השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

מהו אולטרסאונד בטן עליונה? מתי עשים אותו ומה חשיבותו הרבה

אולטרסאונד בטן עליונה

 

לא מעט אנשים מוצאים את עצמם מתמודדים, בשלבים שונים של חייהם, עם כאבי בטן לא ברורים. לא מדובר בכאב נפוץ שנוצר כתוצאה מאכילה לא מבוקרת או אכילה של מזון מקולקל, ומסיבות אחרות אשר יוצרות כאב בטן ליום-יומיים ואז הוא חולף.

מדובר על כאב משמעותי ורציני, אשר יכול להימשך מספר ימים, ללא הפסקה, להשפיע באופן קיצוני על התפקוד, ולעיתים מתלווים אליו תופעות נוספות שמשפיעות על איברים שונים. 

אחת הדרכים לאבחן את מקור הבעיה, היא באמצעות בדיקת אולטראסאונד בטן עליונה. מדובר על בדיקה שמתבצעת הן בקרב צעירים ומבוגרים, גברים ונשים, כשהמטרה שלה היא לראות מה מתרחש באיברים הפנימיים של הבטן, על מנת לראות אם מזהים בהם פגיעה. 

איפה וכיצד מתבצעת הבדיקה

לפני שנסביר איפה וכיצד מתבצעת בדיקת אולטראסאונד בטן עליונה, צריך להבין תחילה מדוע בדיקה זו נחשבת פופולארית לצורך טיפול בכאבי בטן. 

ההסבר לכך הוא פשוט, בדיקת אולטרסאונד פרטית היא בבדיקה לא פולשנית, אשר מתבצעת באמצעות סריקה חיצונית על פני הבטן המאפשרת לראות מה קורה, כאמור, בתוך האיברים הפנימיים, קרי כבד, טחול, מעיים, כליות, לבלב, דרכי שתן ועוד.

חשוב לציין כאן, לא מדובר בבדיקה אולטרסאונד שנעשית בקרב נשים בהריון, אלא בדיקה שונה, למרות שלכאורה האופן בו הבדיקה מתבצעת היא דומה. 

אולטרסאונד פרטי

אחד היתרונות של בדיקת אולטרסאונד בטן עליונה ובכלל כל בדיקת אולטראסאונד הוא, שהיא איננה פולשנית, איננה כואבת וכן איננה מעבירה קרינה. לכן גם אפשר לבצע את הבדיקה בקרב ילדים ומבוגרים, כאמור גם בקרב נשים בהריון ללא חשש שייגרם נזק לאישה או לעובר. 

בדיקת אולטרסאונד בטן עליונה מתבצעת כאשר הנבדק שוכב על המיטה, הרופא מורח ג'ל מיוחד על גבי הבטן, על מנת שהוא יוכל להעביר את המתמר על גביה, ובעזרתו הוא קולט מה נעשה בתוך הבטן, זה מוצג לו על גבי המסך.

הוא יכול לזהות האם הוא מגלה דלקות, זיהומים, גידולים, אבנים בכליות או כל דבר אחר שעלול לייצר את תחושת הכאב. 

הבדיקה נמשכת בין רבע שעה לחצי שעה, תלוי באופי ובמטרות שלה. בסיום הבדיקה, הרופא מספק לנבדק את הצילומים של הבדיקה וכן את האבחון שלו, עם זה הוא יכול ללכת אל הרופא המטפל בשביל שהוא יחליט איזו תוכנית טיפול לתת לו. 

חשוב לציין, בשביל שהתהליך יתבצע בצורה נכונה והמטופל יקבל את הטיפול הראוי והנכון, אזי שעליו לפנות אל מכון בדיקה כמה שיותר מהר, ואחר כך עליו לפנות כמה שיותר מהר אל הרופא המטפל. כל המתנה תהיה מיותרת ועלולה לייצר תגובה לא נכונה ולהקצין את המצב. 

כיצד ניגשים לבדיקת אולטראסאונד בטן עליונה בהקדם

בעיקרון, ברגע שחולה מתלונן על כאבי בטן אז רופא המשפחה שלו או גורם מקצועי אחר, אמור לבדוק אותו ולהחליט אילו בדיקות לבצע בשביל לאבחן את הבעיה בצורה נכונה. 

על מנת לקבל תור כמה שיותר מהר לבדיקת אולטראסאונד בטן עליונה, יהיה נכון לפנות אל 360 מעלות שיא. מכון אשר מספק בדיקות אולטרסאונד תוך 10 עד 72 שעות, ללא זמן המתנה מיותר. בצורה כזו חוסכים את הצורך לקבוע תור דרך קופת חולים ולחכות שבועות עד שמקבלים תור רלוונטי. 

באמצעות 360 מעלות שיא, ניתן לקבל תור בהקדם ובעלות נמוכה. אפשרות זו פתוחה בפני כל מי שמחזיק ברשותו פוליסת ביטוח בריאות פרטית וכן ביטוחים משלימים של קופות חולים. על מנת לקבוע תור בהקדם, יוצרים קשר עם המכון והם ידאגו להפנות אותכם אל מכון בדיקה בהקדם. 

מאמרים אחרונים

גסטרוסקופיה

גסטרוסקופיה

בדיקת גסטרוסקופיה היא בדיקה המאפשרת לבדוק את דרכי העיכול העליונות. בבדיקה ניתן להתבונן בוושט, בקיבה

קרא עוד »
בדיקת EMG

בדיקת EMG

בדיקת EMG היא בדיקת הולכה עצבית הנעשית כדי לאתר מחלות אשר פוגעות בשרירים כגון פגיעה

קרא עוד »
to top
מתקשים להגיע למרפאה? יש פתרון!

חדש! שירות אולטרסאונד עד בית הלקוח 🏠

תור מהיר - תוך 24 שעות מרגע ההזמנה
דילוג לתוכן