השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

CT דרכי השתן

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
MRI | אולטרסאונד | CT ֻ| רופאים מומחים

התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי עד 24 שעות, מהיום להיום!

או שילחו לנו הודעה:

איך מפענחים את תוצאות בדיקת ה MRI? מה חשוב לדעת ובמה להתמקד

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי לביצוע, עד 24 שעות, מהיום להיום!

שירות קביעת בדיקות רפואיות
מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי
לביצוע עד 24 שעות, מהיום להיום!

בדיקת CT דרכי השתן היא בדיקה הנערכת כאשר יש חשש לנגע או לבעיה רפואית המשפיעה על מערכת השתן בצורה כזו או אחרת. ישנם כל מיני גורמים שיכולים להשפיע על המערכת ולהביא להתפתחות של סימפטומים אצל המטופל.

CT דרכי השתן – למי חשוב לבצע אותה? והיכן!

החל בכאבים עזים וכלה בחום גבוה והופעה של דם בשתן. באמצעות בדיקת CT של מערכת השתן, אנחנו יכולים לבחון את החומרים שנמצאים בתוך השתן, כך שנוכל לקבל תמונה רחבה יותר ולהבין איך לטפל במטופל בצורה הטובה ביותר בסופו של דבר. 

מאמר מקצועי - ct דרכי השתן - חברת 360 מעלות שיא

מה אלו אבנים בכליות 

אז לפני שנדבר על הבדיקה עצמה, נפנה לשוחח על אבנים בדרכי השתן באופן כללי. מערכת השתן שלנו היא למעשה מערכת שתפקידה הוא להוציא את הפסולת שנותרה, לאחר שמערכת העיכול כבר לקחה את החומרים הטובים מהתזונה שצרכנו והעבירה אותם הלאה, אל המערכות השונות של הגוף. התפקיד של הכליות במפעל הקטן הזה, לניקוז הפסולת מהגוף, הוא תפקיד חשוב במיוחד. שכן הכליות משמשות למעשה כסוג של 'סלקטור' והן המבצעות האקטיביות של פעולת הניקוי של הגוף. 

הופעה של אבנים בדרכי השתן נובעת כאשר חומרים מינרלים, סידן ומלחים, מתגבשים והופכים לסוג של אבנים קטנות. באופן הזה, הכליה לא יכולה לנקז את החומרים הללו, מה שבמקרים פשוטים יותר מעורר כאבים עזים במטופל ובמקרים חמורים יותר, התופעה אפילו יכולה להתפתח לסתימה של הכליה, כאשר אבן מתמקמת ביציאה ממנה ולא מאפשרת לנוזלים להמשיך ולזרום למערכת השתן. 

כדי לטפל באבנים בכליות יש להבין מה המצב לאשורו   

אבנים בכליות היא תופעה לא נעימה, אבל זה לא אומר שאי אפשר לטפל בבעיה. אבל, חשוב לזכור, זה שאנחנו חושדים שהמקור לסימפטומים הלא נעימים אלו אבנים בכליות, זה עדיין לא אומר שהמטופל אכן סובל מאבנים בכליות ובמערכת השתן. אמנם, חום גבוה, דם בשתן, צמרמורות וכאבים עזים, בדרך כלל מעידים על אבנים בכליות, אבל לצערנו, אנחנו עלולים לגלות כי הבעיה נובעת ממחלות אחרות. 

כדי להיות בטוחים ולשלול מחלות אחרות, כמו סרטן או כל עניין אחר, אנחנו צריכים לערוך בדיקה שנקראת CT של דרכי השתן. במהלך הבדיקה לוקחים דגימה של השתן ומפענחים את התרכובת שמהולה במי השתן. את הבדיקה יש לבצע בקליניקה של רופא מוסמך, משם שולחים את הדגימה למעבדה כדי לבחון את הנתונים לעומק. בדיקת CT של דרכי השתן במקרה של בירור על הופעה של אבנים בכליות היא לא בדיקה פולשנית ולא נותנים חומרים שיזרזו את מתן השתן. כך שאין ממה להיות מוטרדים. 

מאמר - ct דרכי השתן - חברת 360 מעלות שיא

אחרי שמפענחים את המקור לבעיה, אפשר לטפל בה 

אבנים בדרכי השתן לעיתים מופיעות פעם אחת ולעיתים, יכולות לחזור ולהופיע אצל מטופלים עם נטייה גנטית למחלה ולמטופלים שלא מקפידים על תזונה מאוזנת שיכולה למתן את הופעת האבנים בכליות. 

בשלב הראשון של הטיפול יהיה ניסיון לתת מענה בדמות טיפול תרופתי, כאשר במקרים חריגים יעלה הצורך לפנות לשימוש בגלים אורקוליים או אפילו ניתוח. 

כך או אחרת, אם אתם סובלים מהתופעה, דעו כי ישנם חומרים טבעיים שיכולים למנוע הופעה חוזרת של הסימפטומים. בנוסף, שמירה על תזונה בריאה ומאוזנת, המלווה בייעוץ של רופא מומחה או גורם מקצועי אחר, כל אלו יכולים לעזור גם בטווח הארוך. 

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
cropped-logo-MAALOT-SI-360-JUN2020-1024x327

לקביעת תור לבדיקת MRI | אולטרסאונד

התקשרו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מאמרים אחרונים

תוכן עניינים

דילוג לתוכן