השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

Frozen Shoulder

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
MRI | אולטרסאונד | CT ֻ| רופאים מומחים

התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי עד 24 שעות, מהיום להיום!

או שילחו לנו הודעה:

Frozen Shoulder

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי לביצוע, עד 24 שעות, מהיום להיום!

שירות קביעת בדיקות רפואיות
מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי
לביצוע עד 24 שעות, מהיום להיום!

Frozen Shoulder – גישות חדשות באבחון וטיפול

מה זה Frozen Shoulder?

frozen shoulder היא כינוי למצב קליני בו ישנה הגבלה פסיבית ואקטיבית של מפרק הכתף. הגורם למחלה אינו ידוע ואין ממצא גרמי או שרירי שאפשר לייחס כמקור לתסמונת הזו, אך מקובל להתייחס אליה כמצב דלקתי של הקפסולה העוטפת את מפרק הכתף ((capsulitis. השינויים הדלקתיים גורמים לעיבוי הקפסולה ולהתהדקותה סביב ראש הזרוע.

חלל המפרק מצטמצם, הנוזל הסינוביאלי של המפרק מתמעט וכתוצאה מכך ישנה הגבלה בתנועה וכאב משמעותי. ההיארעות של תסמונת זו באוכלוסייה הבריאה מגיעה עד כ5% ובחולי סוכרת השכיחות גדולה עוד יותר. לעיתים זהו  מצב שניוני למחלה או טראומה בגינה הכתף הייתה באי תנועה תקופה ארוכה.

מאמר מטעם - Frozen Shoulder - 360 מעלות שיא

תסמינים מרכזיים

התסמונת מתאפיינת בחלוקה לשלבים כאשר בכל אחד מהם ישנו מרכיב עיקרי בולט יותר מתוך השניים- כאב ונוקשות ושלב אחרון בו ישנו תהליך של הפשרה- החלמה.

תחילת התהליך של היווצרות הכתף הקפואה מתבטא בעיקר בכאב של הכתף המעורבת. הכאב מקרין לצוואר , לזרוע ולשכם מוחמר בתנועה ובשכיבה על הצד אך מופיע גם במנוחה. בשלב זה התנועה הפסיבית עדיין שמורה. עם התגברות התהליך הדלקתי  הכאב הולך ומחמיר בהדרגה ועם ההחמרה ישנה יותר ויותר הגבלה בתנועה.

בשלב השני מרכיב הכאב משתפר אך ישנה נוקשות משמעותית וטווח תנועה מוגבל מאוד של הכתף. ההגבלה בתנועה היא גם אקטיבית- של החולה עצמו אך גם פסיבית- כאשר אדם חיצוני ינסה להניע את הזרוע יגרם כאב עז.

השלב האחרון מכונה שלב ההפשרה בו טווחי התנועה חוזרים באופן הדרגתי אך ממושך ביותר והוא מתרחש חודשים עד שנים מרגע הופעת הכאב לראשונה .

אבחון Frozen Shoulder

כיוון שמדובר בתסמונת קלינית, גם האבחנה של frozen shoulder  היא קלינית, באמצעות אנמנזה ובדיקה גופנית על ידי רופא. סיפור מתאים של כאב עם הגבלה בתנועה בהמשך ללא רקע המחשיד לפתולוגיה אחרת כמו גידול, זיהום או שבר יעלה אבחנה זו בסבירות גבוהה מאוד. בשלב של הכאב בלבד, יהיה קשה לתת אבחנה ברורה ומבוססת.

בכל מקרה כאשר יש חשד למצב קליני של frozen shoulder חשוב לשלול מצבים מסוכנים אחרים ובמקביל לחזק את האבחנה וזאת באמצעות בדיקות הדמיה.

ניתן לבצע צילום רנטגן להערכת המצב הגרמי של עצמות הזרוע והכתף ובדיקה האם יש נזק מבני  אולטרסאונד כתף להערכת הרקמות הרכות ומצב הגידים.

לרוב הבדיקות הללו יצאו תקינות או עם ממצאים קלים שלא מסבירים את חומרת הקליניקה איתה התייצג המטופל.

ב MRI כתף ניתן יהיה לראות עיבוי של הקופסית ונפח נוזל מופחת שהינם ממצאים המתאימים ל-frozen shoulder.

דרכי טיפול ב-Frozen Shoulder

שיכוך כאב ותרגילים:

כאמור, frozen shoulder היא מצב העתיד לחלוף אך משך ההחלמה ארוך מאוד ועל כן מציעים למצב טיפולים שונים שיקלו על התקופה שעד ההחלמה. קו הטיפול הראשון תמיד יהיה שמרני ויתבסס על שיכוך כאב תרופתי ותרגילי פיזיותרפיה שמטרתה לשמור על טווח התנועה הקיים ולשפר אותו. בנוסף מומלץ על טיפולי רפואה משלימה כמו הידרותרפיה, אוסטאופתיה, דיקור יבש ודיקור סיני, כירופרקטיקה ועוד.

במצבים בהם הכאב נמשך למרות הטיפול ניתן לבצע הזרקות של סטרואידים אם כי להן תופעות לוואי לטווח הארוך שפוגעות במפרק ולכן לא מומלץ לבצע הזרקות מרובות. בנוסף ניתן לשקול "בלוק" עצבי של העצב המוליך תחושת כאב לכתף – פרוצדורה הנעשית במרפאות כאב.

פעולות פולשניות לריפוי:

במקרים קשים של טווח תנועה מוגבל מאוד ישנן פרוצדורות שונות שניתן לעשות כדי לשפר את המצב של המפרק ולא רק לסייע ולהקל עד שיחלים.

  • הידרופלסטיה– פעולה הנעשית באופן סטרילי בהרדמה מקומית ובמהלכה מוזרק לחלל הכתף תחת אולטרסאונד נוזל פיזיולוגי על מנת להרחיב את חלל המפרק. לאחר מכן יש להמשיך בטיפולי פיזיותרפיה אינטנסיבים לשימור הטווחים שהושגו בפעולה זו.
  • מניפולציה ידנית סגורה תחת הרדמה – המטופל עובר טשטוש או הרדמה כללית בחדר ניתוח ולאחריה הרופא מניע את הכתף בכוח אך בזהירות במטרה ליצור קרעים במעטפת המוצרת על מנת לשחרר את הקפסולה המעובה. לפעולה זו דרושה מיומנות רבה שכן היא עלולה לגרום לקרעים לא רצויים בגידים .
  • כיום מקובל לבצע ניתוח זעיר פולשני בשם ארתרוסקופיה בו מוחדרים דרך חתכים זעירים בעור מצלמה ומכשור נוסף באמצעותו המנתח משחרר את מעטפת המפרק המוצרת.

Frozen Shoulder - 360 מטעם חברת מעלות שיא

אבחון וטיפול ב-Frozen Shoulder ב-360 מעלות שיא

frozen shoulder הינה תסמונת שכיחה הגורמת לסבל רב ופוגעת בשגרת היום יום. אומנם מהלך התסמונת אופטימי ומנבא החלמה מלאה אך משך הזמן הארוך ואי הודאות מביאים רבים לחפש – פיתרון קרוב יותר. ב360 מעלות שיא תוכלו לקבל בדיקות אבחנתיות שיסייעו בביסוס האבחנה של המצב ממנו אתם סובלים. אנו מציעים אולטרסאונד כתף ו MRI עם המכשירים הטובים ביותר הקיימים בשוק. בנוסף תוכלו לקבל אצלנו שירותי ייעוץ עם אורתופד מומחה כתף שיוכל לעבור על ההדמיות שלכם ולכוון אתכם לטיפול המתאים עבורכם.

פנו עוד היום לקבוע תור ונשמח לתת לכם מענה אנושי, מקצועי והכי מהיר שיש. בנוסף, תוכלו לקבוע תור ממש ליד הבית -יש לנו סניפים רבים בכל רחבי הארץ. נשמח לסייע לכם .

לתיאום ייעוץ פרטי מהיר עם ד"ר חגי קליין  03-695-7777

לתיאום ייעוץ פרטי מהיר עם ד"ר חגי קליין
 03-695-7777

ד

ד"ר חגי קליין

ד"ר חגי קליין מבית החולים תל השומר, מומחה בכירורגיה של הכתף והמרפק מטעם החברה האמריקאית לכירורגיה של הכתף והמרפק (ASES). מתמחה בטיפול כירורגי ושמרני של פגיעות במפרק הכתף והמרפק הכוללות: פציעות ספורט, כתף קפואה, תחלואת גידי השרוול המסובב (ROTATOR CUFF) ומחלות ניווניות.

ד

ד"ר חגי קליין

ד"ר חגי קליין מבית החולים תל השומר, מומחה בכירורגיה של הכתף והמרפק מטעם החברה האמריקאית לכירורגיה של הכתף והמרפק (ASES). מתמחה בטיפול כירורגי ושמרני של פגיעות במפרק הכתף והמרפק הכוללות: פציעות ספורט, כתף קפואה, תחלואת גידי השרוול המסובב (ROTATOR CUFF) ומחלות ניווניות.

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
cropped-logo-MAALOT-SI-360-JUN2020-1024x327

לקביעת תור לבדיקת MRI | אולטרסאונד

התקשרו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מאמרים אחרונים

תוכן עניינים

דילוג לתוכן