השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

MRI מוח

הופנתם לבדיקת MRI מוח, אך התורים במערכת הציבורית ארוכים מידי? מכון 360 מעלות שיא מציע שירות של תיאום תורים מהירים ודחופים תוך 12-72 שעות מרגע הפנייה הראשונית. במידה ומדובר על בדיקה דחופה, אל תהססו – פנו אלינו ונשמח לסייע לכם בתיאום תור לבדיקה. אנחנו עובדים עם בתי חולים מהשורה הראשונה בארץ ומציעים בנוסף אפשרות לפענוח מהיר של הבדיקה תוך 24-72 שעות מרגע ביצוע הבדיקה.

אחד הרגעים המפחידים ביותר, ללא צל של ספק, הוא כשעולה חשד למחלה, דלקת או כל בעיה אחרת שמשפיעה על תפקוד המוח. מדובר על מקרים שעלולים להיווצר מסיבות שונות, בפרט עקב תאונות, פציעות, חבלות, זיהומים, גידולים סרטניים ועוד. 

מדובר על מקרה מאוד לא פשוט שיכול להשפיע על התפקוד שלנו בצורות שונות, בוודאי אם לא נדע לאבחן אותם בשלב מוקדם ולטפל בבעיה בהקדם. לשם כך, עלינו להשתמש באמצעים וכלים שעומדים לרשותנו. אחד מהם, הוא MRI. 

MRI מוח - חברת 360 מעלות שיא

מתי צריך לעבור בדיקת MRI מוח?

כידוע, מכשיר MRI מאפשר לרופאים לראות מה קורה באיברים פנימיים בגוף מבלי לבצע פעולה פולשנית, וכן מבלי לחשוף אותנו לקרינה.

מכשיר MRI הוא, למעשה, מכשיר דימות אשר מציג על גבי המסך את האיברים הפנימיים בצורה מאוד מדויקת עם רזולוציה איכותית על ידי "פרוסות" של האיברים השונים. 

עם השנים, החלו להשתמש בו לצורך סריקת המוח. כך אפשר לזהות האם יש גידולים, מומחים, הפרעות הורמונאליות (פגיעה בבלוטת יותרת המוח), דלקות במערכת העצבים (טרשת נפוצה), אירועי מוח, עצבי ראייה וכן ניתן לאבחן באמצעות MRI מוח סיבות להתפתחות אפילפסיה. 

MRI מוח

מהו פענוח MRI מח תקין?

באופן טבעי, המטרה של הבדיקה היא לבחון האם המצב הוא תקין או לא. על מנת לדעת זאת, יש צורך לפענח את התוצאות אחרי סיום הבדיקה. לרוב, המטופל יקבל את התוצאות כחצי שעה עד שעה אחרי סיום הבדיקה ויעביר אותן לרופא שלו בשביל שהוא יספק לו דיאגנוזה. 

תוצאות תקינות מלמדות שמצב המוח סדיר, אין בו שום דבר שלא אמור להיות בו, שום ממצא שמעורר חשד ודורש טיפול. יחד עם זאת, בהחלט ייתכן, שיהיה צורך לבצע בדיקות נוספות בשביל להבין את מהות הבעיה איתה מתמודד המטופל. 

מהו פענוח MRI מוח לא תקין?

במקרה של MRI  מוח לא תקין, אזי שהרופא יוכל לראות בתוצאות דברים שלא אמורים להיות. אחד היתרונות הבולטים של בדיקות MRI  מוח, התוצאות הן מאוד ברורות, חד משמעיות ובאיכות גבוהה. כלומר הצילומים איתם עובד הרופא, הם ברמה כזו שמאפשרים לו לקבוע בצורה די ברורה, מה הבעיה ובהתאם הוא יוכל לקבוע תוכנית טיפול מתאימה. 

חשוב מאוד לבצע את הבדיקה בהקדם ולא להמתין איתה, על מנת שיהיה ניתן להכין תוכנית טיפול בשלב מוקדם ולטפל בבעיה בצורה נכונה. לכן, רצוי לעשות בדיקת MRI פרטית כגון מעלות שיא, ולא בצורה אחרת, מאחר וכך אפשר לקבל תור תוך 12 עד 72 שעות. 

MRI מוח עוברי

אחד היתרונות הבולטים ביותר של בדיקת MRI מוח, היא היכולת לבצע את הבדיקה גם בשלב מתקדם של ההיריון, על מנת לאתר מומחים אצל העובר. 

ניתן לעשות בדיקת MRI מוח עוברי החל משבוע 14 להריון (מקרים מסוימים ניתן לבחון רק החל משבוע 25), אז אפשר לאתר מומים ופגיעות שונות. בצורה כזו, גם ניתן להיערך טוב יותר לקראת הלידה וכן ניתן להחליט על תוכניות טיפול מתאימות. 

מדובר על בדיקה שמתבצעת ברזולוציה מאוד גבוהה, כזו שמספקת הרבה מאוד אינפורמציה על התפתחות המוח של העובר, מאתרת הפרעות בהתפתחות ומומים שיכולים להשפיע עליו, כמו כן, הבדיקה איננה מייצרת קרינה, מה שכמובן מאפשר לאימא לעבור אותה מבלי לחשוש לבריאותה או לבריאות העובר. 

חשוב מאוד לבצע את הבדיקה, בוודאי אם יש חשד כלשהו להתפתחות של מום או הפרעה מוחית, אך מעבר לכך, חשוב מאוד לבצע את הבדיקה בשביל להיות שקטים ולדעת שהעובר מתפתח כמו שצריך לקראת הלידה. 

MRI מוח - מטעם חברת 360מעלות שיא

MRI מוח לילדים

באופן טבעי, כפי שנערכות בדיקות MRI מוח למבוגרים וכן לעובר בבטן אימו, כך נערכות גם בדיקות MRI לילדים. בדיקות אלו נערכות כאשר עולים חשדות שונים שיכולים להשפיע על בריאות הילד ותהליך ההתפתחות שלו. 

בדיקת MRI לילדים מתבצעת כאשר יש חשד להתפתחות גידול סרטני במוח, חשד לאפילפסיה, בעיות גדילה (פגיעות הורמונאליות), טרשת נפוצה, חשד למומים מולדים, בעיות ראייה או שמיעה, מחלות זיהומיות, תהליכים לא תקינים בהתנהלות המוח, אוטיזם, פיגור ועוד. 

היתרון של בדיקת MRI  לילדים היא שמדובר בבדיקה לא פולשנית, לא כואבת, נטול קרינה, וזו בדיקה שאיננה דורשת התייחסות יוצאת דופן מבחינה פיזיולוגית.

יחד עם זאת, היא כן דורשת הכנה רגשית של הילד, על מנת שיבין במה מדובר וכיצד יש להתנהג בזמן הבדיקה. 

קבעו אצלנו בדיקת MRI פרטית

אם אתם מעוניינים לתאם בדיקת MRI מוח עבורכם או עבור ילדכם צרו עימנו קשר ונשמח לסייע. אנחנו נתאם לכם תור תוך 12-72 מרגע הפנייה, וכך לא תצטרכו להמתין לתור שיתפנה במערכת הציבורית.

שאלות ותשובות על MRI מוח

MRI ראש ו- MRI מוח הם אותו הליך. שניהם מספקים תמונות של החלק הפנימי של הראש. בעוד ש – MRI מוח, סורק רק את המוח, MRI ראש סורק גם מבנים אחרים בראש, כמו עצמות פנים, כלי דם ועצבים.

ברוב המקרים, אין צורך להכניס את כל הגוף למכשיר ה – MRI, אלא רק את אזור הראש והצוואר, אולם יש מקרים בהתאם לאנמנזה הרפואית שמפורטת בהפניה שחלקים נוספים של הגוף ייכנסו פנימה.

MRI מוח סורק את מבנה המוח ומאפשר לאבחן מחלות תוך גולגולתיות רחבות היקף, כמו גידול, פציעה וכו'. וכן סורק את תפקוד המוח, במטרה להבין את הקשר בין פעילויות באזורים מסוימים במוח לבין תפקודים מנטליים ספציפיים, וכן מעקב אחר התפתחות מחלות.

ניתן לראות בסריקה זו תפקודי שפה, ראיה, זיכרון, תנועה.

במקרים שיש חשש לפגיעה, או להתפתחות מחלה, מומלץ מאוד לקבוע תור בהקדם. במקרים כאלה, כל דקה חשובה.  MRI פרטי, מאפשר לבצע את הבדיקות בבתי חולים מובילים בארץ ובמכונים פרטיים. הבדיקה מוכרת על ידי הביטוח וניתן לקבל החזר של עד 80% מהעלות, ובהתאם לתנאי הפוליסה האישיים.

רבים מהמומחים סבורים, כי בדיקת MRI פעמיים בשנה היא בטוחה. עם זאת, מספר סריקות
ה- MRI תלויה במצב הנבדק ובהמלצת הרופא המטפל.

דילוג לתוכן