אולטרסאונד פרטי בתל אביב

מרגישים ששירותי האולטרסאונד שניתנים לכם דרך הקופה לא טובים? זמני ההמתנה ארוכים מהרגיל?

צריכים לעשות אולטרסאונד באופן דחוף אך אין בשום מכון מקום פנוי? ובכן, הפתרון האידיאלי עבורכם הוא אולטרסאונד פרטי בתל אביב.

ניתן לעשות אולטרסאונד על כל איברי הגוף כמו, בלוטת התריס, רקמות רכות, בטן ועוד. מעוניינים לדעת היכן מתרחשת הבדיקה? ולמה עדיף לעשות אולטרסאונד באופן פרטי ולא ציבורי? תמשיכו לקרוא. 

אולטרסאונד פרטי

איך מתרחשת בדיקת אולטרסאונד פרטי?

עקב עומס רב על מערכת הבריאות ועל קופות החולים בפרט, זמני ההמתנה הם ארוכים מהרגיל. אם ברצונכם לעשות בדיקת אולטרסאונד, יש פעמים שאף ימליצו לכם מראש לעשות בדיקת אולטרסאונד פרטי, כדי לא לאלץ אתכם לחכות יותר מידי זמן.  

תהליך הבדיקה מתרחש באמצעות מכשיר מתמר, מניחים את המכשיר על גבי אותו האזור שרוצים לבדוק. אופן הפעולה של המכשיר הוא : המכשיר שולח גלי קול אל עבר פנים איברי הגוף.

כתגובה גלי הקול מוחזרים מהאיברים הפנימיים אל המתמר. כתוצאה מכך מתאפשרת תצוגה של האיברים הפנימיים על גבי מסך שאותו רואה הטכנאי וסוקר את הפלט כדי לוודא שהתוצאה ברורה ומהימנה. הטכנאי מסמן את כל האזורים השונים שבוצעה הבדיקה עליהם על גבי המסך, ומדפיס אותם. לאחר מכן, הרופא מקבל את אותם הצילומים, לאחר הסתכלות מעמיקה הוא קובע על פיהם את אבחנתו. בדרך כלל רופאים ממליצים לבצע את הבדיקה הזו כיוון שהיא איננה יוצרת קרינה. הודות לעובדה זו היא מתאימה לאוכלוסיות רבות יותר אשר נמצאות בסיכון גבוה יותר מהשאר, כמו תינוקות, אנשים מבוגרים, נשים בהיריון ועוד. 

אילו בדיקות אולטרסאונד פרטי אפשר לבצע?

אם ביקורכם האחרון אצל הרופא הסתכם בהמלצה או הפניה לביצוע אולטרסאונד, תדעו שאתם יכולים לבצע זאת דרך כיסוי הביטוח של קופת החולים, אבל תצטרכו לקחת בחשבון שזה יהיה כרוך בזמני המתנה ארוכים מאוד, שלעיתים אין כל כך הרבה זמן להמתין.

חשוב לציין שבדיקות האולטרסאונד שאתם יכולים לבצע דרך קופת החולים ניתנות לביצוע גם באופן פרטי. כמו למשל, בדיקות אולטרסאונד פרטי נעשות באותה צורה בהן האולטרסאונד נעשה דרך קופת החולים. עם זאת, באופן הפרטי ניתן לעשות שלל בדיקות שעלולות לא להיות כלולות בסל.

בגלל העובדה ששיטה זו היא פחות מזיקה משאר הבדיקות, ניתן להשתמש בה בתינוקות, בנשים הרות, במבוגרים ועוד אוכלוסיות אשר נחשבות בסיכון גבוה לקרינה.

אז אילו בדיקות אולטרסאונד פרטיות ניתן לעשות? יש מספר בדיקות שאפשר לבצע: בדיקת מוח, אולטרסאונד בטן של האיברים הפנימיים, בדיקות אקו לב, דופלקס לעורקים וכלי דם. משתמשים באולטרסאונד גם עבור מערכת הרבייה של שני המינים: אולטרסאונד וגינאלי ושד לנשים, ערמונית ושק אשכים לגברים.  

למה כדאי לבצע בדיקת אולטרסאונד פרטי?

אם אתם מתלבטים אם לבצע בדיקת אולטרסאונד פרטי, כדאי שתדעו: נציג מטעם החברה דרכה אתם מבצעים את הבדיקה, ילווה אתכם לאורך כל התהליך, החל משלב קביעת הבדיקה, דרך הבירורים, וכלה בבדיקה עצמה.

כמובן שגם קבלת הפענוח ואף מתן סיוע בקבלת החזר כספי מחברות הביטוח הפרטיות השונות. נוסף לכך, אתם משלמים עבור הניסיון של אנשי המקצוע.

אתם יכולים להיות בטוחים שהבדיקה תתבצע ברמה הגבוהה ביותר ללא טעויות ובדיקות חוזרות עקב טעות של טכנאי אולטרסאונד. יתרה מזאת, בעת בדיקה פרטית יש פריסה ארצית רחבה המכונים השונים מקבלים מטופלים ללא הבדל בשייכות לקופת חולים.

ישנם סניפים בכל הארץ, מהדרום ועד הצפון הרחוק, כך שלא תצטרכו להתאמץ יותר מידי להגיע לבדיקה. עוד נציין כי הזמינות של הבדיקות היא גבוהה מאוד, ולכן ניתן לקבוע ביצוע בדיקה דחופה מהיום למחר ללא כל סיבוך תוך פחות מ – 24 שעות.

מעבר לכל הסיבות שפירטנו, כדאי לדעת שרוב חברות הביטוח הפרטיות מכירות בבדיקה ואף מחזירות עד כ – 80% מעלות הבדיקה, מכאן שעלות הבדיקה הוא יחסית נמוך ביחס למה שהייתם אמורים לשלם מלכתחילה. 

מה הן היתרונות של ביצוע בדיקת אולטרסאונד פרטי?

כולכם יודעים שכאשר מדובר בבדיקה המחייבת אישור מקופת החולים וטופס התחייבות, דבר זה יכול להוות מכשול ולקחת הרבה זמן.

בבדיקת אולטרסאונד פרטי לא תצטרכו להתעסק בלוגיסטיקה לפני הבדיקה, אלא רק לאחר ביצועה והתשלום עליה. סיבות נוספות מדוע שירות פרטי עדיף על פני הציבורי:

ראשית, לעיתים קרובות עקב שיקולי תקציב של קופות החולים הבדיקה תתבצע על ידי טכנאי ולא על ידי רופא. בעת ביצוע הבדיקה באופן פרטי אם יכולים להיות בטוחים שהיא תתבצע על ידי רופא בלבד.

שנית, בדיקת אולטרסאונד יכולה לעלות הרבה מאוד כסף, פרט חשוב מאוד שציינו קודם לכן הוא שחברות הביטוח מכירת בבדיקה ואף מחזירות עליה אחוז נכבד מאוד מעלותה, כך שבעצם היא לא תעלה לכם הרבה באופן עקיף.

המחיר שתשלמו עבורה יכלול את הבדיקה עצמה, פענוח, תמונות, דיסק וכל הדברים הנוספים שנדרשים לצורך המשך טיפול והצלחתו. שלישית, אין כל הבדל בין הבדיקות אולטרסאונד שנעשות.

באופן פרטי כל הבדיקות נעשות באותו המקום ואין צורך לפצל את הבדיקות ולחפש מקום אחר במקום. 

to top
דילוג לתוכן