השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

מהי החשיבות של ביצוע MRI ראש? באילו במקרים הבדיקה נחוצה?

MRI ראש

כאשר אנחנו חווים, חס וחלילה, מקרים של כאבי ראש, חבלות, או דברים אחרים אשר משפיעים על ההתנהלות שלנו וכן יכולים להשפיע כך או אחרת על היכולת שלנו להיות בריאים, אזי שעלינו לגלות מה מקור הבעיה, מה מוביל לכאבים או מה בדיוק החבלות והפציעות גרמו. 

הדרך הטובה ביותר לקבל תשובה לשאלה הזאת, היא באמצעות בדיקת אם אר איי ראש מדובר בבדיקת תהודה מגנטית, שיטת דימות שמאפשרת לראות בצורה ברורה וחדה מה קורה באזורים שונים בראש, כולל במוח, וזאת מבלי שנצטרך להתמודד עם קרינה (כמו למשל במקרה של בדיקות CT). 

היתרון המובהק של בדיקת MRI, מלבד אופי הבדיקה, היא האפשרות לראות תמונה בצורה ברורה וחדה. אפשר לקבל פריסות של חלקים שונים מהראש באופן מאונך, רוחב, ואלכסון.

ניתן לראות בצורה חדה כל חלק מהראש, ואז אפשר לזהות בוודאות מה מוביל לכאבי ראש, עם מה מתמודדים, אם יש חבלה או פציעה, למה הם גרמו ועוד. 

באילו מקרים הרופא ישלח אותנו לבדיקת MRI ראש?

באופן טבעי, לא בכל פעם שאנחנו נתמודד עם כאבי ראש, הרופא ישלח אותנו לבדיקת MRI ראש. בין אם בגלל שאין צורך ובין אם בגלל שמדובר בבדיקה יקרה. 

המקרים בהם הרופא ישלח אותנו לבדיקה כזו, הם כשיש גידולי מוח או חשד לגידול על פי תסמינים שונים, כשישנם פגמים התפתחותיים ומומים, כולל אצל תינוקות וילדים, וכן כשיש מחלות מטבוליות שמשפיעות על רקמת המוח, אז נבחר לבצע MRI מח, ויש לעשות זאת בזריזות.

בנוסף, הרופא ידאג לשלוח לבדיקת MRI ראש, במקרים של מפרצת או שבץ, מחלות במצבים מתקדמים, מחלות בעיניים ובאוזניים, מקרים של דימנציה ואלצהיימר, התקפי אפילפסיה וכן במקרים של מיימת ראש. 

חשוב לציין כאן עוד נקודה, במקרים רבים רופאים ישלחו לבדיקת MRI ראש, כאשר עומדים לעבור ניתוח באזור הראש ובפרט באזור המוח. בין אם זה בשביל להבין טוב יותר את המצב, ובין אם זה בשביל לנסות ולאתר אזורים שיש בהם בעיה וצריך להתייחס אליהם אחרת. 

בדיקת MRI ראש איננה שונה מבדיקת MRI באזורים אחרים, ואיננה מחייבת התייחסות שונה מבחינת הכנות לבדיקה או התייחסות שונה למה שקורה אחרי הבדיקה. 

מעוניינים לתאם בדיקת MRI ראש באופן פרטי?

חברת 360 מעלות שיא מתמחה בתיאום תורים לבדיקות רפואיות מהירות ודחופות. כידוע, זמינות התורים  במערכת הציבורית היא נמוכה ולעיתים למטופל אין יכולת להמתין זמן כה ממושך לבדיקה. כאן נכנס לתמונה השירות של 360 מעלות שיא – במידה והינכם מעוניינים לקבל תור מהיר לבדיקת MRI ראש פרטית תוך 12-72 שעות צרו עימנו קשר בהקדם.

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן