השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

בדיקות EEG, EMG-CNV

בדיקת emg

על הבדיקה

המינוח בדיקת E.M.G., מתייחס לרוב לשתי בדיקות – בדיקה של ההולכה העצבית (N.C.T.) ובדיקה של השרירים (E.M.G.). שתי הבדיקות בוחנות את הפעילות החשמלית של השרירים, את הפעילות של העצבים שמאפשרים את תפקודו של השריר, ואת מעבר האותות החשמליים בצמתים המחברים בין תא עצב לתא שריר. הבדיקות משלימות האחת את השניה, אך אין הכרח לבצע את שתיהן. הן מאבחנות מחלות הפוגעות במערכת העצבים ההיקפית ובשרירים.

הכנה לבדיקה

הנבדק יקבל הנחיות לקראת הבדיקה ולאחריה. לרוב יתבקש הנבדק שלא להשתמש במשחות או בקרם גוף לפני הבדיקה ולהגיע בבגדים נוחים.
בדיקת emg

בדיקות EEG, EMG-CNV
ב- 360 מעלות שיא כוללת:

    • קביעת תור לבדיקה תוך 12-72 שעות מרגע הזמנת הבדיקה
    • ליווי אישי ומענה אנושי 24/7
    • הבדיקה תיערך באחד מבתי החולים או המכונים מהשורה הראשונה בארץ ועם מכשור חדיש
    • קבלת דיסק הבדיקה במקום, עם תום הבדיקה
    • הבדיקות נערכות בכל רחבי הארץ.

בדיקת E.M.G-C.N.V

על הבדיקה

בבדיקה נעשה רישום של הפעילות החשמלית במוח, והיא מסייעת באבחון מצבים כאפילפסיה, חשד לגידולים במוח, אירוע מוחי, דלקות במוח, הפרעות בתפקוד המוח, הפרעות בשינה, הפרעות בזיכרון, הפרעות קשב וריכוז עוד.

הכנה לבדיקה

הנבדק יקבל הנחיות מיוחדות לקראת הבדיקה ולאחריה. לרוב יתבקש המטופל לחפוף את הראש, להימנע מתכשירי טיפוח לשיער, ולהימנע מצריכת משקאות ומאכלים המכילים קפאין, בשעות שלפני הבדיקה.

מהלך הבדיקה

המטופל ישכב על המיטה ואלקטרודות, שהן דסקיות מתכת, יוצמדו לו אל הקרקפת, במקומות שסומנו מראש. האלקטרודות יחוברו בעזרת חומר הדבקה מיוחד או דרך כובע אלסטי. הנבדק ישכב על מיטה בעיניים עצומות לרוב, ויתבקש לבצע מספר פעולות פשוטות כפקיחת עיניים וקריאה. תיתכן בנוסף חשיפה לגירויים כאור מרצד שעלולים לגרום לפרכוסים אצל הסובלים מאפילפסיה.

מהלך הבדיקה

הנבדק ישכב על מיטה ואלקטרודה המחוברת למחט זעירה תוחדר אל השריר הנבדק. הבדיקה תתבצע בתחילה במנוחה, כדי לבדוק פעילות חשמלית במצב מנוחה, בה לא אמורה להיות פעילות שכזו. בהמשך הבדיקה המטופל יתבקש לבצע מספר פעולות של כיווץ, כיפוף והרפיה של השריר. הפעילות החשמלית תופיע כגלים על גבי צג. תיתכן תחושת כאב ואי נעימות בעת החדרת המחט אל השריר.
דילוג לתוכן