השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

MRI עמוד שדרה

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
MRI | אולטרסאונד | CT ֻ| רופאים מומחים

התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי עד 24 שעות, מהיום להיום!

או שילחו לנו הודעה:

MRI עמוד שדרה

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי לביצוע, עד 24 שעות, מהיום להיום!

שירות קביעת בדיקות רפואיות
מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי
לביצוע עד 24 שעות, מהיום להיום!

איך מתבצע MRI עמוד שדרה

MRI עמוד שדרה מתבצע כדי לאתר פגיעות בעמוד השדרה, גידולים בחוליות או זיהומים ומומים מולדים ובעיקר כדי לאבחן פריצת דיסק ולקבוע איך לטפל. בדיקת ה-MRI היא בדיקת הדימות המתקדמת ביותר לאבחון איברים ומערכות בגוף. באמצעות הבדיקה מקבלים תמונה איכותית, מדויקת ומלאה של עמוד השדרה ואבחון מדויק. בניגוד לבדיקות דימה אחרות, בדיקת ה-MRI אינה פולטת קרינה ולכן נחשבת לבריאה ובטוחה לאוכלוסיות פגיעות כגון נשים בהיריון וילדים. כל הפרטים על MRI עמד השדרה אתם מוזמנים לקרוא במאמר שלפניכם.

השימוש הנפוץ ביותר של MRI עמוד שדרה

השימוש הנפוץ ביותר של MRI עמוד שדרה הוא במקרים של כאבי צוואר וכאבי גב. עם זאת, כדאי לציין כי לא כל מי שיש לו כאבי גב או צוואר זקוק לבדיקת MRI עמוד שדרה. כאשר הכאבים אינם חולפים מופנים המטופלים לבדיקה.

לרוב ניתן להסתפק בבדיקות כגוןCT , מיפוי עצמות או צילומי רנטגן כדי לאבחן את הבעיה. בדיקת MRI עושים בדרך כלל כאשר חושדים כי הסיבה לכאבים היא זיהום בעמוד השדרה או גידול או במקרים בהם המטופל סובל מכאבים קשים ולא אותרה הסיבה לכך בבדיקות אחרות.

בנוסף, מטופלים מופנים ל-MRI של עמוד השדרה כאשר קיים חשד למום מולד בעמוד השדרה, במסגרת בדיקה של מחלות עצביות, כדי לתכנן ניתוח וכדי להעריך תוצאה של ניתוח שכבר נעשה, כאשר קיים חשד כי באחד העורקים אשר מזינים את עמוד השדרה קיים אוטם, מצב ששמו "אוטם חוט השדרה". כמו-כן, נעשית בדיקת MRI לעמוד השדרה כאשר עומדים לבצע פעולות פולשניות לשיכוך כאבים בעמוד השדרה.

מאמר מקצועי - MRI עמוד שדרה - 360 מעלות שיא

MRI עמוד שדרה מותני

MRI עמוד שדרה מותני היא בדיקה הנעשית כשיש תלונות חוזרות ונשנות על כאבי גב. באמצעות הבדיקה ניתן לאבחן נזקים בדיסקים המפרידים הנמצאים בין החוליות ולזיהוי נגעים בתוך חוט השדרה.

כאבים בגב התחתון הם כאבים נפוצים שבדרך-כלל חולפים בתוך מספר ימים. אולם כאשר הם נמשכים, יש לבחון את הסיבה לכך. לרוב יכולות לכך סיבות אורטופדיות, לעיתים תיתכן דלקת ולעיתים גם מחלות רציניות יותר.

כאשר יש חשד לפגיעה גרמית, כלומר בעצמות, חוליות עמוד השדרה, בדיקת MRI מתאימה לאבחון הבעיה.

הבדיקה מבוצעת כאשר האדם שוכב על גבו ומתחתיו מונח סליל מיוחד. כאשר יש צורך בחיזוק הממצאים מוזרק חומר ניגוד.

MRI עמוד שדרה צווארי

אזור הצוואר הוא אזור המורכב מ-7 חוליות שתפקידן הוא להחזיק את הראש. שינויים ניווניים, תנוחות עבודה לא נכונות ועוד, עלולים לגרום לכאבים באזור. כאשר הכאבים לא חולפים ומופיעה אף תחושת נימול או הירדמות בכיוון הידיים יש צורך בבדיקת MRI עמוד שדרה צווארי כדי לאבחן את הבעיה ולהציע פתרון.

MRI עמוד שדרה צווארי היא בדיקה בטוחה אשר נועדה להדגים מבנה של עמוד שדרה צווארי. בבדיקה ניתן לסרוק את הצוואר עצמו וגם את הרקמות הרכות אשר נמצאות בו. הבדיקה מצוינת לאיתור פריצות דיסק ובלטים באזור הצוואר.

מאמר - MRI עמוד שדרה - 360 מעלות שיא

פענוח MRI עמוד שדרה

פענוח MRI עמוד שדרה כולל תיאור מפורט של כל חוליה ושל כל דיסק בין חולייתי. בסוף הפענוח מופיע גם סיכום על כל הממצאים יחד.

ממצאים חריגים שכיחים בבדיקות MRI של עמוד השדרה הם שינויים ניווניים, כולל בלט בדיסק, עם או בלי לחץ על השק הדורלי שהוא המעטפת של עמוד השדרה או על השורשים, האזורים מהם יוצאים העצבים מחוט השדרה.

שינוי ניווני נוסף שעשוי להתגלות בעמוד השדרה הוא היצרות של תעלת השדרה. בתוך תעלת השדרה עובר עמוד השדרה. כאשר יש היצרות של התעלה מופעל לחץ עליו שתוצאתו עלולה להיות כאבים, דלקות ואף הפרעות נוירולוגיות שונות.

בפענוח אפשר גם לזהות מומים מולדים כמו בעיות סגירה של הצינור העצבי. ממצאים אפשריים נוספים הם גידולים, ממאירים או שפירים, וכלי דם לא תקינים.

בעקבות פענוח הממצאים מחליטים איזה טיפול הוא המתאים ביותר לבעיה. לרוב ייתכן ניתוח פולשני או זריקה של משככי כאבים ישירות לאזור הפגוע.

במקרים של מומים מולדים או מבני דם לא תקינים מסתפקים לרוב במעקב. במקרים חמורים נשקלת התערבות פולשנית כגון ניתוח או צנתור.

לזימון תור מיידי ל- MRI פרטי של עמוד השדרה במהירות, בקלות וללא המתנה אתם מוזמנים להתקשר ל-360 מעלות שיא – שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.

נכתב על ידי המומחה שלנו

ד

ד"ר עודד הרשקוביץ

תפקיד רופא בכיר במערך האורתופדי במרכז הרפואי וולפסון.
תחום ראשי אורתופדיה עמוד שדרה
ד"ר עודד הרשקוביץ הינו מומחה בכירורגיה אורתופדית ומנתח עמוד שדרה.

להזמנת ביקור באופן פרטי 
03-695-7777

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
cropped-logo-MAALOT-SI-360-JUN2020-1024x327

לקביעת תור לבדיקת MRI | אולטרסאונד

התקשרו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מאמרים אחרונים

תוכן עניינים

דילוג לתוכן