השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

אולטרסאונד אגן

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
MRI | אולטרסאונד | CT ֻ| רופאים מומחים

התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי עד 24 שעות, מהיום להיום!

או שילחו לנו הודעה:

אולטרסאונד אגן

שירות קביעת בדיקות רפואיות מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי לביצוע, עד 24 שעות, מהיום להיום!

שירות קביעת בדיקות רפואיות
מהירות ודחופות.
התקשרו עכשיו לקביעת תור מידי
לביצוע עד 24 שעות, מהיום להיום!

אולטרסאונד אגן – מתי יש לבצע את הבדיקה?

הופנת לבדיקת אולטרסאונד אגן? זקוקה לתור מהיר? מכון 360 מעלות שיא מאפשר לך לתאם תור מהיר לבדיקה תוך 12-72 שעות מרגע הפנייה הראשונית. מכונינו פרוסים בכל רחבי הארץ – כך שאין סיבה שתמתיני למערכת הציבורית.

מהי בדיקת אולטרסאונד?

אולטרסאונד היא בדיקת הדמיה המבוססת על גלי קול. גלי הקול משודרים באמצעות המתמר הידני המוצמד לאיזור הנבדק בתדרים שונים בהתאם לרזולוציה ועומק התמונה הרצויה לבדיקה. בהתאם לתכונות הרקמה עימה נפגשים , גלי הקול ממשיכים הלאה או מוחזרים למתמר ונתונים אלה מעובדים במחשב המצוי במכשיר הבדיקה לתמונה דינמית המופיעה על צג המכשיר. בעזרת התמונה המתקבלת, ניתן לראות את מבנה הרקמות השונות ,לזהות תהליכים דלקתיים, מומים מולדים, גידולים שונים ועוד. כמו כן ניתן להשתמש במערכת דופלר המיועדת להערכת הזרימה של הדם ברקמות השונות.

לבדיקת האולטרסאונד יתרונות רבים שהעיקרי בניהם הוא נושא הבטיחות. הבדיקה איננה פולשנית ואיננה כרוכה בקרינה בשונה מהדמיות אחרות כגון צילום רנטגן או CT.

באגן מצויים איברים שונים בניהם כיס השתן, הערמונית בגברים והרחם והשחלות בנשים. לכיס השתן ולערמונית בדיקות אולטרסאונד ספציפיות יחודיות להם ועל כן כאשר מופנים לאולטרסאונד אגן בדרך כלל הכוונה היא לאולטרסאונד גניקולוגי והיא נחשבת כיום לבדיקה בלתי נפרדת מהבדיקה הפיזיקלית המבוצעת על ידי הגניקולוג או הגניקולוגית במרפאה. באולטרסאונד אגן ניתן להעריך בגישה אבדומינלית- בטנית או וגינלית- דרך הנרתיק את גוף הרחם, רירית הרחם, צוואר הרחם, חלל הדוגלס באגן וכן את השחלות.

מאמר - אולטרסאונד אגן - 360 מעלות שיא

באילו מצבים רפואיים היא נדרשת?

כאמור בעת הערכת כאבים בבטן תחתונה, אי סדירות וסת או דימום וגינלי בדיקת אולטרסאונד אגן תשלים את הבדיקה הגניקולוגית. בבירור אי פריון משמשת הבדיקה להערכת מבנה הרחם וזיהוי מומים מולדים, למעקב זקיקים וזיהוי ביוץ, לאבחנת תסמונת שחלות פוליציסטיות ועוד. בנוסף הבדיקה מאפשרת לאבחן מגוון מצבים בניהם- ציסטות שחלתיות, שרירנים רחמיים, ממאירויות של הרחם והשחלות, רירית רחם מעובה, שינויים במבנה צוואר הרחם, מיקום התקן תוך רחמי, דלקת של האגן,  הריון חוץ רחמי והרשימה עוד ארוכה.

כיצד יש להתכונן לבדיקת אולטרסאונד אגן?

  • ביום הבדיקה את יכולה לאכול ולשתות כרגיל ועלייך ליטול את התרופות הקבועות.
  • הגיעי בבגדים  נוחים ומתאימים לבדיקה כך שתוכלי  לחשוף בקלות את האיזור הנבדק.
  • זכרי להביא עימך הפניה ובדיקות קודמות באם ישנן לשם השוואה.
  • באולטרסאונד בגישה וגינלית תתבקשי ממש לפני הבדיקה לרוקן את כיס השתן כך שהבדיקה לא תגרום לך ללחץ ואי נוחות.
  • באולטרסאונד בגישה בטנית לעומת זאת, תתבקשי דווקא למלא את כיס השתן על ידי שתיית מים או כל נוזל אחר. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהרחם ושאר איברי הרביה מצויים אחורית לכיס השתן וכאשר כיס השתן מלא בנוזל הרחם נע כלפי מעלה, המעי מוסת מעט והשלפוחית הופכת למעין תווך נוזלי המאפשר ראיה טובה יותר דרכו של האיברים השונים דרכה.

שימי לב, אלו הן הנחיות כלליות לאולטרסאונד אגן, בטרם תגיעי לבדיקה היוועצי ברופא שהפנה אותך לבדיקה לגבי הנחיות ספציפיות יותר למצבך האישי.

אולטרסאונד אגן - 360 מעלות שיא

כיצד מתבצעת הבדיקה?

  • לפני הבדיקה תקבלי סדין להצנעת האיזורים שאינם נבדקים ותוכלי להתארגן על מיטת הבדיקה. הבדיקה מתבצעת בשכיבה על הגב ללא הרדמה. אם מדובר בבדיקה בגישה וגינלית תתבקשי להשעין את הרגליים על רגליות ייעודיות בדומה לבדיקה גניקולוגית. בבדיקה בגישה בטנית  אין צורך ברגליות.
  • מבצע הבדיקה יניח על המתמר ג'ל על בסיס מים שמטרתו לצמצם את התווך של האוויר בין האיזור הנבדק למתמר ובכך לשפר את איכות התמונה המתקבלת.
  • באולטרסאונד בגישה בטנית מבצע הבדיקה משתמש במתמר רחב אותו מניח על הבטן, ואילו באולטרסאונד בגישה וגינלית המתמר הוא ארוך וקוטרו צר כך שניתן להכניסו דרך הנרתיק ולהזיזו במנחים שונים מבלי להסב כאב. סוג הבדיקה נבחר בהתאם לסיבת הבדיקה והאבחנה אותה מתבקשים לאשש או לשלול. הבדיקה אומנם מציגה תמונה דינמי שהיא כמעין סרט של המתרחש באגן אך במהלך הבדיקה ניתן לשמור תמונות שונות במנחים שונים שישמשו לפיענוח או למעקב והשוואה בבדיקות שיבוצעו בהמשך.

לאחר הבדיקה ניתן לחוזר לשגרה מלאה גם מבחינת תזונה ופעילות.

מאמר מקצועי - אולטרסאונד אגן - 360 מעלות שיא

תוצאות הבדיקה

בסיום הבדיקה תקבלי דיסק ובו התמונות שתועדו בעת הבדיקה.

כמו כן תוצאות הבדיקה מועברות לרופא מומחה לפיענוח אשר ישלח אלייך בהמשך.

בהתאם לתוצאות ניתן יהיה לבנות תוכנית המשך לאבחנה או טיפול מתאים.

אולטרסאונד אגן פרטי – 360 מעלות שיא

אם הופנית לאולטרסאונד אגן ההמלצה שלנו היא לבחור במקום שירותי ומקצועי שיתן לך את המענה היעיל והמהיר ביותר. אצלנו במכוני הבדיקה של 360 מעלות שיא הבדיקה נעשית על ידי צוות מקצועי ומנוסה עם הציוד המתקדם ביותר. אנו מאמינים בשירות אנושי ולכן לאורך כל התהליך – החל מקביעת התור ועד הפיענוח תזכו ליווי אישי מלא. הסניפים שלנו ממוקמים בכל רחבי הארץ. צרו קשר לתיאום תור לאולטרסאונד פרטי ליד הבית .

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
cropped-logo-MAALOT-SI-360-JUN2020-1024x327

לקביעת תור לבדיקת MRI | אולטרסאונד

התקשרו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מאמרים אחרונים

תוכן עניינים

דילוג לתוכן