השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

אולטרסאונד ברך

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
MRI | אולטרסאונד | CT ֻ| רופאים מומחים

התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי עד 24 שעות, מהיום להיום!

או שילחו לנו הודעה:

אולטרסאונד ברך

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי לביצוע, עד 24 שעות, מהיום להיום!

שירות קביעת בדיקות רפואיות
מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי
לביצוע עד 24 שעות, מהיום להיום!

אולטרסאונד ברך – המדריך המלא

אולטרסאונד ברך הינו אמצעי נפוץ בתהליך האבחנתי של מחלות שונות בברך וניתן לזהות על ידו תהליכים שונים בגידים ובסיבים, המרכיבים את המפרק.

מהי בדיקת אולטרסאונד?

אולטרסאונד הינה בדיקת הדמיה המתבססת על תכונותיהם של גלי הקול במעבר דרך הרקמות השונות בגוף. גלי קול בתדר גבוה משודרים דרך המתמר הידני של המכשיר, ברמות תדר שונות בהתאם לעומק והרזולוציה הרצויים לבדיקה. בעת מפגש עם הרקמות השונות חלק מגלי הקול חוזרים בחזרה למתמר וחלקם ממשיכים הלאה. המחשב הקיים במכשיר האולטרסאונד מעבד את חזרת גלי הקול והופך אותם לתמונה המופיעה על צג המכשיר. באמצעות התמונה המתקבלת ניתן לזהות את האנטומיה ואת התהליכים השונים המתרחשים באזור הנבדק באופן דינמי.

מאמר - 360 מעלות שיא - אולטרסאונד ברך

מהם היתרונות של בדיקת אולטרסאונד?

לבדיקת האולטרסאונד יתרונות רבים- הבדיקה איננה פולשנית או כואבת ואינה כרוכה בחשיפה לקרינה בשונה מבדיקות הדמיה אחרות כגון CT או צילום רנטגן. לכן הבדיקה נחשבת להדמיה הבטוחה ביותר עבור הנבדק ומתאימה לכולם גם כאשר מדובר בילדים או בנשים הרות. בנוסף מדובר בבדיקה עם זמינות גבוהה ביחס לבדיקות המורכבות יותר כמו MRI , PET ועוד. במקרים רבים בדיקת האולטרסאונד משמשת כבדיקת ההדמיה הראשונה המבוצעת בתהליך האבחנתי .

מפרק הברך הינו איבר תפקודי חשוב וקריטי לניידות , למעברים בין תנוחות שונות ועוד. מצבים אורתופדים שונים הפוגעים בתפקודה של הברך או גורמים להופעה של כאב חמור, עלולים לגרום לפגיעה קשה בתפקוד עד נכות ומשנית לכך לפגיעות כלכליות, נפשיות ואחרות. בשל כך בעת הופעתם של כאבים בברך מתעורר צורך במענה רפואי, הכולל אבחנה מדויקת ובחירת טיפול מתאים.

באילו מצבים רפואיים הבדיקה נדרשת?

בדיקת אולטרסאונד ברך יכולה לאבחן מחלות שונות לרבות  דלקות, טראומות על רקע פעילות ספורטיבית או תאונה. בין האבחנות הניתנות לזיהוי באמצעות הבדיקה:

  • דלקת גידים ,
  •  קרע של הגיד הפטלרי או הארבע ראשי,
  •  דלקת של הבורסה
  • ציסטה פופליטאלית
  • האולטרסאונד יכול לסייע גם בדיוק פרוצדורות שונות כמו הזרקות למרק או ניקור נוזל בעת דל'ת או זיהום.

360 מעלות שיא - אולטרסאונד ברך

כיצד יש להתכונן לבדיקה?

לבדיקת אולטרסאונד ברך אין הנחיות ספציפיות מקדימות מבחינת תזונה או נטילת תרופות קבועות ביום התרופה. ניתן להתנהל מבחינות אלה כרגיל ואין צורך בצום.

בעת ההגעה לבדיקה יש לוודא כי בידיכם הפניה מתאימה ובנוסף, בדיקות הדמיה קודמות של הברך הנבדקת במידה וישנן לשם השוואה לבדיקה הנוכחית.

מהלך הבדיקה

בדיקת האולטרסאונד תיעשה בערות מלאה בישיבה או בשכיבה על הגב כאשר הברך חשופה מבגדים. בעת הבדיקה מבצע הבדיקה ישתמש בג'ל על בסיס מים שימרח על הברך על מנת לשפר את רזולוציית התמונה המתקבלת דרך המתמר ולמנוע מהאוויר שנמצא בתווך לטשטש את התמונה.  בדיקת אולטרסאונד ברך מתבצעת במנחים שונים ועל כן על הנבדק לשתף פעולה עם מבצע הבדיקה ולהישמע להנחיותיו. בדרך זו יתקבלו תמונות טובות יותר ויתאפשר פיענוח מהיר ומדויק יותר. בסיום הבדיקה ניתן לנגב את הג'ל ולחזור לשגרה מלאה.

מאמר מקצועי - 360 מעלות שיא - אולטרסאונד ברך

תוצאות בדיקת אולטרסאונד ברך

בסיום הבדיקה יימסר לידי הנבדק דיסק עם תיעוד התמונות שהתקבלו במהלכה.

חומר הגלם יועבר לרדיולוג מומחה לצורך פיענוח הממצאים ולאחר מכן התוצאות ימסרו לנבדק . בהתאם לתוצאות ובייעוץ עם רופא אורתופד ניתן יהיה להתקדם בתהליך האבחנה, להיעזר בהדמיות נוספות במקרה הצורך ולבנות תוכנית טיפול בדרך לשיקום והחלמה.

במידה ומדובר על בדיקה דחופה מכון "360 מעלות שיא" מציע שירותי פענוח מהירים על-ידי רדיולוג מומחה תוך 24 שעות מרגע ביצוע הבדיקה.

אולטרסאונד ברך פרטי 360 מעלות שיא

אם אתם סובלים מכאבים או בעיות שונות בברכיים והופניתם לאולטרסאונד ברך, המלצתנו היא לבחור במקום מקצועי ושירותי שיספק לכם את המענה הטוב והמהיר ביותר.

במכוני הבדיקה של 360 מעלות שיא לא מתפשרים על איכות. אצלנו הבדיקה נעשית על ידי צוות מקצועי ומנוסה עם הציוד המתקדם והאיכותי ביותר. אל דאגה, אין צורך לנסוע רחוק, מכוני הבדיקה של 360 מעלות שיא פרוסים בכל רחבי הארץ ותוכלו לקבוע תור אצלנו ולהגיע לסניף הקרוב לבתיכם.

אנו מאמינים בליווי אישי ושירות אנושי ודואגים לקבוע עבורכם תורים בתוך 12-72 שעות מרגע הפנייה הראשונית.

המחירים עשויים להשתנות בהתאם להסדרי התשלום עם הביטוחים הפרטיים והביטוחים המשלימים של קופות החולים השונות.

אם אתם זקוקים לאולטרסאונד דחוף אל תהססו , צרו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
cropped-logo-MAALOT-SI-360-JUN2020-1024x327

לקביעת תור לבדיקת MRI | אולטרסאונד

התקשרו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מאמרים אחרונים

תוכן עניינים

דילוג לתוכן