השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

איך מפענחים את תוצאות בדיקת ה MRI?

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
MRI | אולטרסאונד | CT ֻ| רופאים מומחים

התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי עד 24 שעות, מהיום להיום!

או שילחו לנו הודעה:

מאמר - איך מפענחים את תוצאות בדיקת ה MRI - חברת 360 מעלות שיא

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי לביצוע, עד 24 שעות, מהיום להיום!

שירות קביעת בדיקות רפואיות
מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי
לביצוע עד 24 שעות, מהיום להיום!

איך מפענחים את תוצאות בדיקת ה MRI? מה חשוב לדעת ובמה להתמקד

אחת הבדיקות החשובות ביותר שאנחנו נתבקש לבצע על ידי רופאים מטפלים בתחומים שונים, ללא צל של ספק, היא בדיקת MRI. מדובר בבדיקה המאפשרת לראות איברים פנימיים בגוף שלנו, מבלי שיש צורך לבצע פעולה פולשנית בשביל לראות אותם. 

במסגרת הבדיקה, אנחנו נשכב על מיטה ומסביבנו מכשיר MRI יסרוק את האזור אותו התבקשנו לצלם. בסוף התהליך אשר נמשך במשך חצי שעה עד שעה, אנחנו נקבל את תוצאות בדיקת הMRI.

פרוסות של תמונות מהאזור אשר נסרק במכשיר ה-MRI, ברזולוציה מאוד מאוד איכותית וממוקדת, כך שניתן לראות את האזור בצורה מדויקת ונכונה. על פי התוצאות של פענוח הMRI, יוכל הרופא להחליט על תוכנית הטיפול הרלוונטית עבורנו. 

בדיקות MRI ניתן לבצע מאזור המוח בראש ועד לכפות הרגליים. בדיקות אלו יכולות לאתר מומחים, גידולים סרטניים, דלקות, שברים, פגיעות, בעיות באיברים פנימיים ועוד. מעבר לעובדה שהבדיקה מספקת תוצאות איכותיות מאוד, אזי שהיתרונות הנוספים שלה הם, ניתן לבצע אותם בכל מצב ללא שום מניעה בריאותית, וכן בדיקת MRI איננה חושפת את המטופל לקרינה או לכל דבר אחר שעלול לגרום נזק בריאותי כזה או אחר. 

מאמר מקצועי - איך מפענחים את תוצאות בדיקת ה MRI - חברת 360 מעלות שיא

איך ומתי מקבלים את תוצאות הבדיקה?

כאמור, בסיום תהליך הבדיקה, אנחנו נקבל את התוצאות, אותן ניקח לרופא שלנו והוא יחליט על פיהן כיצד להמשיך את תוכנית הטיפול בנו.

בעיקרון, אנחנו יכולים לקבל את התוצאות זמן קצר אחרי סיום הבדיקה. נתבקש לחכות במקום והצוות שאחראי על הבדיקה שלנו יכין אותן עבורנו. אנחנו נקבל אותן הן באופן מודפס והן בדיסק אשר צולם במהלך הבדיקה. את שני הפריטים אנחנו נספק לרופא המטפל. 

התמונות והדיסק יכללו, בין היתר, תוצאות בדיקת MRI הכוללות תמונות מזוויות שונות, תמונות תלת מימד, תמונות של איברים בשכבות שונות, תמונות של זרימת הדם, תנועות איברים, ועוד שורה ארוכה של התייחסות לחלק בגוף שלנו אשר צולם ונסרק.

המטרה היא שהרופא המטפל יוכל לקבל תמונת מצב מלאה, וכך תהיה לו אפשרות גם לזהות אם יש בעיה מסוימת שמחייבת טיפול וגם לדעת מה סוג הטיפול שעלינו לעבור. 

באופן טבעי, ככל שנבצע את הבדיקה מהר יותר, כך גדל הסיכויים שאנחנו נקבל תוצאות בזמן קצר יותר ובאופן הרבה יותר אמין ומדויק. זו אחת הסיבות שמוטב לנו לפנות אל גורם פרטי אצלו נוכל לבצע את הבדיקה. 

לכן משתלם לנו לפנות אל 360 מעלות שיא, בשביל לעבור בדיקת MRI פרטי תוך 10 עד 72 שעות, ומיד לאחריה נוכל לקבל את התוצאות עם הפענוח המלא. כך אם אנחנו מתמודדים עם בעיה מסוימת, אז תהיה לנו אפשרות לטפל בה כמה שיותר מהר ובצורה נכונה. 

איך מפענחים את תוצאות בדיקת ה MRI - מטעם חברת 360 מעלות שיא

איך אנחנו אמורים להתייחס לתוצאות בדיקות MRI? 

בדיקת MRI נחשבת לאחת הבדיקות החשובות והאמינות ביותר שיש. מאחר והיא מאפשרת לראות בצורה מאוד ברורה, חדה ומדויקת את האיברים הפנימיים שלנו.

במהלך הבדיקה המכשיר סורק אותנו מספר פעמים, הוא מפיק מאות תמונות במהירות וכל תמונה יוצרת פרוסה של אזור מסוים אשר נסרק. זה לא משנה באיזה חלק אנחנו נסרקים, בסיום התהליך נוכל ליהנות משלל תמונות של האזור. התמונות המופקות, הן כאמור מאוד מדויקות, אמינות ומגיעות ברזולוציה מאוד ספציפית, כך שניתן לראות כל איבר ומרכיביו. 

לא במקרה משתמשים בבדיקות MRI לזיהוי מומחים, תסמונות, גידולים, אבחון דלקות,שברים, ובעיות אחרות איתן הגוף שלנו עלול להתמודד. 

ברגע שאנחנו מקבלים את התוצאה, יהיה ניתן לראות תוצאות לא תקינות בצורה מאוד ברורה. בין אם זה באמצעות סימנים שלא אמורים להיות, בין אם זה באמצעות כתמים מסוימים שחורגים מהמראה הכללי שאמור להיות במראה, חיתוכים ועוד.

בעת שהרופא יישב ויבחן את התוצאות, הוא יוכל לזהות כל דבר ולראות האם יש בעיה, מהי וכיצד ניתן לטפל בה. ייתכן מאוד שהוא ישלח אותנו לבצע בדיקות נוספות, בשביל להבין מה מקור הבעיה. 

כאמור, ככל שאנחנו נבצע את הבדיקה בשלב מוקדם יותר, כך גדל הסיכוי שנוכל לאתר את הבעיה קודם ויהיה אפשר לטפל בה. לכן יש משמעות לכך שנפנה אל הרופא בהקדם וכן שנפנה לבצע את הבדיקה כמה שיותר מוקדם.

באופן טבעי, זה חשוב לא רק לבצע את הבדיקה בשלב מוקדם, אלא גם לקבל את התוצאות שלה כמה שיותר מהר, על מנת שנוכל להתקדם הלאה. 

תוצאות תקינות של MRI, הן למעשה תוצאות שמלמדות על כך שהרקמות, השרירים, והאיברים הם שלמים, ללא שום נזק, בדיוק כמו שאמור להיות אצל כל אדם בריא, בהתאם לגיל שלו. זה למעשה הבסיס להשוואה.

ברגע שרואים שינוי מהנורמה, בין אם זה ביחס למצבנו הקודם ובין אם זה ביחס למה שאמור להיות אצל אדם בריא, אז אנחנו יכולים לדעת שקיימת בעיה. 

איך מפענחים את תוצאות בדיקת ה MRI - חברת 360 מעלות שיא

איך מקבלים תוצאות תקינות של הבדיקה?

חשוב לציין, כמו בהרבה מקרים אחרים ייתכן מאוד שהתוצאות לא יהיו תקינות, לא בגלל שאנחנו מתמודדים עם בעיה מסוימת אלא מסיבות אחרות שקשורות לאופי תהליך הבדיקה. 

למשל, אם אנחנו נזוז במהלך הבדיקה או אם הטכנאי לא ביצע אותה בצורה נכונה, אז בהחלט ייתכן שאנחנו נקבל תוצאות לא תקינות. כאן יש חשיבות לערנות של הרדיולוג, לשים לב שאנחנו לא זזים במהלך הבדיקה, שהיא מתבצעת באופן סדיר ושהוא בעצמו מבצע אותה כפי שנדרש. במידה וזה לא המצב, אזי שהוא יצטרך לבקש מאיתנו לחזור על הבדיקה שוב. 

בדיקת MRI היא בדיקה לא כואבת, לא פולשנית ולא מסוכנת, לכן גם אין בעיה לחזור על הבדיקה שוב אם יש צורך. יחד עם זאת, עדיף שלא נגיע למצב כזה מאחר והבדיקה לוקחת זמן ודורשת מאיתנו לשכב בלי לזוז, בסבלנות, במשך חצי שעה עד שעה, עד שמסיימים אותה. 

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
cropped-logo-MAALOT-SI-360-JUN2020-1024x327

לקביעת תור לבדיקת MRI | אולטרסאונד

התקשרו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מאמרים אחרונים

תוכן עניינים

דילוג לתוכן