השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

אולטרסאונד עיניים

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
MRI | אולטרסאונד | CT ֻ| רופאים מומחים

התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי עד 24 שעות, מהיום להיום!

או שילחו לנו הודעה:

אולטרסאונד עיניים

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי לביצוע, עד 24 שעות, מהיום להיום!

שירות קביעת בדיקות רפואיות
מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי
לביצוע עד 24 שעות, מהיום להיום!

אולטרסאונד עיניים היא בדיקת הדמיה המשמשת בעיקר לאבחון מחלות עיניים כגון היפרדות רשתית ומלנומה תוך-עינית. כל הפרטים על הבדיקה אתם מוזמנים לקרוא במאמר שלפניכם.

מהי בדיקת אולטרסאונד עיניים?

אולטרסאונד עיניים היא בדיקת הדמיה המשמשת בעיקר לאבחון מחלות עיניים אשר חלקן עלולות לסכן את הראייה. בדיקת אולטרסאונד עיניים היא בדיקה חיונית כאשר בבדיקות קליניות אחרות של העין לא ניתן לראות חלקים מסוימים שלה, לדוגמא, את קרקעית העין.

במהלך בדיקת us  עיניים הנבדק מתבקש להסתכל לכיוונים שונים כדי שאפשר יהיה לסרוק את כל גלגל העין. הבדיקה מתבצעת עם הרדמה מקומית באמצעות טיפות ומשחה מאלחשות ולעיתים גם לאחר הזלפת טיפול להרחבת האישונים.

לבדיקת אולטרסאונד עיניים קיימים שני מכשירים. האחד מיועד לבדיקת חלקה האחורי של העין במטרה לאבחן פתולוגיות בחלקים האחוריים כגון השכבה הדמית שמתחת לרשתית הנקראת כורואיד, הרשתית, ארובת העין ועצב הראייה. השני, מכשיר אולטרסאונד לחלק הקדמי של העין לאבחון פתולוגיות בחלקים כגון גוף העטרה, הקשתית, העדשה וזווית העין.

מאמר - אולטרסאונד עיניים - 360 מעלות שיא

אילו מצבים יכולה בדיקת אולטרסאונד עיניים לאבחן?

אלו המצבים אשר בדיקת us  עיניים יכולה לאבחן:

  • נקודת חן, נבוס, בקשתית או בדופן הפנימית של העין. כאשר עובייה של נקודת החן עולה על 2 מ"מ קיים חשד לגידול מסוג מלנומה תוך-עינית. במקרה כזה נדרש טיפול מיידי. אולטרסאונד עיניים יכול לתת מידע על צורת הנגע ועל עוביו, על ממדיו ועל מרקמו הפנימי.

לאחר אבחון מלנומה תוך-עינית וטיפול בה, מתבצע us עיניים להערכת אפקטיביות הטיפול. האם הנגע התכווץ ונעלמו כלי דם פנימיים או שהוא התפרץ אל אחורי העין והתפשט.

  • מצב של עכירות קדמית, למשל בקרנית או דימום בזגוגית שאינם מאפשרים לבדוק את קרקעית העין באמצעים אחרים.
  • קרע ברשתית או היפרדות של הרשתית. אלו מצבים הדורשים התערבות מיידית.
  • בצקת פטמות, פפילאדמה, הנובעת מלחץ תוך-גולגלתי מוגבר. בבדיקה זו נבדק קיום נוזלים סביב עצב הראייה.
  • כאבים בהנעת העיניים, למשל בשל גידול של ארובת העין, או כשיש דלקות כרוניות שאינן מגיבות לטיפול ומתבטאות באודם בלובן העין, לדוגמא סקלריטיס, שהיא מחלה דלקתית של דופן העין. בעזרת אולטרסאונד עיניים ניתן לזהות מסה בארובת העין או עיבוי של דופן העין.
  • אישון לבן אצל תינוקות. מהווה חשד לקטרקט מולד או לגידול תוך-עיני מסוג רטינובלסטומה, שני מצבים אלו דורשים טיפול מיידי.
  • במצבים של גלאוקומה, נעשית הערכה של הזווית באמצעות us עיניים כדי להחליט מהו הטיפול המתאים. מחלת הגלאוקומה מופיעה בשתי צורות, פתוחת-זווית וסגורת-זווית.
  • לאחר ניתוח קטרקט מתבצעת בדיקת אולטרסאונד עיניים לבחינת מנח העדשה התוך-עינית.
  • לצורך החלטה על ניתוח לאחר חבלה קשה בעין הכוללת דימומים פנימיים.

אולטרסאונד עיניים - 360 מעלות שיא

על מהלך הבדיקה ואחריה

לפני בדיקת us עיניים יש להסיר עדשות מגע, להגיע עם מלווה ועם משקפי שמש. הבדיקה נמשכת כרבע שעה אולם השהות במרפאה היא כשלוש שעות. הבדיקה נעשית באלחוש מקומי באמצעות טיפות ומשחה ולא בהרדמה כללית.

הבדיקה אינה כרוכה בנזק לרקמת העיניים והיא גם אינה מעבירה קרינה מייננת. כלל האוכלוסייה יכולה לעבור אולטרסאונד עיניים, כולל נשים בהיריון ותינוקות.

הבדיקה אינה מכאיבה אך עלולה לגרום לאי-נוחות בשל הלחץ שמפעיל המתמר על העין. במידה וניתנו טיפות להרחבת האישונים, ייתכן סנוור וטשטוש הראייה במשך מספר שעות.

מאמר מקצועי - אולטרסאונד עיניים - 360 מעלות שיא

לפרטים נוספים על הבדיקה ולקביעת תור לאולטרסאונד פרטי צרו קשר עם מכון 360 מעלות שיא. המכון מצויד בשני מכשירי אולטרסאונד, קדמי ואחורי, מהמתקדמים בעולם. הבדיקה מתבצעת על-ידי רופא מומחה וניתן פענוח מיידי במקום.

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
cropped-logo-MAALOT-SI-360-JUN2020-1024x327

לקביעת תור לבדיקת MRI | אולטרסאונד

התקשרו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מאמרים אחרונים

תוכן עניינים

דילוג לתוכן