מה היתרונות של האישפוז הביתי על אישפוז בבית חולים? לא מה שחשבתם!

אנשים ההופכים סיעודיים בשלב כזה או אחר של החיים, נדרשים להתמודד עם שורה ארוכה של עניינים לא פשוטים בכלל. כאשר אנחנו מדברים על חולים סיעודיים ועל מי שנדרשים לעבור תהליך של אשפוז ארוך, אנחנו לא מדברים רק על חולים בסוף ימיהם או אנשים מבוגרים מאוד.

אנחנו מדברים גם על צעירים שעברו תאונות שונות הדורשות מהן לעבור תהליך של שיקום ארוך, בתוך תהליך של אשפוז ביתי. אנחנו מדברים גם על חולים במחלות מהן לוקח זמן להתאושש. 

 

אשפוז ביתי

בעבר, להתאשפז בבית לא היה כאופציה, וודאי שלא עבור הרוב המכריע של האוכלוסיה. גם קבלה של בדיקות מהירות, במענה מיידי ובהתאמה אישית, גם זה חידוש חשוב והכרחי מהשנים האחרונות. לאורך הזמן, התברר כי לאשפוז ביתי יש הרבה מאוד יתרונות וכי במקרים שונים זו יכולה להיות האופציה הטובה ביותר עבור המטופל.

מה צריך בשביל אשפוז ביתי ולמה היום – הדבר אפשרי

לפני שנצלול ליתרונות של האשפוז הביתי, אנחנו רוצים להפנות את תשומת ליבם של כל מי שחוששים, לדברים הטכניים שנדרשים ממי שמעוניין בתהליך של האשפוז בבית. תהליך של אשפוז אצלך בבית הוא למעשה תהליך בו מקימים חדר טיפולים בבית, עבור המטופל. 

החלל לא חייב להיות גדול מאוד בהכרח, אבל כן נדרש מספיק מקום כדי לאחסן את כל הציוד הדרוש לטיפול בחולה האמור. אל תדאגו, בכל מקרה של אתם לא לבד, אנשי המקצוע יהיו שם כדי ללוות אתכם וכדי לתת לכם את המידע הדרוש לאורך כל הדרך. 

עם תחילת האשפוז תתקיים שיחה עם קרובי המשפחה והגורמים המטפלים בקונסטלציה האמורה, כדי שכולם יבינו מה תפקידם במערכת. בהמשך, אחות מוסמכת תגיע בכל כמה ימים כדי לקחת מדדים וכדי לראות מה שלומו של המטופל.

רופא מקצועי ילווה את התהליך ויערוך את הבדיקות הדרושות במועדים קבועים מראש או בעת חירום. בעת הצורך, יפנה הרופא המטפל לבדיקה מהירה שתאפשר אבחנה מדויקת וזריזה לקבלת טיפול באופן מיידי, בבית או בבית החולים, תלוי במקרה. 

אז למה בכלל כדאי לשקול אשפוז בית? 

אשפוז בבית זו אופציה מצוינת ורלוונטית מכמה טעמים: 

ראשית, אנחנו שומרים על המטופל בסביבה הביתית, מה שמעלה את המורל ואת המערכת החיסונית

אנחנו יודעים, זה נשמע מוזר, לקשר בין מצב רוח ובין המערכת החיסונית של הגוף. אבל מחקרים רבים כבר הוכיחו כי אופטימיות, יכולות מנטליות ותחושה טובה אצל המטופל, כל אלו משפיעים דרך הנפש גם על הגוף.

באופן טבעי, כאשר המטופל נשאר בסביבה מוכרת, לצד אנשים אותם הוא אוהב, כאשר הוא אולי מוגבל במידה מסוימת אבל עדיין יכול לנהל משהו משגרת היום הרגילה שלו, כאשר בני משפחה וקרובים יכולים לבוא ולבקר בכל שעה. כל אלו משפיעים גם על היכולת של אותו מטופל לעבור את המחלה ותהליך ההתאוששות בצורה טובה יותר וקלה יותר. 

בתהליך של האשפוז מתאימים את הטיפול למטופל 

אין מה לעשות, במערכת הבריאות הציבורית יש יותר מדי חולים ומעט מדי ידיים פנויות לטפל בכל אותם חולים. אי אפשר להאשים את המתמחה שעשה תורנות של יותר מעשרים וארבע שעות בכך שהוא לא מצליח לתת את המענה הטוב ביותר למטופל בשעות האחרונות של התורנות.

אבל, כאשר המטופל נמצא בבית, תחת השגחה צמודה, כאשר הרופא מגיע לבדוק אותו בלבד, מטבע הדברים הטיפול יהיה איכותי יותר ובעיקר, מותאם למטופל בצורה מיטבית. בזכות העובדה כי היום יש מערכת לביצוע בדיקות מהירות ואפקטיביות, היא אחת הסיבות לכך שהטיפול באשפוז הביתי הופך איכותי ואפקטיבי אפילו יותר. 

נמצאים באשפוז ביתי? זקוקים לאולטרסאונד עד הבית? חברת 360 מעלות שיא מציעה שירות חדש של אולטרסאונד נייד מהיום להיום. לפרטים, צרו עימנו קשר.

מאמרים אחרונים

to top
דילוג לתוכן