השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

ארתרוגרפיה

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
MRI | אולטרסאונד | CT ֻ| רופאים מומחים

התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי עד 24 שעות, מהיום להיום!

או שילחו לנו הודעה:

בדיקת ארתרוגרפיה

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי לביצוע, עד 24 שעות, מהיום להיום!

שירות קביעת בדיקות רפואיות
מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי
לביצוע עד 24 שעות, מהיום להיום!

בדיקות ארתרוגרפיה

מטרתה של בדיקת ארתרוגרפיה היא לבדוק את מבני  המפרק. ניתן לבדוק מפרקים שונים, דוגמת הכתף, מפרק הירך והקרסול. הבדיקה מורכבת משני שלבים, שלב ארתרוגרפיה עם חומר ניגוד ושלב MRI. את כל הפרטים אודות הבדיקה תוכלו לקרוא כעת.

 בדיקת מפרקים

המפרקים יוצרים את הקשרים בין העצמות. כל נזק שחל במפרקים, כתוצאה מפציעה או מחלה, יכול לגרום לכאב עז ולהפריע בתנועה. אפילו נפיחויות וכאבים לטווחים קצרים עלולים לגרום לירידה משמעותית באיכות החיים. רוב האוכלוסייה מתלוננת על כאבים באחד מהמפרקים הבאים: ירך, כתף, מרפק וברך.

מאמר - ארתרוגרפיה - 360 מעלות שיא

שלב הבדיקה ראשון

בשלב זה מוזרק חומר ניגוד אל תוך המפרק. הזריקה נעשית תחת שיקוף רנטגן כדי להנחות במדויק את המזרק למקום הנדרש. הזרקת החומר אינה כואבת אך בעת הצורך ניתן להשתמש בחומר מאלחש באמצעות  הרדמה מקומית. הרופא מחדיר מחט מאוד דקה לאזור אותו בודקים ומזריק את חומר הניגוד.

חומר הניגוד מעניק הדמיה מדויקת ומקיפה של מבנה המפרק במטרה לאתר את המקור לבעיות במפרק.

במשך הבדיקה כמעט ולא מורגש כאב, אך קיימת תחושת אי-נעימות קלה. משך הבדיקה הוא כ-15-30 דקות. לאחר כ-60 דקות המתנה נערכת בדיקת ה-MRI.

שלב הבדיקה השני

מכשיר ה-MRI הוא מכשיר מתקדם ומשוכלל לסקירה באמצעות תהודה מגנטית. תמונת תהודה מגנטית נוצרת על-ידי עיבוד נתונים ממוחשבים אשר מתקבלים במהלך הבדיקה. נתונים אלו מתקבלים על-ידי סקירת גוף החולה הנעשית בתוך שדה מגנטי והפעלת פעימות של גלי רדיו. באמצעות חישובים ומדידות מתקבלות תוצאות המידע בצורת תמונות איכותיות אותן מפענח רדיולוג מומחה. הבדיקה אינה כרוכה בכאב אך עלולים להרגיש אי נוחות קלה.

כדי לעבור את הבדיקה, הנבדק מתבקש לשכב על שולחן הבדיקה אשר נכנס למכשיר ה-MRI. השולחן נע באיטיות לכיוון פתח המגנט. במהלך הבדיקה אסור לזוז משום שכל תזוזה עלולה להשפיע על איכות התמונה ולגרום לטשטושה.

מהלך הבדיקה מלווה ברעש ודפיקות וכדי להקל על הרעש ניתנים לנבדק אטמי אוזניים אשר מחלישים, אך לא מונעים לחלוטין את הרעש. משך הבדיקה הוא כ-40 דקות.

אין לבדיקה זו הכנות מיוחדות. במידה והנבדק סובל מקלסטרופוביה או ממחלה כלשהי, או שיש לו קוצב לב, מסתם לב, רסיסי מתכת או מתקן ממוחשב להזלפת תרופות, עליו לדווח על-כך בעת קביעת התור וכן לרופא שמבצע את הבדיקה.

בתום הבדיקה יש להימנע מפעילות גופנית  ובמיוחד מהפעלה מסיבית של המפרק שנבדק. ההרדמה המקומית משפיעה למשך שעתיים ואחריה תיתכן תחושת כאב שעלולה להמשך גם ביום למחרת.

ארתרוגרפיה - מטעם 360 מעלות שיא

מתי מומלץ לבצע את הבדיקה?

רופאים ממליצים לעבור בדיקת ארתרוגרפיה MRI במקרים הבאים:

  • כאשר יש חשד לשבר לאחר סיבוב של מפרק הקרסול.
  • כשיש צורך לאבחן שחיקת סחוס במפרק הירך.
  • כשיש לאבחן שחיקה של הסחוס במפרק הברך.
  • צורך לאבחן פציעות כתף כגון פריקת כתף.
  • איתור קרעים בגיד הברך.
  • הערכת מצב של נזק לאחר פגיעה ישירה לאחד מהמפרקים.
  • כאשר יש כאבים לא מוסברים באחד המפרקים.
  • חשש לגידול סרטני באחד המפרקים.
  • כאשר מאובחנת ירידה לא מוסברת בטווח התנועה של אחד המפרקים.

מי מפענח את תוצאות הבדיקה?

ממצאי בדיקת ה-MRI מועברים לרדיולוג שהוא מומחה בפענוח הבדיקה הספציפית. הרדיולוג מנתח את התמונות ומעניק את חוות דעתו לרופא המטפל. במידה וממצאי הבדיקה אינם חד משמעיים, ייתכן והנבדק יופנה לבדיקה נוספת.

זקוקים לבדיקה של אחד המפרקים? לתור מהיר ופרטי לבדיקת ארתרוגרפיה MRI צרו קשר עם 360 מעלות שיא. הבדיקה מתבצעת באמצעות מכשור משוכלל ומתקדם על-ידי רופא מומחה, מנוסה ומקצועי.

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
cropped-logo-MAALOT-SI-360-JUN2020-1024x327

לקביעת תור לבדיקת MRI | אולטרסאונד

התקשרו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מאמרים אחרונים

תוכן עניינים

דילוג לתוכן