השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

בדיקת MRI בשד: מה צריך לדעת וכיצד להתכונן נכון לבדיקה?

בדיקת CT

בשנים האחרונות חלה התקדמות עצומה במאבק למלחמה בסרטן השד. בין אם זה בזכות קמפיינים, העלאת התודעה, חשיפות תקשורתיות ועוד. 

אך מעבר לכל זה, גם הכלים בהם משתמשים בשביל לגלות מקרים של סרטן השד, הפכו להיות הרבה יותר משוכללים ואיכותיים. 

דוגמא טובה לכך, זה שימוש הולך וגובר בבדיקת MRI בשד. מדובר על בדיקת MRI, בדיקת הדמיה שמאפשרת לגלות ולזהות גושים וממצאים חשודים בשד. 

הבדיקה נערכת בשלבים שונים, בין אם זה בשביל לאתר את המחלה, ואם היא אכן קיימת, אז נהוג לערוך בדיקת MRI בשד בשביל לאתר את היקפה וקצב ההתקדמות שלה. 

היתרון של בדיקת MRI   בשד הוא היכולת לאתר ולגלות גושים בצורה מאוד מדויקת, ובשלב מאוד מוקדם. בצורה כזו ניתן להתמודד עם המחלה הרבה יותר טוב. 

זה יתרון עצום עבור נשים אשר נמצאות בסיכון גבוה. יחד עם זאת חשוב לזכור, מדובר על בדיקה אחת מיני רבות שיש לעבור, ויש לבצע אותה אך ורק בהמלצת רופאים ובהתאם למצב המטופלת. 

כיצד מתבצעת בדיקת MRI שד ומה צריך לדעת עליה?

בדיקת MRI בשד, איננה שונה מבדיקות MRI אחרות. לא מדובר בבדיקה פולשנית וכידוע, הבדיקה איננה חושפת את המטופלת לקרני רנטגן. 

במהלך הבדיקה האישה נשכבת על גבי מיטה שהיא חלק מהמכונה, כשהיא על הבטן, והשדיים מונחים בתוך מתקן מיוחד שקולט את הסיגנלים של המכונה. 

ברגע שמתחילים את הצילומים, המיטה נגררת אל תוך המכונה ואז המכונה מתחילה לסרוק את גופה באזור החזה. הבדיקה נערכת בין עשרים דקות לחצי שעה, בסיומה מקבלים תמונה פנימית של החזה. 

התמונות מגיעות בפריסות שונות, כך שניתן לאתר בצורה מדויקת וקפדנית את הגושים בחזה, במידה ויש, וניתן לראות באופן וודאי את קצב ההתקדמות של המחלה. 

כאמור, היתרונות של הבדיקה, הן היכולות שלה לספק תמונת מצב מאוד מדויקת, מאוד ספציפית, כמו כן, ניתן לזהות רמת רגישות מאוד גבוהה, ביחס לבדיקות אחרות, ועל כן ניתן לאבחן את המחלה בצורה טובה. חשוב להדגיש, באמצעות הבדיקה, ניתן גם לאתר מחלות נוספות, במידה ויש כאלה. 

מחפשים לבצע בדיקת MRI שד פרטי מהיום למחר?

השאירו פרטים כאן ונציגנו יחזור אליכם בקרוב

מאמרים אחרונים

to top
דילוג לתוכן