האם MRI מסוכן? האם יש בו קרינה? כל מה שחשוב לדעת ולא שאלתם

האם יש קרינה בבדיקת MRI?

אחת הבעיות של בדיקות הדמיה וצילומים מסוגים שונים, היא הקרינה אשר נוצרת במהלך תהליך הבדיקה.

במקרים רבים זו יכולה להיות קרינה לא ממיינת ועל כן, היא יכולה לסכן את המטופל ויש מקרים בהם צריך להימנע מהם, כמו למשל במקרים של נשים בהריון, אז הקרינה עלולה לסכן אותן ואת העובר.

זו אחת הסיבות שבגללן משתלם לעשות בדיקת MRI. להבדיל מבדיקות אחרות כמו למשל בדיקת רנטגן או CT, הרי בבדיקת MRI סכנות הן מעטות ולו בגלל שאין בבדיקה זו קרינה.

לכן זו נחשבת לבדיקה מועדפת, מה עוד שהיא מסוגלת לייצר תוצאות הרבה יותר איכותיות במקרים מסוימים.

צריך להבין, בדיקת MRI איננה מסוכנת כמו בדיקות אחרות ולכן רופאים רבים גם ממליצים עליה. למשל, אין שום הוכחה ואין שום ידע שבדיקת זו יכולה לגרום לנזק לאישה או לעובר בזמן הריון. להבדיל מבדיקות אחרות שיש בהן קרינה.

לכן גם עדיף לבצע אותה. יחד עם זאת, אם את חוששת שטיפול MRI מסוכן, אז מומלץ לדבר עם הרופא המטפל ולהתייעץ איתו בנושא.

לפני שנסביר האם יש בבדיקת MRI סכנות ומדוע אין בבדיקת MRI קרינה כמו בבדיקות אחרות, צריך להדגיש, יש מקרים בהם ניתן לעבור מבדיקת CT לבדיקת MRI, אך זה תלוי בתנאים ובדרישות וכן במה שהרופא צריך בשביל הטיפול והאבחון.

האם MRI היא בדיקה מסוכנת?

 

כאמור, אין בבדיקת MRI קרינה אלקטרומגנטית. זה קשור לעובדה שהבדיקה מתבצעת על ידי שימוש בגלי רדיו ומגנט רב עוצמה, ושניהם ביחד יוצרים שדה אלקטרומגנטי ועל כן אין בה קרינה מיינת.

לפיכך, גם אין בבדיקה סכנות. לראיה, לא קיימות הוכחות לכך.

זו גם הסיבה שמקובל לבצע את הבדיקה, לא רק בקרב נשים בהריון (להבדיל מבדיקות אחרות שנמנעים מלבצע בתקופה זו), אלא גם בקרב ילדים.

במקרים רבים, כמו שציינו, אם זה אפשרי, אז הרופא יעדיף לבצע בדיקות מסוימות באופן כזה, על חשבון בדיקות CT אשר כן כוללות קרינה.

חשוב להדגיש, מעבר לעניין שאין בבדיקת MRI קרינה, הרי שמדובר גם בבדיקה מאוד אמינה, איכותית וטובה. אומנם היא לוקחת הרבה יותר זמן, אך אין ספק שמדובר בבדיקה יותר מתקדמת.

היום בזכות שירותי MRI פרטיים, אפשר גם להתגבר על חוסר הזמינות בתורים וליהנות מאפשרות לקבל תור תוך 12 עד 72 שעות, ולהעביר את התוצאות בהקדם לרופא, לצורך המשך הטיפול.

מעוניינים לקבוע שיחת ייעוץ בנוגע לבדיקת mri פרטי

השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים אחרונים

to top
דילוג לתוכן