השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

MRI ראש

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
MRI | אולטרסאונד | CT ֻ| רופאים מומחים

התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי עד 24 שעות, מהיום להיום!

או שילחו לנו הודעה:

MRI ראש

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי לביצוע, עד 24 שעות, מהיום להיום!

שירות קביעת בדיקות רפואיות
מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי
לביצוע עד 24 שעות, מהיום להיום!

מהי החשיבות של ביצוע MRI ראש? באילו במקרים הבדיקה נחוצה?

כאשר אנחנו חווים, חס וחלילה, מקרים של כאבי ראש, חבלות, או דברים אחרים אשר משפיעים על ההתנהלות שלנו וכן יכולים להשפיע כך או אחרת על היכולת שלנו להיות בריאים, אזי שעלינו לגלות מה מקור הבעיה, מה מוביל לכאבים או מה בדיוק החבלות והפציעות גרמו. 

הדרך הטובה ביותר לקבל תשובה לשאלה הזאת, היא באמצעות בדיקת אם אר איי ראש מדובר בבדיקת תהודה מגנטית, שיטת דימות שמאפשרת לראות בצורה ברורה וחדה מה קורה באזורים שונים בראש, כולל במוח, וזאת מבלי שנצטרך להתמודד עם קרינה (כמו למשל במקרה של בדיקות CT). 

היתרון המובהק של בדיקת MRI, מלבד אופי הבדיקה, היא האפשרות לראות תמונה בצורה ברורה וחדה. אפשר לקבל פריסות של חלקים שונים מהראש באופן מאונך, רוחב, ואלכסון.

ניתן לראות בצורה חדה כל חלק מהראש, ואז אפשר לזהות בוודאות מה מוביל לכאבי ראש, עם מה מתמודדים, אם יש חבלה או פציעה, למה הם גרמו ועוד. 

MRI ראש - מאמר מקצועי - 360 מעלות שיא

באילו מקרים הרופא ישלח אותנו לבדיקת MRI ראש?

באופן טבעי, לא בכל פעם שאנחנו נתמודד עם כאבי ראש, הרופא ישלח אותנו לבדיקת MRI ראש. בין אם בגלל שאין צורך ובין אם בגלל שמדובר בבדיקה יקרה. 

המקרים בהם הרופא ישלח אותנו לבדיקה כזו, הם כשיש גידולי מוח או חשד לגידול על פי תסמינים שונים, כשישנם פגמים התפתחותיים ומומים, כולל אצל תינוקות וילדים, וכן כשיש מחלות מטבוליות שמשפיעות על רקמת המוח, אז נבחר לבצע MRI מח, ויש לעשות זאת בזריזות.

בנוסף, הרופא ידאג לשלוח לבדיקת MRI ראש, במקרים של מפרצת או שבץ, מחלות במצבים מתקדמים, מחלות בעיניים ובאוזניים, מקרים של דימנציה ואלצהיימר, התקפי אפילפסיה וכן במקרים של מיימת ראש. 

חשוב לציין כאן עוד נקודה, במקרים רבים רופאים ישלחו לבדיקת MRI ראש, כאשר עומדים לעבור ניתוח באזור הראש ובפרט באזור המוח. בין אם זה בשביל להבין טוב יותר את המצב, ובין אם זה בשביל לנסות ולאתר אזורים שיש בהם בעיה וצריך להתייחס אליהם אחרת. 

בדיקת MRI ראש איננה שונה מבדיקת MRI באזורים אחרים, ואיננה מחייבת התייחסות שונה מבחינת הכנות לבדיקה או התייחסות שונה למה שקורה אחרי הבדיקה. 

MRI ראש- 360 מעלות שיא

מעוניינים לתאם בדיקת MRI ראש באופן פרטי?

חברת 360 מעלות שיא מתמחה בתיאום תורים לבדיקות רפואיות מהירות ודחופות. כידוע, זמינות התורים  במערכת הציבורית היא נמוכה ולעיתים למטופל אין יכולת להמתין זמן כה ממושך לבדיקה. כאן נכנס לתמונה השירות של 360 מעלות שיא – במידה והינכם מעוניינים לקבל תור מהיר לבדיקת MRI ראש פרטית תוך 12-72 שעות צרו עימנו קשר בהקדם.

שאלות ותשובות על MRI ראש

חשוב להימנע מלהזיז את הגוף, ואפילו להימנע ככל האפשר מתזוזות קלות במהלך הסריקה. תזוזה עלולה לפגוע באיכות התמונות.

ברוב בדיקות הראש אין צורך לעצור את הנשימה. ברם, ייתכן ובמהלך הבדיקה בפרוטוקולים מיוחדים, יתבקש הנבדק לעצור את הנשימה לזמן קצר מאוד, כ – 20 שניות. זה אמנם לא נעים, אבל לא נורא.

חומר הניגוד המוזרק לווריד, משמש כדי לשפר את היכולת לראות את הרקמות וכלי הדם בראש, ובכך לשפר את יכולת האבחון של מצבים רפואיים חריגים.

אין בעיה עם סתימות וגשר בשיניים, אבל יש צורך ליידע את הטכנאי, מכיוון שהם עלולים להשפיע על הסריקה ולשבש את תמונת האזור הנסרק.

חובה ליידע את הטכנאי המבצע את הבדיקה, על כל קעקוע שיש לנבדק, מכיוון שצבעי הקעקוע מכילים מתכות כבדות כמו כספית ועופרת. סביר להניח שהכמות היא מזערית, אך בכל מקרה, חשוב ליידע את הטכנאי לפני הבדיקה.

ניתן לבצע MRI ראש בבתי חולים ובמכונים רפואיים פרטיים. הבדיקות הפרטיות מקצרות את זמן ההמתנה לתור ולקבלת תוצאות הבדיקה. הבדיקות מוכרות על ידי חברות הביטוח, וניתן לקבל החזר של עד 80% מעלות הבדיקה, בהתאם לתנאי הפוליסה האישית.

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
cropped-logo-MAALOT-SI-360-JUN2020-1024x327

לקביעת תור לבדיקת MRI | אולטרסאונד

התקשרו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מאמרים אחרונים

תוכן עניינים

דילוג לתוכן