השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

אולטרסאונד כתף

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
MRI | אולטרסאונד | CT ֻ| רופאים מומחים

התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי עד 24 שעות, מהיום להיום!

או שילחו לנו הודעה:

אולטרסאונד כתף

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי לביצוע, עד 24 שעות, מהיום להיום!

שירות קביעת בדיקות רפואיות
מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי
לביצוע עד 24 שעות, מהיום להיום!

אולטרסאונד כתף (US כתף)

בדיקת אולטרסאונד של הכתף היא בדיקה הנעשית בטכניקת הדמיה לא פולשנית העושה שימוש בגלי קול בתדר גבוה. באמצעות הבדיקה ניתן לקבל תמונה של מפרק הכתף, השרירים הסובבים, הגידים והרצועות. אולטרסאונד כתף הוא כלי אבחוני בעל ערך רב המאפשר לאורתופד להעריך מצבי כתף שונים כגון קרעים בשרוול המסתובב, דלקת בגיד ודלקת פרקים.

בדיקת אולטרסאונד אינה כרוכה בכאבים ולא בקרינה מייננת לכן היא בטוחה לילדים ולנשים בהיריון.

לפני ההליך המטופל מתבקש להחליף את בגדיו בחלוק ולהסיר תכשיטים וחפצי מתכת שעלולים להפריע לגלי האולטרסאונד. המטופל מתבקש לשבת או לשכב בתנוחה נוחה וג'ל שקוף נמרח על אזור הכתף כדי לסייע בהעברת גלי הקול.

מאמר - אולטרסאונד כתף - 360 מעלות שיא

מתי נדרשת בדיקת אולטרסאונד כתף?

בדיקת אולטרסאונד כתף מאפשרת לקבל תמונה פנימית של הכתף ומסייעת באבחון התפקוד והמבנה שלה. היא משמשת לאבחון המצבים הבאים:

  • קרע בגיד, בעיקר בגיד השרוול המסתובב, rotator cuff.
  • קרע ברצועה או בשריר.
  • הצטברות בצקת או נוזלים בחלל המפרק.
  • חשד לתהליכים דלקתיים.
  • גוש או גידול ברקמת המפרק הרכה.
  • שינויים ניווניים בסחוס המפרקי כתוצאה מדלקת פרקים, ארתריתיס.
  • כאבים בכתף.

אולטרסאונד כתף - 360 מעלות שיא

מהם היתרונות של בדיקת אולטרסאונד כתף?

אולטרסאונד כתף פרטי זו בדיקה מהירה המתבצעת במכון דימות. הבדיקה מאפשרת לאורתופד לקבל תשובות מהירות ואמינות על מקור כאב המופיע בכתף ועל הסיבות למגבלות השימוש בה. הבדיקה מתבצעת ללא חומר ניגודי.

בדיקת אולטרסאונד כתף פרטי מספקת מידע מפורט על המבנים בכתף, כולל השרוול המסתובב, בורסה, גידים, רצועות ומרווחי המפרקים. האולטרסאונד מאפשר גם להעריך את מצב זרימת הדם לכתף ולזהות חריגות כגון הצטברות נוזלים, דלקת או קרעים ברקמות.

מאמר מקצועי - אולטרסאונד כתף - 360 מעלות שיא

מהן הפתולוגיות של הכתף?

הפתולוגיות של הכתף כוללות בין היתר פריקת כתף, קרע בגידי הכתף, מחלה ניוונית, תסמונת הצביטה בכתף, כתף קפואה, כתף הפוכה, בעיות בגידים וכתף הפוכה.

אורתופד מומחה לכתפיים יוכל בעזרת בדיקת האולטרסאונד לבצע הערכה קלינית ולייצר אנמנזה ראשונית בעקבותיה נשלח לרוב המטופל לצילום.

אחד השימושים הנפוצים ביותר של בדיקת אולטרסאונד הכתף הוא בהערכת קרעים בשרוול המסתובב. השרוול המסתובב הוא קבוצה של שרירים וגידים המקיפים את מפרק הכתף ומסייעים לייצבו. קרעים בשרוול המסתובב עלולים לגרום לכאב, חולשה והגבלת טווח התנועה. הדמיית אולטרסאונד יכולה לסייע בזיהוי המיקום, הגודל והחומרה של הקרע, מה שיכול להנחות את החלטות הטיפול.

פגיעות אחרות שניתן להעריך באמצעות אולטרסאונד של הכתף כוללות תסמונת פגיעה, המתרחשת כאשר הגידים בכתף הופכים דחוסים, ובורסיטיס, שהיא דלקת של השקים המלאים בנוזלים המרפדים את מפרק הכתף. הדמיית אולטרסאונד יכולה להנחות מתן זריקות לתוך מפרק הכתף, כגון סטרואידים, אשר יכולות לעזור להפחית דלקת וכאב.

כדי שהבדיקה תהיה מובנת גם לאורתופד ולא רק לרדיולוג, מציינים את מיקום הקרע, אם נמצא כזה, את עוביו, האם הוא שלם או חלקי, מידתו במ"מ ובס"מ ומציינים גם שינויים נוספים בגידים ומשווים בין שני הצדדים.

לסיכום, אולטרסאונד כתף הוא טכניקת הדמיה בטוחה ולא פולשנית שיכולה לספק מידע אבחוני רב ערך למגוון רחב של מצבי כתף. זוהי בדיקה אפקטיבית עבור אורתופדים בהערכת מצבי הכתף של מטופלים.

במידה ואתם זקוקים לבדיקת אולטרסאונד כתף דחופה אתם מוזמנים ליצור קשר עם מכון 360 מעלות שיא ולקבל תור מידי לאולטרסאונד פרטי. הבדיקה מתבצעת במכון פרטי לבדיקות הדמיה המתבצעות על-ידי רופאים מומחים, עם מכשור חדש ומתקדם. כחלק ממערך השירותים המוענק על-ידי המכון מתבצע פיענוח של הבדיקה על-ידי רופא רדיולוג ובנוסף ניתנות המלצות להמשך טיפול אצל רופא מומחה.

ד

ד"ר חגי קליין

ד"ר חגי קליין מבית החולים תל השומר, מומחה בכירורגיה של הכתף והמרפק מטעם החברה האמריקאית לכירורגיה של הכתף והמרפק (ASES). מתמחה בטיפול כירורגי ושמרני של פגיעות במפרק הכתף והמרפק הכוללות: פציעות ספורט, כתף קפואה, תחלואת גידי השרוול המסובב (ROTATOR CUFF) ומחלות ניווניות.

להזמנת ביקור באופן פרטי 
03-695-7777

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
cropped-logo-MAALOT-SI-360-JUN2020-1024x327

לקביעת תור לבדיקת MRI | אולטרסאונד

התקשרו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מאמרים אחרונים

תוכן עניינים

דילוג לתוכן