השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

אקו לב

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
MRI | אולטרסאונד | CT ֻ| רופאים מומחים

התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי עד 24 שעות, מהיום להיום!

או שילחו לנו הודעה:

אקו לב (אולטרסאונד לב)

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי לביצוע, עד 24 שעות, מהיום להיום!

שירות קביעת בדיקות רפואיות
מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי
לביצוע עד 24 שעות, מהיום להיום!

בדיקת אקו לב, או בשמה המלא אקוקרדיוגרפיה היא בדיקה אבחנתית, לא פולשנית ולא כואבת ואינה כרוכה בקרינה כלשהי, מה שהופך אותה לבדיקה בטוחה ויעילה לחולים בכל הגילאים. הבדיקה עושה שימוש בגלי קול בתדר גבוה כדי ליצור דימות של הלב בזמן פעולתו. בדיקה זו יכולה לתת הערכה על גודל הלב, צורתו ותפקודו, כמו גם על זרימת הדם דרך הלב וכלי הדם.  כל הפרטים על בדיקת אקוקרדיוגרפיה, אתם מוזמנים לקרוא במאמר שלפניכם.

מהי בדיקת אקו לב?

בדיקת אקו לב זוהי בעצם בדיקת אולטרסאונד של הלב המספקת תמונות מפורטות של הלב והמבנה שלו, חלל הלב, מסתמי הלב וכלי הדם הגדולים. באופן זה ניתן להעריך את תפקודם ואת זרימת הדם דרכם.

כיום בדיקת אקו לב היא האמצעי המשמעותי והמוביל להערכת מבנה חלל הלב, תפקוד שריר הלב, מבנה ותפקוד המסתמים, שלילת או המצאות נוזל קרום הלב והערכה של מדדי לחץ במחזור הסיסטמי והריאתי.

מאמר מקצועי - אקו לב - 360 מעלות שיא

איך מתבצעת הבדיקה?

בדיקת אקו לב מתבצעת על-ידי הנחת מתמר על החזה של המטופל. המתמר שולח גלי קול דרך דופן בית החזה לתוך הלב. גלי הקול מוחזרים בחזרה אל המתמר ומשמשים ליצירת תמונות של הלב. דימות הלב מוצגים בשחור לבן ובצבע על מרקע. התמונה מוקלטת על-גבי דיסק אופטי ממוחשב.

באמצעות התמונות הללו ניתן למדוד את גודל ארבעת חללי הלב וכלי הדם הגדולים הקרובים ללב, להעריך את מידת התכווצותם של חדרי הלב, את מבנה המסתמים ואת תנועתם. מדידות אלו מסייעות לרופאים להעריך האם תפקוד הלב תקין או לא.

באותו מתמר משתמשים גם לבדיקת דופלר-אקוקרדיוגרפיה. סוג זה של בדיקת אקו לב משתמש גם הוא בגלי קול המוחזרים מהכדוריות האדומיות כדי להעריך את הכמות שלהן, את מהירותן ואת כיוון זרימת הדם דרך הלב ובכלי הדם. בדיקה זו מאפשרת לזהות קרישי דם, כלי דם חסומים או כאלו שהצטמצמו.

בבדיקה זו ניתן גם לראות פגמים מולדים בלב, פגמים בתפקודם של מסתמי הלב ולחצים לא תקינים הקיימים בחלל הלב.

הבדיקה מתבצעת על-ידי שכיבה על צד שמאל, כשפלג גופו העליון של המטופל חשוף. הבדיקה מבוצעת על-ידי טכנאי מנוסה ומוסמך שעבר הכשרה לבצע בדיקת אקו לב. מורחים  ג'ל מיוחד לשיפור הובלת גלי הקול על גבי האזור הנבדק ואורך הבדיקה הוא כחצי שעה.

האם יש צורך להתכונן לבדיקה?

לפני הבדיקה אין כל צורך בהכנה מיוחדת, כגון הפסקת תרופות או צום. אין גם בעיית התאוששות כי לא עוברים הרדמה או טשטוש.

ולאחר הבדיקה?

אין מגבלות כלשהן ואפשר לנהוג ולחזור לפעילות רגילה.

מאמר - אקו לב 360 מעלות שיא

אקוקרדיוגרפיה – סוגי בדיקות

בדיקת אקו לב במאמץ. מבוצעת כאשר המטופל הולך או רץ על הליכון או לחילופין מקבל תרופה להאצת קצב פעילות הלב. במהלך הבדיקה מבוצעת בדיקת אקו לב כדי להעריך את תפקוד הלב במאמץ. הבדיקה מאפשרת לזהות האם קיימת בעיה בזרימת הדם בעורקים ולהעריך האם קיים סיכון להתפתחות מחלה כזו. הבדיקה נעשית ללא שימוש בקרינה או באמצעים רדיואקטיביים. כמו כן, באמצעות בדיקת מאמץ ניתן להעריך את תפקודם של המסתמים ולהחליט האם נדרש ניתוח לטיפול במסתמים.

סוג בדיקה נוסף של אקו לב הוא דרך הושט,  החדרת מתמר לתוך הושט של המטופל. בדיקה זו מאפשרת מבט קרוב על הלב והיא נעשית כדי לראות טוב יותר אזורים בלב שלא ניתן לראות בבדיקת אקו לב חיצונית. בבדיקה זו ניתן לבחון מבנים עדינים, להעריך האם קיימים קרישי דם לבביים, בעיקר בעליה השמאלית, לבחון את מבנה ותפקוד המסתמים ולשלול זיהום שלהם. כמו כן ניתן לראות באמצעות בדיקה זו את אבי העורקים  ואת חלקיו השונים.

מתי עוברים בדיקת אקו לב?

רופאים מפנים מטופלים לעבור בדיקת אקו לב  כאשר קיים חשד לבעיה במסתמי הלב, בתפקוד הלב או בחדרי הלב. ניתן לעשות בדיקת אקו לב גם לעובר בעודו ברחם כדי לבחון האם הוא סובל ממום מולד בלב.

גם במקרה שנשמעת אוושה בלב מפנים לבצע בדיקת אקו לב כדי להבין מה הגורם שלה. כמו-כן, כדי לבדוק בעיה במסתמי הלב למשל כשיש סימנים לזיהום, הצרות או דליפה.

לאחר התקף לב נשלחים לעבור בדיקת אולטרסאונד של הלב כדי לבחון האם יש החלשות של שרירי הלב. כמו כן, כדי לבדוק האם יש מצב של חוסר ספיקה בלב, כלומר, תפוקה לא טובה של הלב. וכן, לבדוק האם קיים קריש דם העלול להגיע למוח ולגרום בכך לאירוע מוחי ואם קיימת דלקת במעטפת הלב.

בדיקת אקו לב פרטי נחשבת לאחת מהבדיקות החשובות ביותר בתחום הקרדיולוגיה. היא מהווה חלק ממערך הבדיקות הנעשות ב-360 מעלות שיא. הבדיקה נעשית באמצעות מכשיר אלטרסאונד מיוחד ומפוענחת על-ידי קרדיולוג מומחה. אם הופניתם לבדיקת אקו לב אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר. התורים אצלנו נקבעים מהיום להיום, בדיקות האולטרסאונד מבוצעות באמצעות מכשור מתקדם וחדשני ועל-ידי רופאים מומחים.

נכתב ע"י המומחה שלנו:

פרופסור בוריס שטרסברג

פרופסור בוריס שטרסברג

מומחה בקרדיולוגיה. לשעבר מנהל היחידה לקוצבי לב בבית החולים בילינסון ומנהל היחידה להפרעות קצב הלב, אלקטרופיזיולוגיה וקוצבים במרכז הרפואי רבין.

לתיאום תור פרטי
03-695-7777

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
cropped-logo-MAALOT-SI-360-JUN2020-1024x327

לקביעת תור לבדיקת MRI | אולטרסאונד

התקשרו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מאמרים אחרונים

תוכן עניינים

דילוג לתוכן