השירות ניתן בכל רחבי הארץ | הסדרי תשלום מיוחדים לבעלי ביטוחים פרטיים ולחברי קופות החולים בביטוחים המשלימים

צילום רנטגן פרטי

על הבדיקה

צילום הרנטגן מאפשר לקבל הדמיה של האיברים הפנימיים. הבדיקה אינה פולשנית ונעשית באמצעות קרני הרנטגן והיא טובה לאבחון בעיות אורתופדיות, בדיקת צפיפות העצם, ממוגרפיה, והדמיה של אזורים חלולים כמו כלי הדם ומערכת העיכול. בדיקות הרנטגן כוללות: צילומי רנטגן רגילים, צילומים בעזרת חומר ניגוד, ושיקוף שבו נעשה שימוש בחומר ניגוד וניתן לבצע דרכו אבחונים וטיפולים פולשניים, כטיפול בחסימות בכלי הדם, או לקיחת ביופסיה.

הכנה לבדיקה

הנבדק יקבל הנחיות מיוחדות טרום הבדיקה. לרוב אין צורך בהכנות מיוחדות לצילומי רנטגן רגילים. ישנם מקרים בהם המטופל יתבקש לרוקן את מערכת העיכול או להיות בצום לפני הבדיקה.

מהלך הבדיקה

הנבדק יתבקש לרוב להישכב או לעמוד, כשטכנאי הרנטגן יסייע לו להתמקם בצורה הנכונה לפני הצילום. הטכנאי יצא מהחדר ויפעיל את המכשיר. כל צילום נמשך כשנייה אחת. בבדיקות מורכבות הצוות הרפואי יימצא ליד המטופל. הבדיקה נמשכת בין מספר דקות לחצי שעה. הצילומים אינם מכאיבים אך עלולה להיווצר תחושה של חוסר נוחות בעקבות התנוחות השונות ומתן או הזרקת חומר הניגוד.

חשיפה לקרינה

במהלך בדיקת הרנטגן קיימת חשיפה לקרינה מייננת. כמות הקרינה משתנה בהתאם לאיבר המצולם ולסוג הבדיקה. ישנה השערה שהחשיפה לקרינה עלולה להגדיל במעט את הסיכוי לחלות בעתיד בסרטן. הנזק שעלול להיווצר הוא מצטבר, ולכן משמעותי יותר כשהמטופל נבדק מגיל צעיר. עם זאת, רופאים ומדענים מאמינים כי התועלת בבדיקה, כאשר קיים בה צורך אמיתי, עולה על הסיכון שבה.

ההבדל בין C.T לצילום רנטגן

בדיקת C.T. משפרת באופן משמעותי את איכות התמונה המתקבלת, אך לרוב חושפת את המטופל לכמות גדולה יותר של קרינה.

צילום רנטגן פרטיב- 360 מעלות שיא כוללת:

    • קביעת תור לצילום רנטגן פרטי תוך 12-72 שעות מרגע הזמנת הבדיקה
    • ליווי אישי ומענה אנושי 24/7
    • הבדיקה תיערך באחד מבתי החולים או המכונים מהשורה הראשונה בארץ ועם מכשור חדיש
    • קבלת דיסק הבדיקה במקום, עם תום הבדיקה
    • הבדיקות נערכות בכל רחבי הארץ.
דילוג לתוכן