השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

אולטרסאונד כבד

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
MRI | אולטרסאונד | CT ֻ| רופאים מומחים

התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי עד 24 שעות, מהיום להיום!

או שילחו לנו הודעה:

אולטרסאונד כבד

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי לביצוע, עד 24 שעות, מהיום להיום!

שירות קביעת בדיקות רפואיות
מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי
לביצוע עד 24 שעות, מהיום להיום!

אולטרסאונד כבד – כל מה שרציתם לדעת

אולטרסאונד כבד היא בדיקה נפוצה, המסייעת באבחון מצבים רפואיים באזור הבטן בכלל, ובאזור הכבד בפרט. תוצאות הבדיקה מהווים כלי עוצמתי בידיו של הרופא המטפל, והם משפיעות במידה רבה על בניית תוכנית המשך הטיפול.

מהי בדיקת אולטרסאונד כבד?

בדיקת אולטרסאונד כבד היא שיטת דימות המעניקה תמונה חדה של איברי הבטן הפנימיים. הבדיקה משתמשת בניתוח גלי הקול המוחזרים מאיברי הבטן על מנת ליצור תמונה מבנית של הרקמות השונות. בדיקת אולטרסאונד נחשבת ליעילה במיוחד בכל הנוגע לרקמות רכות, ועל כן היא משמשת לעיתים קרובות באזור הבטן. בנוסף, בבדיקת האולטרסאונד ניתן לנצל אפקט פיזיקלי הקרוי "אפקט דופלר", בכדי לזהות ולאתר בעיות בזרימת נוזלים, ובמיוחד בכלי הדם. אולטרסאונד כבד נעשה על פי רוב כחלק מבדיקה רחבה הקרויה "אולטרסאונד בטן", אולם לעיתים הוא נעשה כבדיקה עצמאית המתמקדת באזור הכבד.

מאמר - אולטרסאונד כבד - 360 מעלות שיא

באילו מקרים יש צורך לבצע את הבדיקה?

בדיקת אולטרסאונד לאזור הכבד נעשית לעיתים קרובות כחלק מהליך אבחון רחב של בעיות או כאבים באזור הבטן התחתונה. הבדיקה נעשית למשל כאשר המטופל מתלונן על כאבים באזור הבטן, או שהמטופל סובל מנפיחות או חום באזור הבטן. כמובן שבמידה והמטופל נחבל באזור הבטן ניתן להשתמש בבדיקת האולטרסאונד בכדי לבצע בקרת נזקים, ולאמוד את התקינות המבנית של אברי הבטן. בנוסף, ניתן לאתר ליקויים בתפקוד הכבד באמצעות בדיקות דם, כך שלעיתים קרובות בדיקת האולטרסאונד משלימה את ממצאי בדיקות הדם שנעשו או שייעשו.

כיצד מתבצעת הבדיקה?

בדיקת האולטרסאונד איננה פולשנית, והיא נחשבת לבטוחה במיוחד. הבדיקה אינה משתמשת בקרינה מייננת (קרינת רנטגן וכדו'), ועל כן היא מתאימה לכלל האוכלוסייה, כולל נשים בהריון. הבדיקה אורכת כ-20 דקות, במהלכן מעביר הרופא הבודק מכשיר קטן הקרוי "מתמר" על גבי האזור הנבדק. על מנת למנוע הפרעות מהאוויר, נהוג למרוח ג'ל מימי על אזור הבדיקה המסייע בהגברת חדות התמונה המתקבלת. מריחת הג'ל עשויה לגרום לתחושת אי נעימות קלה, אולם הוא אינו משאיר סימנים על הבגדים. במהלך הבדיקה מוצגים הממצאים על גבי צג קטן המונח על יד מבצע הבדיקה, ולאחר הבדיקה נשלחים הממצאים הגולמיים לרופא רדיולוג לטובת פענוח. בסיום הבדיקה ניתן לנגב את הג'ל, ולחזור לפעילות שגרתית מלאה.

אולטרסאונד כבד - 360 מעלות שיא

הכנה לבדיקת אולטרסאונד כבד

כפי שציינו, בדיקת אולטרסאונד לכבד נחשבת לאחת הבדיקות הפשוטות והבטוחות ביותר, והיא אינה דורשת הכנה מיוחדת או צום לפני הבדיקה. בדיקת אולטרסאונד לאזור הכבד מתבצעת על פי רוב בשכיבה, ויש להסיר את הבגדים מהאזור הנבדק. מסיבה זו מומלץ להגיע עם ביגוד נוח, שניתן להסיר בקלות במידת הצורך. בנוסף, חפצים מתכתיים ותכשיטים חוסמים את גלי הקול, ומפריעים לתוצאות הבדיקה. במהלך הבדיקה יש להסיר את כל התכשיטים באזור הבטן, ומומלץ להוריד אותם מראש כדי למנוע בעיות או תקלות.

האם יש צורך לצום לפני הבדיקה?

על פי רוב, בדיקת אולטרסאונד לכבד אינה דורשת צום מקדים. עם זאת, ישנם מקרים בהם בדיקת האולטרסאונד כבד נעשית כחלק מבדיקה כללית של איברי הבטן. במקרים אלה ייתכן והנבדק יתבקש לבצע משטר תזונה מסוים בכדי לבדוק את תפקוד הקיבה, צינור המעי, שלפוחית השתן, וכדו'. בכל מקרה של ספק אתם מוזמנים ליצור קשר עם מערך התמיכה האנושי שלנו, ונשמח לסייע לכם בכל דרך שנוכל.

מאמר מקצועי - אולטרסאונד כבד - 360 מעלות שיא

פענוח אולטרסאונד כבד

בסיום הבדיקה מועברות התוצאות לידי רופא רדיולוג לטובת פענוח הממצאים. ברפואה הציבורית הליך הפענוח אורך כשבוע, ולאחר מכן מועברות תוצאות הפענוח לידי הרופא המטפל. תוצאות הפענוח עשויות להיות "תקין", או שהן יצביעו על בעיה בכבד כגון "כבד מוגדל", "בעיות בזרימת הדם לכבד", "דימום באזור הכבד" וכדו'. לאחר קבלת התוצאות יכול הרופא המטפל לבנות תוכנית טיפול ושיקום, או להפנות לבדיקות המשך להעמקת התמונה הרפואית.

360 מעלות שיא – רפואה מותאמת אישית

360 מעלות שיא היא חברה המספקת מגוון רחב של שירותים רפואיים תוך הענקת ליווי מלא ויחס אישי. אצלנו תוכלו לקבוע תור למגוון רחב של בדיקות וטיפולים בתוך פחות מ-24 שעות. אנו מספקים מעטפת ליווי מלאה, הכוללת מענה אנושי 24/7, אחות מוסמכת לטובת מענה על שאלות רפואיות, שירותי פענוח מהירים, ועוד מגוון רחב של שירותים המבטיחים לכם זמינות מלאה, בכל נושא ובכל שעה. אנו עובדים בפריסה ארצית רחבה עם מיטב המכונים והרופאים המובילים בתחומם. בין אם אתם מעוניינים בבדיקת MRI, אולטרסאונד, בדיקה נוירולוגית, או טיפול אורתופדי – את כל אלה ועוד ניתן לקבוע דרכנו בצורה מהירה ופשוטה. אם יש לכם שאלות נוספות אתם מוזמנים לפנות לצוות המקצועי והמנוסה שלנו, ונשמח לעמוד לשירותכם ולסייע לכם בכל דרך שנוכל.

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
cropped-logo-MAALOT-SI-360-JUN2020-1024x327

לקביעת תור לבדיקת MRI | אולטרסאונד

התקשרו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מאמרים אחרונים

תוכן עניינים

דילוג לתוכן