, מאחר ומדובר בבדיקה מאוד חיונית, מוטב לעשות אותה כמה שיותר מהר ולא לחכות.

בדומה לMRI ראש נניח, אשר גם נועד לפענח מקרים של סרטן ומקרים חמורים אחרים, הרי שגם MRI ערמונית נועד למקרים מאוד מיוחדים, ואם הבדיקה לא תתבצע בזמן, אזי שיהיו לכך השלכות לא פשוטות בעתיד. 

מחפשים לעשות בדיקת MRI ערמונית באופן פרטי?

 

השאירו פרטים כאן וקבלו בדיקה בתוך 36 שעות

מאמרים אחרונים

to top
דילוג לתוכן