השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

MRI פרטי

MRI פרטי מהיום להיום עם 360 מעלות שיא: אם אר איי דחוף בבתי החולים מהשורה הראשונה בארץ

מה זו בדיקת MRI?

MRI הם ראשי התיבות של Magnetic Resonance Imaging. בדיקת mri היא בדיקה שאינה פולשנית של האיברים הפנימיים, באמצעות תהודה מגנטית. טכניקת ה-MRI היא אחת מהטכניקות המתקדמות לסריקת הגוף ואחת מיתרונותיה הבולטים הוא שאינה עושה שימוש בקרינה העלולה לגרום לנזק, לכן MRI בטוח גם לנשים בהריון.

זקוקים בדחיפות לבדיקת MRI?

לא כדאי להמתין. לעיתים זיהוי מוקדם הוא קריטי. התורים ל-MRI ברפואה הציבורית ארוכים מעבר לכל היגיון, לעיתים אף מספר חודשי המתנה ובהרבה מקרים זהו מצב מסכן חיים, בעיקר כשמדובר במחלות הדורשות טיפול מידי. לכן הפתרון הטוב ביותר הוא לבצע בדיקת mri פרטי. לכל הפרטים על אם אר איי פרטי אתם מוזמנים לקרוא בהמשך.

קביעת תור לבדיקת MRI פרטי מעכשיו לעכשיו

קיבלתם תור לעוד כמה חודשים? פנו לבדיקת mri פרטי. בתוך 12-24 שעות בלבד ניתן לקבל תור מהיר ל mri, כולל פענוח מהיר של תוצאות ה-mri.
מרימים טלפון, קובעים תור ומגיעים לבדיקה מידית.

מכשיר MRI

למה כדאי לבצע MRI פרטי?

mri פרטי היא בדיקה לא פולשנית והיא פחות מסוכנת מבדיקות הדמיה אחרות שאינן פולשניות כגון CT, אולטרסאונד וצילום רנטגן. במהלך בדיקת mri פרטית אנו מבצעים סריקה של האברים הפנימיים ללא חשיפה לקרינה מייננת שהיא קרינה המסוכנת לגוף. סכנת החשיפה לקרינה בבדיקת mri היא הנמוכה ביותר מבין כל בדיקות ההדמיה.

תוצאות בדיקת mri מופיעות כתמונות ברורות ובמקרים רבים תלת-ממדיות של האברים הנבדקים ושל כלי הדם. התמונות מתקבלות בזוויות שונות, בין אם זה מעל האזור, בתוכו או מסביבו. מכשיר MRI גם מספק תמונות ברזולוציה מאוד גבוהה עם פירוט נרחב על המקום הנבדק.

כשמדובר בבדיקת MRI פרטי, המטופל מקבל את הבדיקות על גבי דיסק תוך זמן קצר לאחר הבדיקה.

למידע נוסף, הנוגע לבטיחות בדיקת MRI:

 איגוד הרדיולוגים האמריקאי

האיגוד הישראלי לרדיולוגיה

מחקריים מדעיים ב-National Library of Medicine

לקביעת תור ל MRI דחוף באופן פרטי מהיום להיום התקשרו עכשיו או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

חשיבות ביצוע MRI באופן פרטי

במצבים רפואיים מורכבים נדרש אבחון מדויק ביותר, בלי להשאיר מקום לשום טעות. הבדיקה המהווה את הבסיס לאבחון כזה היא בדיקת mri. ברוב המקרים כשמדובר בשירות הבריאות הציבורי נדרש להמתין מספר חודשים לבדיקת MRI. בכדי לחסוך המתנה ארוכה שעלולה להיות גם מסוכנת, הפתרון למצבים בהם יש תורים ארוכים הוא לפנות למכון MRI פרטי לקביעת בדיקת mri פרטית.

הקדמת תור mri זהו אחד המהלכים החשובים ביותר, אם לא הגורליים עבור חולים מסוימים. קיימות מחלות שאבחון מהיר שלהן עשוי להציל חיים או למנוע מצב רפואי בלתי הפיך. לכן יש חשיבות רבה לביצוע בדיקת mri פרטי ללא צורך להמתין, MRI דחוף בטווח של 12-72 שעות ולפעמים גם מהיום להיום. במסגרת ההליך מתבצע גם פענוח מהיר, בדיוק רב ובמקצועיות ללא פשרות.

כיצד מתבצעת בדיקת MRI?

בדיקת mri פרטית נעשית באמצעות מגנט עוצמתי וגלי רדיו. כשהוא במצב שכיבה הנבדק מוכנס לתוך המכשיר ואז למעשה הוא נמצא בתוך שדה מגנטי חזק ביותר, בין 1.5 טסלה ל-3 טסלה שזה פי עשרות אלפים מהשדה המגנטי של כדור הארץ.

 בבדיקה משודרים גלי רדיו שמסיטים את אטומי המימן שבגוף, שהוא האטום השכיח ביותר בגוף האדם. יוני המימן נמצאים בתוך מולקולת מים שברקמות הרכות אשר בגוף. לאחר ששידור הרדיו נפסק חוזרים יוני המימן למקומם ההתחלתי. כשכל התנודות הללו מתועדות מתקבלת תמונה מדויקת לגבי מצבן של הרקמות שנבדקו, בפרט לגבי הפתולוגיות שבהן, אם קיימות.

בדיקת mri פרטי אינה כואבת. במהלך הבדיקה יש להסיר תכשיטים וכל דבר מתכתי, לדוגמא כפתורים, רוכסנים, סיכות ראש ועוד. במידה ויש להסיר את הבגדים, בהתאם לאיבר הנבדק, מקבלים חלוק במקומם. לאחר מכן נשכבים על המיטה שנכנסת למכשיר ה-MRI.

לעיתים, לפי החלטת הרופא הרדיולוג, לפני בדיקות מסוימות יש צורך בהזרקת חומר ניגוד המבוסס על גדוליניום דרך הווריד כדי לשפר את רגישות הבדיקה ואת הדיוק האבחנתי. אצל נבדקים בעלי תפקוד כלייתי תקין, 90% מהחומר מופרש דרך הכליות תוך 24 שעות. 

אורך בדיקת mri פרטי הוא כ-30-40 דקות במהלכן אסור לזוז מכיוון שתזוזה עלולה ליצור תמונה מטושטשת. לעיתים חשים חמימות באזור הבדיקה ומדובר בדבר תקין לחלוטין. בזמן שהמכשיר מבצע את הסריקה נשמעות נקישות ודפיקות ואפשר לשים אוזניות על האוזניים כדי שהרעש לא יטריד יותר מדי.

מה היתרונות של בדיקת MRI?

הבדיקה מספקת תמונות ברורות וחדות של האזור הנבדק, כך שאפשר לבצע דיאגנוזה ברמה מאוד גבוהה. זו בדיקה נוחה ופשוטה שלא נדרשות לה הכנות מיוחדות. ניתן לבדוק אזורים  שונים בגוף והבדיקה אינה מוגבלת רק לאזור אחד. אפשר לתאם ולבצע בדיקת mri פרטי תוך זמן קצר. היא אינה מסוכנת ומתאימה לכל אחד. 

מה החסרונות של בדיקת MRI?

החיסרון העיקרי של בדיקת mri היא שאנשים בעלי קוצב לב עשוי ממתכת או כאלו שבגופם יש רסיסי מתכת, שתלים ועוד חלקים מתכתיים כלשהם, אינם יכולים לעבור בדיקת mri פרטי בגלל השימוש במגנט עוצמתי.

בנוסף, הבדיקה עלולה להיות קשה עבור קלסטרופובים בגלל השהות בתוך מעין מיכל סגור. למי שסובל במקומות סגורים מומלץ ליטול תרופת הרגעה לפני הבדיקה. לרוב לא מרדימים בבדיקת MRI, אלא אם הקלסטרופוביה ממש לא מאפשרת לבצע אותה.

מגבלה נוספת שיש לבדיקת mri פרטי היא שהבדיקה מיועדת לאבחון פתולוגיות ברקמות הרכות ואינה יעילה בהדגמת העצמות כדי לאבחן מה קורה בתוכן. היא כן יעילה להדמיית המפרקים. לכן כאשר יש מקרים של פתולוגיות בעצמות, שאינן חודרות לרקמות או במקרים של שברים, מומלץ לעשות לבצע בדיקת CT  או רנטגן.

איך מרגישים אחרי בדיקת MRI?

אם הבדיקה נעשתה ללא חומר הרגעה או הרדמה, לרוב לא חשים דבר וניתן לחזור לפעילות רגילה אחריה. אם ניתנו חומרי הרגעה או הרדמה תיתכן ישנוניות מסוימת ואף בחילה שחולפת כעבור 24 שעות.

האם לבדיקת MRI יש תופעות לוואי או סיכונים?

נכון להיום לא ידוע על סיכונים הכרוכים בבדיקת MRI. לכן היא נחשבת לבטוחה גם לנשים בהריון. לעיתים נדירות יופיעו תופעות לוואי בגלל חומר הניגוד כגון בחילה או אלרגיה. יש לשים לב גם לתופעות כמו פריחה.

במידה ולא ניתנו חומרי הרגעה או הרדמה ניתן לנהוג מיד לאחר הבדיקה.

מעוניינים לקבוע בדיקת MRI פרטי תוך 12-24 שעות?

התקשרו עכשיו או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם

חדר MRI פרטי

למי מיועד MRI פרטי?

בדיקת mri פרטי יעילה במיוחד להדמיית מערכת העצבים המרכזית, המוח וחוט השדרה וכן להדמיית מפרקים, דוגמת הכתף והברך. אנשים הסובלים מבעיות באיברים הללו יהיו מועמדים לביצוע בדיקת mri פרטי. כמו-כן, בעת הצורך ניתן לבצע הדמיה של הלב, הכבד ואיברים פנימיים אחרים.

כיום נבחן השימוש בבדיקת MRI פרטי כדי לסייע בגילוי מוקדם של סרטן המעי הגס, שיטה לא פולשנית שאמורה להיות נוחה ובטוחה יותר מבדיקת הקולונסקופיה המקובלת כיום.

מתי יש לבצע MRI פרטי?

רופא מפנה את המטופל שלו לבדיקת MRI כשהוא מבקש לקבל מידע אמין ומוצק על מה שמתרחש בגופו של המטופל ובאיבר ספציפי כלשהו, ולקבל תוצאות איכותיות.

בדיקת mri פרטי יכולת לספק מידע על שינויים מבניים, פגיעות שונות, חשד לגידולים, בעיות פתולוגיות ועוד. היתרון של הבדיקה הזו היא היכולת שלה לאתר מגוון רחב של מצבים ובעיות שהנבדק מתמודד איתן.

בדרך כלל נהוג להפנות לבדיקת MRI כאשר יש חשד לבעיות כלשהן באברים הפנימיים. לפני שהרופא מחליט על תוכנית טיפול מתאימה הוא מפנה לבדיקה ובהתאם לתוצאות הוא מגבש את תוכנית הטיפולים.

MRI פרטי

באילו מקרים עושים בדיקת MRI?

סריקה של המוח במקרה שיש חשד לגידולים , מחלות המשפיעות על מערכת העצבים כגון טרשת נפוצה, פגיעה של כלי הדם, חבלות, לחץ תוך מוחי ועוד.

בדיקה של עמוד השדרה כאשר קיים חשד לפריצת דיסק, גידולים, שינוי במבנה החוליות, פגיעה בכלי הדם, חבלות ופציעות.

לב. נעשית בדיקת MRI ללב במקרים של חסימות, מחלות לב, היצרות או התרחבות או במקרה של מחלות בכלי הדם שעלולות לגרום למחלות לב.

איברים פנימיים נבדקים ב-MRI כאשר יש חשד לגידולים במעי הגס, בכבד, במעי הדק, בכליות במערכת השתן, הלבלב, במפרקים ועוד.

כאשר קיים חשש לסרטן השד נשים מופנות לבדיקת MRI  שד. גם נשים בהיריון מופנות לעיתים לבדיקת MRI כדי לברר את מצב העובר ברחם, כאשר אין אפשרות לקבל תשובה מיידית על-ידי בדיקת אולטרה סאונד. מכיוון שלא מדובר בבדיקה עם קרינה אין בעיה לנשים בהריון לעבור אותה.

במקרה הצורך, גם ילדים יכולים לעבור בדיקת MRI  פרטי. מכיוון שלא מדובר בבדיקה עם קרינה. משום שמדובר בבדיקה בה אסור לזוז, צוות מתאים מלווה את הילדים וההורים ומסייע להם בזמן הבדיקה. גם ילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים יכלים לעבור בדיקת MRI. הצוות מלווה את ההורים ואת הילדים וגם הטכנאים מיומנים לכך.

מה ההבדל בין בדיקת רנטגן לבדיקת MRI פרטית?

כמו בבדיקת רנטגן גם בדיקת mri פרטי מיועדת לבדיקת אבר פנימי כלשהו. ההבדל הוא באיברים בהם ניתן לצפות בכל אחת מן השיטות.

בעוד שצילום רנטגן יותר תמונה של הרקמות הקשות בגוף, לדוגמא העצמות, mri פרטי יוצר תמונה של הרקמות הרכות, בעיקר של המוח, עמוד השדרה והמפרקים. כך, לדוגמא מבצעים בדיקת mri פרטי כדי לזהות האם קיימת פריצת דיסק בעמוד השדרה.

פענוח בדיקת אם אר איי פרטית

מה ההבדל בין בדיקת CT לבדיקת MRI פרטית?

בדיקת CT מבוססת על קרני רנטגן, אך להבדיל מצילום רנטגן רגיל היא מתבצעת באמצעות סורק שיכול לחשב ולנתח את האזורים הנבדקים. אפשר גם לבצע חתכים שונים בתמונות  באופן כזה שאפשר יהיה לראות כל איבר בצורה ברורה וקלה. אפשר לבצע זאת על מגוון רחב של אזורים בגוף ומדובר בבדיקה פשוטה שאינה פולשנית.

 בדיקת  MRI פרטי היא בדיקה המבצעת סריקה של הגוף והמכשיר מאפשר לבצע "פרוסות" של אזורים שונים של הגוף, לאורך ולרוחב, מהמוח ועד לרגליים. היא מתבצעת לצרכים שונים, כולל איתור גידולים ונגעים, אבנים במרה ובכליות, מומים ועוד.

פענוח בדיקת MRI

תוצאות הבדיקה מפוענחות על-ידי רדיולוג שהוא רופא מומחה לשיטות הדמיה. בדו"ח שמקבלים מצוינים האברים שנבדקו  והאם קיים ממצא כלשהו או אם הכול כשורה.

מחקרים בעזרת MRI

בגלל האפקטיביות של בדיקת MRI, נעשים גם הרבה מחקרים בעזרתו, בעיקר בחקר המוח.  כך לדוגמא במחקר של רופאים בבית חולים שיבא בחנו את תרומתו של MRI מוחי בגילוי מומים המופיעים במערכת העצבים במקרים של ריבוי מי שפיר.

נמצא כי למרות שנעשו בדיקות אולטרה-סאונד מדוקדקות במקרים של ריבוי מי שפיר, עדיין התגלו מקרי אנומליות מולדת רק לאחר הלידה. רופאים השייכים ליחידה לאבחון טרום-לידה במחלקת מיילדות וגניקולוגיה בבית חולים שיבא, עם רופאים מהיחידה לרדיולוגיה אבחונית פרסמו בספטמבר 2019 מחקר שמטרתו הייתה לבדוק את התרומה של בדיקת MRI מוחי לגילוי מומים במערכת העצבית המרכזית אצל עוברים במקרים של ריבוי מי שפיר.

המחקר בוצע על 46 עוברים שלכולם היה ריבוי מי שפיר. כולם עברו סריקת MRI מוחי. לעומת 26% של אנומליה מוחית שהתגלו בבדיקת האולטרה סאונד, 50% התגלות בבדיקת ה-MRI. חוקרים הגיעו למסקנה כי MRI עוברי יכול לתרום להערכה של עוברים עם ריבוי מי שפיר.

מחקר נוסף שניצל את הטכנולוגיה של MRI הוא מחקר שבדק האם ניתן לחזות אוטיזם בעזרת MRI מוח בגיל חצי שנה. צוות חוקרים מאוניברסיטת צפון קרוליינה, UNC, ניצל את ההתקדמות הטכנולוגית של ה-MRI כדי לזהות סימני אוטיזם במוח של ילדים בני חצי שנה.

אוטיזם הוא לקות התפתחותית הנובעת משונות נוירולוגית התפתחותית, תורשתית ומולדת. בדרך-כלל קשה לזהות אוטיזם בשלבים מוקדמים ולרוב סימניה המוקדמים כגון אי-יצירת קשר עין מופיעים רק אחרי גיל שנתיים.

צוות החוקרים ביצע את המחקר בארבעה מרכזים רפואיים בארה"ב. הם ערכו את המחקר על 109 תינוקות שהיו בסיכון גבוה משום שאחיהם אובחנו כאוטיסטים. במקביל נעשה מחקר על 42 תינוקות ללא רקע של אוטיזם במשפחה. הם נבדקו בעזרת MRI בזמן שישנו בגילאי חצי שנה, שנה ושנתיים.

בגיל שנתיים, 15 מהתינוקות שהיו בסיכון בגלל עבר של אוטיזם במשפחה, אכן אובחנו כלוקים באוטיזם על-סמך תסמונות התנהגותיות שונות. ממצאי המחקר הראו כי נפח מוחם גדל בין הסריקות של גיל חצי שנה לבין סריקות המוח בגיל שנתיים בצורה מהירה יחסית לילדים שלא לקו באוטיזם. 

עוד ממצא בסריקות MRI מוח הראה כי תינוקות שאובחנו עם אוטיזם בגיל שנתיים, בין הסריקה בגיל חצי שנה לבין הסריקה בגיל שנה, שטח הפנים של קליפת המוח, שזהו מדד של גודל קפלי המוח בחלקו החיצוני, גדל מהר יותר בהשוואה לאלו שלא אובחנו עם אוטיזם. בסיכומו של דבר ממצאי המחקר הם שסריקות MRI מוח זיהו אוטיזם ב-81% מהמקרים.

מעוניינים לקבוע בדיקת MRI פרטי תוך 12-24 שעות?

התקשרו עכשיו או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם

בדיקת אם אר איי מוח

MRI מוח 

מה ניתן לגלות על המוח בבדיקת MRI? מומים מולדים במוח, מחלות מטבוליות של המוח המתבטאות בשינויים עדינים ברקמות, הדמיה של ההיפופיזה, שהיא בלוטת יתרת המוח, הדמיה של עצבי השמיעה, הערכה כימית של הרכב החומרים של רקמת המוח, הדמיה תפקודית של המוח, הדמיה של התפתחות המוח אצל עוברים.

כמו-כן, נעשה MRI מוח במקרים שצריך לאבחן גידולי מוח ולעשות מעקב אחריהם, כאשר נדרש אבחון לאפילפסיה, הדגמה של מומים עדינים והערכה קדם ניתוחית בעת הצורך. כאשר קיים חשד לאדנומה, שהוא גידול שפיר בבלוטת יתרת המוח. ירידה בשמיעה בשל מקור עצבי, בדיקה של מחלות מטבוליות ופעילות של גידולי מוח.

כמו כן, נעשה MRI תפקודי לשם הערכה לפני ניתוח של מיקומים במוח של אזור השפה, הראייה, הפעילות המוטורית והתחושה, כדי להימנע מנזקים מיותרים במהלך הניתוח. הדמיה של עוברים כאשר בדיקת האולטרה סאונד לא מגיעה לאבחון מדויק.

בנוסף, מחקר חדש גילה כי ניתן לבדוק מדדים מסוימים של אינטליגנציה דרך סריקת MRI של פעילות המוח ולהסיק מהם עד כמה האדם אינטליגנטי. מחקר שנערך באוניברסיטת וורוויק בבריטניה גילה כי ככל שפעילות המוח מגוונת יותר וככל שחלקי המוח השונים מרבים לתקשר זה עם זה, כך מדובר באדם יותר אינטילגנטי.

המחקר בדק צילומי MRI של אנשים במנוחה מרחבי העולם ומצא שיש שינויים בתדירות גבוהה באזורי המוח הקשורים ללמידה והתפתחות. כלומר, הם משנים לעיתים קרובות את קשרי הנוירונים שלהם עם חלקים אחרים במוח, כל מה דקות או שניות. ככל שאזורי המוח השייכים ללמידה הראו פעילות רבה יותר, כך הנבחן היה יותר אינטילגנטי. הבנת האינטליגנציה האנושית יכולה להוביל לפריצת דרך בתחום הבינה המלאכותית.

MRI ברך 

ברכיים הם אחד מהחלקים בגוף המועדים לפגיעות, חבלות ופציעות משמעותיות. בין אנשים מבוגרים או צעירים, ספורטאים או לא, הברך היא מקום רגיש. MRI ברך סורק את המפרקים המחברים את החלקים השונים.

הרבה פעמים הבעיות בברכיים נובעות מתנועה לא טובה, קריסה, חבלה, או דברים אחרים הגורמים לכאבים בברך. במסגרת בדיקת MRI אפשר לראות בצורה מדויקת את מצב הברך מבפנים. כך אפשר לראות אם יש שבר במפרק או אם הרצועה נמתחה, נקרעה, או כל דבר אחר. הרבה פעמים בעזרת בדיקת MRI אפשר לשלול מצבים מסוימים ולאשר אחרים.

מעוניינים לקבוע תוך לבדיקת MRI תוך 12-24 שעות? התקשרו ל-360 מעלות שיא ונקבע לכם תור במהירות. נדאג לספק לכם תור במכון הקרוב למקום מגוריכם, בתנאי עלות משתלמים. כך תוכלו ליהנות מבדיקה איכותית במכון MRI כמה שיותר מהר.

מעוניינים לקבוע בדיקת MRI פרטי תוך 12-24 שעות?

התקשרו עכשיו או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם

תוכן עניינים

שאלות ותשובות על MRI פרטי

בדיקת MRI פרטית מותאמת לצרכים של הנבדק ונעשית במרכז רפואי או במכון MRI פרטי באזור מגוריו של הנבדק.

אנו עובדים בשיתוף פעולה עם בתי החולים המובילים בארץ, ועם מכוני ה – MRI הפרטיים שברשותם הציוד המתקדם ביותר, כך שהאבחנה שמקבל הנבדק היא מאוד מדויקת.  אם הנבדק סובל מקלסטרופוביה אנו נפנה אותו לביצוע הבדיקה במכון דימות המבצע MRI עם פתח רחב , כך גם לגבי מגבלות פיזיות, אנו נתאים לנבדק את המכון המתאים לצרכיו לצורך ביצוע הבדיקה.

MRI עושה שימוש בגלי רדיו ובשדה מגנטי חזק כדי לספק תמונות ברורות מאוד של אזורים בגוף, ללא קרינה מייננת. ההדמיה המתקבלת היא באיכות גבוהה, הודות לציוד המתקדם, והצוות הרפואי המנוסה, שמלווה את כל תהליך הבדיקה. השילוב בין ציוד מתקדם וצוות רפואי מיומן – רופאים מומחים בתחום הבדיקה הספציפי,  אנשי טכנולוגיה ורדיולוגים מומחים המפענחים את התמונות – מביא לאבחון מדויק.

אנחנו ב – 360 מעלות שיא זמינים בשבילכם 24/7. ניתן להתקשר אלינו בכל שעות היממה באמצעות הטלפון או להיכנס לאתר שלנו. אנו נתאם לכם תור לבדיקת MRI  בתוך 12 – 24 שעות.

בהחלט. ניתן לקבל החזר כספי על הבדיקה בגובה של עד 80% מעלותה, ובהתאם לתנאי הפוליסה האישית של הנבדק.

שירות אישי במעטפת של 360 מעלות ובמהירות שיא.
מרגע שהנבדק קובע תור למועד בדיקה, נציג שלנו ילווה אותו לאורך כל התהליך וידאג למלא אחר כל צורך שמתעורר או כל שאלה. הבדיקה תיקבע בתוך זמן קצר ממועד יצירת הקשר. הבדיקה עצמה תתבצע על ידי צוות רפואי של בית החולים או מרכז הדימות, צוות מקצועי, קשוב ומכיל, שילווה את הנבדק במהלך כל הבדיקה.
אנחנו  ב – 360 מעלות שיא, מחויבים לשירות הטוב ביותר, מתחילת ההליך ועד לקבלת התוצאות.  

דילוג לתוכן