בדיקת אולטרסאונד פרטי מהיום להיום

אולטרסאונד פרטי

אחת הבדיקות החשובות ביותר בתחום הרפואה, היא בדיקת אולטרסאונד. רופאים משתמשים בבדיקה זו על מנת לקבל החלטות לגבי המשך הטיפול במטופל. 

בדיקת אולטרסאונד, היא בדיקת הדמיה אשר מאפשרת לבחון איברים פנימיים, מבלי שיש צורך לבצע פעולה פולשנית. כלומר, ניתן לבחון את צורתם, גודלם ואת המבנה של האיברים בעזרת התבוננות דרך מסך חיצוני, ואין צורך לבצע שום פעולה פולשנית אשר עלולה לסכן או לגרום כאב למטופל. 

כיצד מתבצעת בדיקת אולטרסאונד? 

הבדיקה מתבצעת באמצעות מכשיר מתמר, אשר מניחים אותו על גבי האזור אותו רוצים לבדוק, הוא שולח גלי קול אל תוך איברי הגוף, אלה מוחזרים אל המתמר וכך מתאפשרת תצוגה שלהם על גבי מסך אשר אליו מתבונן הטכנאי. הוא מסמן את האזורים השונים על גבי המסך, ומדפיס אותם. הצילומים מועברים אל הרופא, ובהתאם הוא קובע את האבחנות שלו. 

אחת הסיבות בגינה רופאים בוחרים להשתמש בסוג בדיקה זו היא, מדובר בבדיקה שאיננה יוצרת קרינה, ולכן היא מתאימה לתינוקות ולאנשים מבוגרים, כולל נשים בהריון. 

אילו בדיקות אולטרסאונד פרטי ניתן לבצע? 

בדיקת האולטרסאונד המוכרת והנפוצה מכולן, היא בדיקה שמתבצעת בקרב נשים בפרט לפני ובזמן הריון. אז אפשר לראות את הרחם ואת קצב ההתפתחות של העובר. 

אך מלבד בדיקה זו, הרי שניתן לבצע בדיקות אולטרסאונד נוספות, הן בקרב גברים והן בקרב נשים:

  • בדיקות מוח בקרב תינוקות ומבוגרים
  • אולטרסאונד בטן לבדיקות של איברים פנימיים
  • בדיקות דופלקס לכלי דם ועורקים
  • בדיקות אקו לב 
  • אולטרסאונד שדיים לאיתור גידולים ודלקות
  • אולטרסאונד וגינאלי להערכת מצבים גניקולוגיים
  • אולטרסאונד ערמונית לבדיקת שק אשכים ואיתור סרטן ערמונית
  • אולטרסאונד לצורך ביופסיה. 

ברוב המקרים, כאמור, מדובר בבדיקה לא פולשנית, רק במקרים של אולטרסאונד וגיניאלי או ערמונית, מדובר בבדיקה עם פעולה פולשנית. 

כאמור, הרופא יקבע לאיזה סוג אולטרסאונד יש לשלוח את המטופל, על פי הצורך הרפואי, ובהתאם לתוצאות, הוא יחליט כיצד להמשיך את הטיפול. 

כיצד יש להתכונן לבדיקת אולטרסאונד פרטי?

בעיקרון, ברוב המקרים אין צורך בהכנות מיוחדות. כל מה שהמטופל יצטרך לעשות, זה להגיע לפני הבדיקה, להסיר מעליו תכשיטים, להוריד פרטי לבוש באזור בו הוא אמור לעבור בדיקה וזו כל ההכנה שעליו לעשות. 

יחד עם זאת, במקרים מסוימים הוא יידרש לבצע הכנה מעט שונה. למשל, באולטרא סאונד בטן, הוא יצטרך להגיע עם שלפוחית שתן מלאה, זאת על מנת שיהיה ניתן לקבל תוצאות הרבה יותר טובות בתהליך ההדמיה. 

איך מבצעים בדיקת אולטרסאונד פרטי בפועל

אחרי שהמטופל יסיר מעליו תכשיטים ויפשוט את הבגד מהאזור בו הוא אמור להידבק, אז הוא יתבקש לשכב על מיטה, אז הטכנאי או הרופא אשר מבצעים את הבדיקה, ימרחו עליו ג'ל שקוף המבוסס על מים ומטרתו להעביר בצורה טובה את גלי הקול. 

התייעצות עם רופא מומחה

לאחר מכן, הם יעבירו מתמר, מכשיר ידני אשר משדר גלי קול, על פני האזור, ותוך שניות יהיה אפשר לראות את התמונה על גבי המסך. במהלך הבדיקה, ייתכן מאוד שהרופא יבקש מהמטופל לזוז ולשכב בתנוחה שתאפשר לראות טוב יותר את האיברים הפנימיים או לקבל זווית אחרת שלהם.

כפי שציינו, במהלך הבדיקה, הרופא יעצור מדי פעם בנקודות מסוימות ויסמן את האזורים על גבי המסך וידפיס את התמונה. אומנם היא בשחור לבן, אך היא מספקת לו אפשרות לראות בצורה ברורה וחדה, איך האיבר נראה מבפנים. 

בסיום הבדיקה, אשר נמשכת זמן קצר יחסית, המטופל יוכל להתלבש, לענוד בחזרה את התכשיטים, הוא יקבל את התמונות השונות ויוכל לגשת איתן ועם הפענוח אל הרופא המטפל להמשך הטיפול. 

מה היתרונות של ביצוע הבדיקה בצורה פרטית?

יש שתי דרכים לבצע בדיקת אולטרסאונד:

אולטרסאונד דרך קופת החולים

דרך אחת, באמצעות תור מקופת חולים. אז צריך לקבל הפנייה, ולקבוע תור במועד האפשרי. הרבה פעמים עקב שיקולי תקציב, הבדיקה תתבצע ע"י טכנאי ולא ע"י רופא.

דרך שנייה, היא לבצע את הבדיקה באופן פרטי. האופציה השנייה עדיפה על האופציה הראשונה מכמה סיבות. 

ראשית, היא הרבה יותר זולה. מחיר בדיקת אולטרסאונד יכול לעלות הרבה מאוד כסף, בעוד שבדיקת אולטרסאונד פרטי יכולה לקבל החזר מחברות הביטוח של עד 80% מעלות הבדיקה. המחיר כולל את הבדיקה, פענוח, תמונות, דיסק, כל מה שנדרש בשביל ליהנות מבדיקה איכותית ולהמשיך בטיפול בצורה סדירה. 

אולטרסאונד בצורה פרטית

שנית, להבדיל מקופת חולים, הרי שתור לבדיקת אולטרסאונד פרטי, ניתן תוך 12 עד 72 שעות, כאשר יש אופציה לשירות 24/7. כלומר, החברה אשר מספקת את השירות, זמינה כל העת, ותעשה כל מה שביכולתה על מנת לספק תור תוך שעות ספורות במידת הצורך.

חשוב להדגיש, הבדיקה נעשית בבתי חולים ומרכזים רפואיים מסודרים ולהבדיל מבדיקה ע"י קופת חולים, תתבצע תמיד ע"י רופא מומחה, כאשר הפענוח של הבדיקה, מתבצע במקום. 

שלישית, המטופל מקבל ליווי אישי ומענה כל הזמן. צוות החברה מלווה אותו ומספק לו את השירות הנדרש, על פי הצורך שלו. הוא איננו עובר את התהליך לבד. 

אולטרסאונד פרטי, אפשרי לכל צורך, בכל סוג של בדיקה. בין אם מדובר על מקרה חירום ובין אם לאו, בין אם מדובר על בדיקה סטנדרטית או על בדיקה ייחודית. 

רוצים לקבוע תור לבדיקת אולטרסאונד פרטי בתוך 24 שעות?

השאירו פרטים כאן ונציגינו יחזרו אליכם בזמן הקרוב

to top
דילוג לתוכן