השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

מתי לבצע אולטרסאונד בטן? והיכן חשוב לבצע את הבדיקה באון פרטי

אולטרסאונד פרטי

אחת מהבדיקות השכיחות ביותר שנערכות בקרב גברים ונשים במצבים שונים, היא בדיקת אולטרסאונד בטן. מדובר בבדיקה שכיחה, בזכות העובדה שהיא מאוד פשוטה, בטוחה ומאפשרת לקבל תמונת מצב איכותיות מאוד. 

בדיקת אולטרסאונד בטן, מתבצעת לצורך הדמיית רקמות, איברים פנימיים, שרירים ובמקרים של בדיקת אולטרסאונד דופלר ניתן גם לבחון עורקים וורידים, אשר מגיעים אל האיברים הפנימיים בבטן ויוצאים מהם. 

בין האיברים הפנימיים אשר ניתן לבחון במסגרת אולטרסאונד בטן, אפשר למצוא את הכבד, כיס מרה, טחול, כליות, לבלב. 

הבדיקה מאפשרת לקבל תמונה הדמיה מלאה של כל אחד מהאיברים ובהתאם לתוצאות, ניתן להחליט כיצד לטפל במטופל או במטופל. 

היתרונות של בדיקת אולטרסאונד בטן, בדומה לבדיקות אולטרסאונד אחרות כגון אולטרסאונד שד או אולטרסאונד פרקי ירכיים, מדובר על בדיקת הדמיה, 

ללא פעולה פולשנית, וכן בניגוד לבדיקות אחרות, דוגמא CT או צילום רנטגן, זו בדיקה שאיננה חושפת את המטופל לקרינה ולכן היא נחשבת לא רק לבדיקה טובה מבחינת איכות התוצאות שהיא מספקת, אלא גם לבדיקה בטוחה מבחינה בריאותית. 

הבדיקה מתבצעת באמצעות מריחת ג'ל על הבטן של המטופל או המטופלת, לאחר מכן מעבירים את המתמר על הבטן, והוא מעביר את התמונות של האיברים הפנימיים אל המסך שנמצא ליד, דרכו אפשר לראות מה מתרחש בפנים. 

רופא ישלח את המטופל לבצע בדיקת אולטרסאונד בטן במקרים בהם יש חשד לזיהום, אבחון בקע (שבר או קילה), כאבי בטן עזים, לצורך אבחון גידולים ומעקב אחריהם, נפיחות באזור הבטן, חשד להצטברות נוזלים בחלל הבטן, אבחון אבנים בכליות ובכיס המרה, איתור נזקים אחרי חבלה, אבחון אחרי תוצאות בדיקות דם לא טובות, התרחבות באבי העורקים וכן כאשר למטופל יש חום ותסמינים למחלה משמעותית. 

לפני שנסביר על בדיקות אולטרסאונד שונות, צריך לומר שהבדיקה איננה מחייבת הכנה מיוחדת מלבד הקפדה על תפריט תזונה מסוים יום לפני וצום מלא במשך שש שעות לפני הבדיקה. הסיבה היא, שמזון עלול להשפיע על התוצאות. 

אולטרסאונד בטן עליונה

בדיקת אולטרסאונד בטן, מחולקת לשני חלקים, בדיקה בבטן עליונה ובדיקה בבטן תחתונה. במקרה של בדיקת אולטרסאונד בטן עליונה, הרי שההכנות הנדרשות, הן מה שציינו, תפריט מוקפד יום לפני וצום מלא שש שעות לפני. 

ייתכן מאוד, שכן יהיה אפשרי לשתות, ואף המטופל יצטרך להקפיד על צריכת כמות מסוימת של מים. זה תלוי מה בדיוק רוצים לבדוק במהלך הבדיקה. 

בדיקה בחלק העליון של הבטן, מתבצעת כאשר יש חשד לחבלה באזור זה, כאשר רוצים לאבחן האם יש:

  •  בקע
  • הצטברות של נוזלים
  • אבנים בכליות
  • וכן גידולים ממאירים או שפירים

באחד האיברים שנמצאים בחלק זה של הבטן. 

הרופא יקבע את דחיפות הבדיקה על פי מצבו של המטופל. ייתכן מאוד שהוא יישלח לבצע את הבדיקה, עוד באותו יום. זאת על מנת שיהיה ניתן לקבל את התוצאות בהקדם ולספק לו תוכנית טיפול מתאימה. 

אולטרסאונד בטן תחתונה

בדיקת אולטרסאונד בטן תחתונה, אינה שונה מבדיקה בחלק העליון של הבטן. הבדיקה מתבצעת כאשר יש צורך לבדוק את מערכות השתן וכליות. 

אצל הגברים הבדיקה מאפשרת לבחון את מצבה של בלוטת הערמונית, אצל הנשים את מערכות הרבייה הנשיים. 

ההכנה לבדיקת אולטרסאונד בטן תחתונה, דומה במקרים רבים לבדיקה של אולטרסאונד בטן עליונה, בין אם זה תפריט מיוחד ובין אם זה צום של שש שעות לפני הבדיקה, במידת הצורך. 

אולטרסאונד בטן פרטי

כל מי שזקוק לבדיקת אולטרסאונד בטן פרטי, יכול לפנות לחברות שמספקות שירותים באופן פרטי, כך הוא ייהנה מתור מהיר, תוך מספר שעות, בלי המתנה, בשירות איכותי וייחודי, במחיר אטרקטיבי.

אז לא יהיה לו צורך לחכות עד שיתפנה תור, דרך קופת חולים, והרופא יוכל לספק לו תוכנית טיפול מתאימה עבורו, כמה שיותר מהר. 

אולי יעניין אתכם גם:

מאמרים אחרונים

to top
מתקשים להגיע למרפאה? יש פתרון!

חדש! שירות אולטרסאונד עד בית הלקוח 🏠

תור מהיר - תוך 24 שעות מרגע ההזמנה
דילוג לתוכן