האם בדיקת MRI מזיקה? מה הההשלכות של הבדיקה והיכן כדאי לבצעה

האם MRI מסוכן?

לא פעם אנחנו נחשפים למחקרים אמיתיים וכאלה שפחות, אשר מבקשים לספר לנו שבדיקות רפואיות מסוימות יכולות לסכן אותנו ועל כן, עלינו לחפש בדיקות אחרות שיכולות לעזור לנו או לפנות למסלולים אלטרנטיביים שונים. 

אחת הבדיקות הרפואיות החשובות ביותר שאנחנו צריכים לעבור במקרים של טיפולים מסוימים, היא בדיקת MRI. בדיקה שכידוע, סורקת איברים פנימיים ומאפשרת לנו לראות מה מתרחש בתוך הגוף, מבלי שאנחנו נצטרך לבצע שום פעולה פולשנית. השאלה שרבים שואלים את עצמם, האם זו בדיקה מזיקה. 

הסיבה שלא מעט אנשים חושבים כך היא, מאחר והבדיקה סורקת איברים פנימיים באמצעות מכשיר MRI, אזי ייתכן והמכשיר יוצר קרינה או חושף אותנו לחומרים מסוימים שיכולים לסכן אותנו. האם זה באמת כך?

האם הבדיקה יכולה להזיק לנו?

התשובה היא לא. בדיקת MRI, נחשבת לאחת הבדיקות הבטוחות ביותר שיש. זו אחת הסיבות מדוע רופאים רבים משתמשים בה (מלבד העובדה שהיא מספקת תוצאות איכותיות ואמינות) כמו כן, אחת ההוכחות לכך שמדובר בבדיקה אמינה היא, נהוג להשתמש בה גם במקרים של נשים בהריון, ילדים, זקנים ואנשים בסיכון.

מכון MRI פרטי

בדיקת MRI איננה מסוכנת ואיננה מזיקה, והנה ההסברים לכך:

ראשית, זו בדיקה שאיננה פולשנית. לא מבצעים שום פעולה כירורגית או אחרת שיכולה לסכן אותנו בצורה כזו או אחרת.

שנית, בדיקת MRI איננה מסוכנת מאחר והיא לא חושפת אותנו לקרינה. בניגוד לבדיקת רנטגן למשל, שחושפת אותנו לקרינה מיינת, אזי שבדיקת MRI איננה כזו ולכן היא נחשבת בטוחה גם עבור נשים בהריון. מקרה זה דומה לבדיקת אולטראסאונד. 

שלישית, מדובר על בדיקה בטוחה ואיננה מזיקה, מאחר וברוב המקרים אין צורך להשתמש בחומרים חיצוניים. למשל, רק במקרים מסוימים יש צורך להשתמש בחומרי ניגוד, אין צורך להשתמש בחומרי הרגעה אלא במקרים ספציפיים של מטופלים מסוימים, ובאופן כללי, כל הבדיקה נערכת בחדר סגור, סטרילי, באמצעות מכונה, במשך זמן נקוב, ולא מעבר לכך. אין דברים חיצוניים כאלה ואחרים שיכולים להשפיע עלינו. 

אילו סכנות כן יכולות להיות בMRI?

באופן טבעי, כל פרוצדורה רפואית יכולה לייצר סכנות מסוימות. המקרה הקיצוני ביותר של בדיקת MRI, היא תחושת קלסטרופוביה שעלולה להיווצר אצל הנבדק. אך חשוב לציין, שגם במקרה כזה אפשר למצוא דרכים איך להתמודד ולבצע את הבדיקה. 

מעבר לכך, כל סכנה או איום נובעים אך ורק ממקרים בהם העוסקים בדבר פועלים בצורה רשלנית ומסוכנת, דבר שהוא לא שכיח כמובן. 

לסיכום, מדובר בבדיקה מאוד בטוחה, מאוד איכותית ואיננה מזיקה. לכן אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד רופאים שנעזרים בה לצרכים שונים ולכן גם אפשר לראות שהרבה מאוד אנשים, כולל כאלה שנמצאים לכאורה בקבוצות סיכון, הן מבחינה רפואית, בריאותית, גיל או מסיבה אחרת, עוברים את הבדיקה בשלום.

זו בדיקה שהתוצאות שלה מאוד משמעותיות להמשך הטיפול. 

מעוניינים לקבוע בדיקת MRI מהירה אצלנו?

השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם עם תור מהיר תוך 12-24 שעות בלבד

מאמרים אחרונים

בדיקת SIBO

בדיקת SIBO

בדיקת SIBO, היא בדיקה שנועדה לבחון את כמות החיידקים במעי, על מנת לאפיין כאבי בטן

קרא עוד »
to top
דילוג לתוכן